SURREY ATHLETICS
COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS Updated 7 January 2017
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> County Championships

SURREY CROSS-COUNTRY CHAMPIONSHIPS

LLOYD PARK, CROYDON ON SATURDAY, 7TH JANUARY 2017

PROVISIONAL RESULTS

Under-15 Girls
I T B (I = individual position; T = team-scoring position; B = Bib No)
1 - 7 Sophie Hoare Blackheath & Bromley 15.05
2 2 51 Dominique Corradi Sutton & District AC 15.11
3 3 22 Olivia Mcdonald Guildford&Godalming 15.12
4 4 60 Charlotte Vaughan Walton AC 15.17
5 5 24 Ellie Sakaria Guildford&Godalming 15.25
6 6 58 Rachel Pharaoh Walton AC 15.35
7 7 42 Lucy Broderick Reigate Priory AC 15.41
8 8 32 Rosie Hammond Herne Hill Harriers 15.48
9 9 20 Charlotte Griffiths Guildford&Godalming 16.09
10 10 57 Emma Horsey Walton AC 16.21
11 11 64 Martha Collings Woking AC 16.23
12 - 8 Amy Miller Blackheath & Bromley 16.23
13 13 46 Emelye Kenyon-Brown Reigate Priory AC 16.24
14 14 27 Lola Wright Guildford&Godalming 16.26
15 15 38 Jessica Tabraham Herne Hill Harriers 16.32
16 16 56 Megan Coffey Walton AC 16.36
17 17 54 Imogen Burton Walton AC 16.38
18 18 3 Emmie Savory Aldershot Farnham&D 16.43
19 19 34 Lulu King Herne Hill Harriers 16.43
20 20 19 Isobel Stockley Epsom & Ewell H 16.47
21 21 65 Ciara Mulvihill Woking AC 16.50
22 22 10 Amy Dove Camberley & District 16.50
23 23 33 Susannah Hirst Herne Hill Harriers 16.52
24 24 36 Isobel Pennicard Herne Hill Harriers 16.52
25 25 39 Lily Waldeck-Evans Herne Hill Harriers 16.58
26 26 43 Katie Driver Reigate Priory AC 16.59
27 27 35 Clarissa Nicholls Herne Hill Harriers 17.02
28 28 9 Kathryn Beckett Camberley & District 17.14
29 29 44 Lily Grant Reigate Priory AC 17.22
30 30 25 Ellie Slevin Guildford&Godalming 17.23
31 31 61 Katie Clutterbuck Windsor, Slough E&H 17.28
32 32 26 Phoebe Smith Guildford&Godalming 17.30
33 33 48 Maddy Pullen Reigate Priory AC 17.38
34 34 53 Poppy Jensen The Stragglers AC 17.41
35 35 23 Aoife Russell-Moore Guildford&Godalming 17.46
36 36 29 Rebekah Riches Hercules Wimbledon 17.48
37 37 50 Ellie Osmond South London H 17.54
38 38 63 Hannah Bodoano Woking AC 18.02
39 39 59 Clara Sawicki Walton AC 18.03
40 40 62 Ella Barker Woking AC 18.06
41 41 28 Madeleine Orenstein Hercules Wimbledon 18.11
42 42 4 Abi White Aldershot Farnham&D 18.15
43 43 16 Lauren Flack Epsom & Ewell H 18.16
44 44 31 Sofia Di Carlo Herne Hill Harriers 18.27
45 45 1 Jess Court Aldershot Farnham&D 18.39
46 46 37 Madeleine Smith-Londono Herne Hill Harriers 18.45
47 47 14 Alice Banfield Epsom & Ewell H 18.47
48 48 66 Poppy Walters Woking AC 18.55
49 49 2 Ella Litjens Aldershot Farnham&D 19.03
50 50 17 Abby Graham-Maw Epsom & Ewell H 19.06
 
I T B (I = individual position; T = team-scoring position; B = Bib No)
51 51 15 Lucy Fisher Epsom & Ewell H 19.45
52 52 21 Jemma Hinds Guildford&Godalming 20.15
53 53 6 Dauphine Rolin Belgrave Harriers 20.22
54 54 41 Imogen Busa Kingston AC & Poly H 20.56
55 55 11 Megan Driver Croydon Harriers 21.06
56 56 18 Arin Rance Epsom & Ewell H 21.43
57 57 13 Laura Bailey Epsom & Ewell H 21.54
58 58 5 Allison Dalgleish Belgrave Harriers 21.59
 
UNDER 15 GIRLS TEAM RESULT
1 Guildford&Godalming 31 (3, 5, 9, 14)
2 Walton AC 36 (4, 6, 10, 16)
3 Herne Hill Harriers 65 (8, 15, 19, 23)
4 Reigate Priory AC 75 (7, 13, 26, 29)
5 Woking AC 110 (11, 21, 38, 40)
6 Aldershot Farnham&D 154 (18, 42, 45, 49)
7 Epsom & Ewell H 160 (20, 43, 47, 50)


E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.