SURREY ATHLETICS
COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS Updated 8 January 2018
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> County Championships

SURREY CROSS-COUNTRY CHAMPIONSHIPS

DENBIES VINEYARD, DORKING ON SUNDAY, 7TH JANUARY 2018

RESULTS

SENIOR WOMEN

1 547 Isabel Brinsden Epsom & Ewell Harriers 00:30:09
2 505 Laura Gent Aldershot Farnham & District AC 00:30:16
3 610 Sophie Cowper * Rotherham Harriers & AC 00:30:22
4 626 Steph McCall South London Harriers 00:30:34
5 568 Suzannah Monk Guildford & Godalming AC 00:30:49
6 586 Georgie Grgec Herne Hill Harriers 00:31:16
7 642 Katy Hedgethorne Thames Hare & Hounds 00:31:28
8 576 Claire Grima Hercules Wimbledon AC 00:31:38
9 638 Victoria Barthelmess Thames Hare & Hounds 00:31:48
10 612 Sam Ludlow Taylor Guildford & Godalming AC 00:31:53
11 611 Isabel Clark Serpentine RC 00:31:55
12 622 Mary James South London Harriers 00:31:57
13 601 Laura Blazey Ranelagh Harriers 00:32:35
14 615 Natasha Sheel Serpentine RC 00:32:40
15 585 Karen Ellison Herne Hill Harriers 00:33:04
16 564 Yasmin Goater Guildford & Godalming AC 00:33:06
17 645 Ruth Wallace Thames Hare & Hounds 00:33:10
18 565 Eleanor Harrison Guildford & Godalming AC 00:33:12
19 643 Sarah Randles Thames Hare & Hounds 00:33:13
20 572 Alexandra Binley Hercules Wimbledon AC 00:33:15
21 629 Jo Vickers South London Harriers 00:33:15
22 573 Eileen Brandley Hercules Wimbledon AC 00:33:19
23 584 Fiona De Mauny Herne Hill Harriers 00:33:36
24 644 Elizabeth Stavreski Thames Hare & Hounds 00:33:50
25 606 Suzy Whatmough Ranelagh Harriers 00:34:03
26 1364 Georgina Furze Woking AC 00:34:14
27 627 Susan McDonald South London Harriers 00:34:21
28 578 Zoe Pike Hercules Wimbledon AC 00:34:34
29 623 April James-Welsh South London Harriers 00:34:43
30 511 Iona Cousland Belgrave Harriers 00:34:46
31 617 Beckie Chapman South London Harriers 00:34:48
32 517 Mhairi Hall Belgrave Harriers 00:34:53
33 554 Diana Norman Epsom & Ewell Harriers 00:34:56
34 570 Elizabeth Sanderson Guildford & Godalming AC 00:34:59
35 510 Felicity Cole Belgrave Harriers 00:35:20
36 527 Katie Lysons Clapham Chasers 00:35:22
37 594 Stacy Wheat Herne Hill Harriers 00:35:22
38 575 Gina Galbraith Hercules Wimbledon AC 00:35:25
39 587 Katie Kedward Herne Hill Harriers 00:35:37
40 577 Anne Hegvold Hercules Wimbledon AC 00:35:52
41 588 Lara Langston Herne Hill Harriers 00:36:03
42 540 Ola Balme Dulwich Runners AC 00:36:05
43 571 Cecilia Siruffo Guildford & Godalming AC 00:36:08
44 1367 Lucia Tregellis Woking AC 00:36:11
45 1354 Joanne Locker Walton AC 00:36:17
46 506 Beatrix Lafreniere Aldershot Farnham & District AC 00:36:22
47 620 Ruth Hutton South London Harriers 00:36:27
48 583 Kate Crawford Herne Hill Harriers 00:36:33
49 509 Megan Bailey Belgrave Harriers 00:36:35
50 522 Helen White Belgrave Harriers 00:36:38
51 514 Lizzie Goldie-Scot Belgrave Harriers 00:36:40
52 640 Vikki Filsell Thames Hare & Hounds 00:37:01
53 647 Helen Davies The Stragglers RC 00:37:03
54 567 Sophie Johnson Guildford & Godalming AC 00:37:07
55 566 Susanna Harrison Guildford & Godalming AC 00:37:15
56 1358 Bronwyn Mayo Wimbledon Windmilers 00:37:30
57 518 Justine Lynch Belgrave Harriers 00:37:39
58 607 Ria Woodfield Ranelagh Harriers 00:37:52
59 530 Anna Corby Croydon Harriers 00:37:59
60 574 Francesca Clarke Hercules Wimbledon AC 00:38:02
61 639 Anri Cohen Thames Hare & Hounds 00:38:29
62 641 Anna Garnier Thames Hare & Hounds 00:38:32
63 1351 Karen Levene The Stragglers RC 00:38:40
64 542 Michelle Lennon Dulwich Runners AC 00:38:42
65 630 Victoria Williams South London Harriers 00:38:45
66 1362 Ella Waddingham Wimbledon Windmilers 00:38:50
67 634 Steph Upton Striders Of Croydon 00:38:51
68 550 Lauren Johnson Epsom & Ewell Harriers 00:39:08
69 523 Eleanor Andrews Clapham Chasers 00:39:29
70 648 Hilary Davies The Stragglers RC 00:39:34
71 600 Nina White Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:39:40
72 613 Tatiana McIntosh Serpentine RC 00:39:46
73 591 Evie McDermott Herne Hill Harriers 00:39:55
74 1360 Chiara Samele Wimbledon Windmilers 00:40:00
75 1365 Claire Johnston Woking AC 00:40:25
76 535 Dawn Howell Dorking & Mole Valley AC 00:40:30
77 650 Juliana Greenwood The Stragglers RC 00:40:31
78 632 Nikki Javan Striders Of Croydon 00:40:38
79 546 Natalie Bradbury Epsom & Ewell Harriers 00:40:39
80 549 Sharmila Franks Epsom & Ewell Harriers 00:40:40
81 596 Nichola Atkins Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:40:46
82 524 Gemma Brierley Clapham Chasers 00:40:49
83 595 Jessica Winfield Herne Hill Harriers 00:40:53
84 614 Rhiannon Needham Serpentine RC 00:41:15
85 635 Niamh Vincent Striders Of Croydon 00:41:24
86 581 Zoe Buckland Herne Hill Harriers 00:41:28
87 543 Louisa Pritchard Dulwich Runners AC 00:41:32
88 545 Ros Tabor Dulwich Runners AC 00:41:38
89 515 Vicky Goodwin Belgrave Harriers 00:41:52
90 526 Lorna John Clapham Chasers 00:42:23
91 562 Amy Cooper Guildford & Godalming AC 00:42:30
92 556 Alechia Van Wyk Epsom & Ewell Harriers 00:42:58
93 618 Gina Coulson South London Harriers 00:43:49
94 608 Annette Morris Reigate Priory AC 00:44:01
95 590 Rebecca Maitland Herne Hill Harriers 00:44:24
96 1366 Agnes Molendowska Woking AC 00:44:27
97 599 Liz Richardson Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:44:29
98 539 Lindsey Annable Dulwich Runners AC 00:44:39
99 1361 Anastasia Sarris Wimbledon Windmilers 00:45:11
100 563 Lisa Ellis Guildford & Godalming AC 00:45:16
101 537 Sue Phillips Dorking & Mole Valley AC 00:45:19
102 555 Sally Parry Epsom & Ewell Harriers 00:45:22
103 1359 Jessica Rowan Wimbledon Windmilers 00:45:35
104 649 Sabine Duffy The Stragglers RC 00:45:50
105 633 Lucy Kulp Striders Of Croydon 00:46:35
106 538 Vivien Victor Dorking & Mole Valley AC 00:46:38
107 559 Sarah Wynn Epsom & Ewell Harriers 00:47:07
108 597 Avelline Deighton Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:47:51
109 525 Naomi Hartopp Clapham Chasers 00:48:47
110 560 Jennifer Child Epsom Oddballs RC 00:49:31
111 619 Patricia Howard South London Harriers 00:50:30
112 552 Charlotte Mason Epsom & Ewell Harriers 00:52:41
113 501 Ann Bath 26.2 RRC 00:55:25
114 1363 Anne Walker Wimbledon Windmilers 00:56:48

* = does not score for a Surrey team

TEAM RESULT


(Click on button below for other age groups)

 

COURSE MAP

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.