SURREY ATHLETICS
COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS Updated 7 January 2018
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> County Championships

SURREY CROSS-COUNTRY CHAMPIONSHIPS

DENBIES VINEYARD, DORKING ON SUNDAY, 7TH JANUARY 2018

RESULTS

UNDER-13 GIRLS

1 216 Phoebe Bowen Herne Hill Harriers 00:11:19
2 174 Lauren Wormley Crawley AC 00:11:35
3 163 Kiki Webb Aldershot Farnham & District AC 00:11:39
4 221 Johanna Nicholson Herne Hill Harriers 00:11:44
5 196 Jemima Bowen Guildford & Godalming AC 00:11:47
6 189 Sophie Lomas Epsom & Ewell Harriers 00:11:55
7 168 Imogen Hadley * Blackheath & Bromley Harriers AC 00:11:57
8 219 Hebe Hunter Herne Hill Harriers 00:11:58
9 173 Charlotte Wormley Crawley AC 00:11:59
10 204 Lauren Armitage Hercules Wimbledon AC 00:12:01
11 240 Sophia Lorke South London Harriers 00:12:02
12 202 Katie Sakaria Guildford & Godalming AC 00:12:07
13 225 Stella Thomas Herne Hill Harriers 00:12:10
14 151 Charlotte Borgars Aldershot Farnham & District AC 00:12:13
15 154 Tamara Hibbins Aldershot Farnham & District AC 00:12:19
16 241 Louise Maignan South London Harriers 00:12:23
17 233 Lucy Denece Reigate Priory AC 00:12:23
18 215 Annabella Bailey Herne Hill Harriers 00:12:25
19 255 Rachel Clutterbuck Windsor Slough Eton & Hounslow AC 00:12:28
20 214 Lulu Weisz Hercules Wimbledon AC 00:12:32
21 257 Charis Mogan Woking AC 00:12:34
22 223 Ella Rees Herne Hill Harriers 00:12:35
23 253 Isabella Wiles Walton AC 00:12:35
24 228 Millie Henson Holland Sports AC 00:12:36
25 194 Riona Stockley Epsom & Ewell Harriers 00:12:37
26 213 Millie Thorpe Hercules Wimbledon AC 00:12:37
27 208 Millie Doyle Hercules Wimbledon AC 00:12:40
28 190 Sophie Osborn Epsom & Ewell Harriers 00:12:45
29 186 Grace Fordham Epsom & Ewell Harriers 00:12:47
30 254 Christina Kirkby Waverley Harriers 00:12:49
31 199 Julia Latin Guildford & Godalming AC 00:12:50
32 164 Hannah Woolley Aldershot Farnham & District AC 00:12:51
33 201 Poppy Martin Guildford & Godalming AC 00:12:52
34 153 Summer Chapman Aldershot Farnham & District AC 00:12:52
35 250 Sophie Desmond The Stragglers RC 00:12:53
36 182 Katie Bunyard Epsom & Ewell Harriers 00:12:54
37 249 Gabriella Ceccherini The Stragglers RC 00:12:55
38 203 Ore Adewale Hercules Wimbledon AC 00:13:02
39 200 Jodie Mandeville Guildford & Godalming AC 00:13:03
40 236 Isabella McManus Reigate Priory AC 00:13:11
41 191 Chloe Royle Epsom & Ewell Harriers 00:13:12
42 232 Evie Priest Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:13:14
43 159 Poppy Parry Aldershot Farnham & District AC 00:13:16
44 160 Lauren Swallow Aldershot Farnham & District AC 00:13:18
45 158 Daisy Parry Aldershot Farnham & District AC 00:13:20
46 161 Eloisa Symonds Aldershot Farnham & District AC 00:13:24
47 235 Eva Marsh Reigate Priory AC 00:13:24
48 231 Poppy Wells Holland Sports AC 00:13:28
49 252 Erin Simper Walton AC 00:13:30
50 193 Abigail Stafford Epsom & Ewell Harriers 00:13:33
51 211 Bailey O'Leary Hercules Wimbledon AC 00:13:36
52 185 Phoebe Dunbar Epsom & Ewell Harriers 00:13:39
53 226 Eloise Ashmore Holland Sports AC 00:13:41
54 251 Poppy Mitchell The Stragglers RC 00:13:43
55 176 Jenna Hooper Croydon Harriers 00:13:44
56 175 Amber Bloomfield Croydon Harriers 00:13:47
57 181 Iris Brown Epsom & Ewell Harriers 00:13:47
58 246 Tabitha Welsh South London Harriers 00:13:49
59 206 Cate Coverley Hercules Wimbledon AC 00:13:53
60 152 Nicole Chamberlain Aldershot Farnham & District AC 00:13:55
61 180 Sienna Kidd Dorking & Mole Valley AC 00:13:55
62 179 Jana Sethna-McIntosh Croydon Harriers 00:14:00
63 187 Isobel Harris Epsom & Ewell Harriers 00:14:00
64 172 Amelia Smith Camberley & District AC 00:14:02
65 177 Holly Perks Croydon Harriers 00:14:05
66 238 Annice Kemp South London Harriers 00:14:07
67 157 Keira McEwan Aldershot Farnham & District AC 00:14:17
68 248 Lucy Finch Striders Of Croydon 00:14:20
69 162 Liana Wada Aldershot Farnham & District AC 00:14:24
70 198 Natalie Hinds Guildford & Godalming AC 00:14:28
71 171 Lucy Duckworth Camberley & District AC 00:14:29
72 205 Anna Barker Hercules Wimbledon AC 00:14:30
73 195 Georgina Winder Epsom & Ewell Harriers 00:14:31
74 244 Maddie Vickers South London Harriers 00:14:32
75 242 Evie Nimako South London Harriers 00:14:33
76 237 Fleur Coppack South London Harriers 00:14:37
77 156 Emma Litjens Aldershot Farnham & District AC 00:14:38
78 243 Gabriella Thoburn * South London Harriers 00:14:40
79 184 Zoe Double Epsom & Ewell Harriers 00:14:41
80 192 Lily Smith Epsom & Ewell Harriers 00:14:41
81 212 Naina Raizada Hercules Wimbledon AC 00:14:44
82 209 Eleanor Griffin Hercules Wimbledon AC 00:14:48
83 224 Alice Stevens-Cox Herne Hill Harriers 00:15:00
84 239 Phoebe Kemp South London Harriers 00:15:13
85 207 Eloise Davies Hercules Wimbledon AC 00:15:18
86 256 Ione Haggarty Woking AC 00:15:25
87 227 Isabelle Ford Holland Sports AC 00:15:31
88 178 Jannah Salim Croydon Harriers 00:15:56
89 229 Charlotte Hosp Holland Sports AC 00:16:00
90 188 Matilda Laidlaw Epsom & Ewell Harriers 00:16:05
91 230 Lottie McLennan Holland Sports AC 00:16:15
92 245 Sofia Vieira * South London Harriers 00:17:51
93 217 Zoe Cruywagen Herne Hill Harriers 00:20:30

* = does not score for a Surrey team

TEAM RESULT


(Click on button below for other age groups)

 

COURSE MAP

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.