SURREY ATHLETICS
COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS Updated 7 January 2018
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Cross-Country> County Championships

SURREY CROSS-COUNTRY CHAMPIONSHIPS

DENBIES VINEYARD, DORKING ON SUNDAY, 7TH JANUARY 2018

RESULTS

UNDER-15 GIRLS

1 853 Eva Holland Herne Hill Harriers 00:15:59
2 825 Kiara Valkenburg Epsom & Ewell Harriers 00:16:03
3 808 Pippa Roessler Aldershot Farnham & District AC 00:16:03
4 847 Poppy Craig-McFeely Herne Hill Harriers 00:16:03
5 829 Susannah Lecoutre Guildford & Godalming AC 00:16:13
6 841 Johanna Aagesen Tofte Hercules Wimbledon AC 00:16:26
7 855 Isobel Penniceard Herne Hill Harriers 00:16:26
8 867 Lucy Broderick Reigate Priory AC 00:16:43
9 827 Amelie Attenborough Guildford & Godalming AC 00:16:45
10 842 Ellen Weir Hercules Wimbledon AC 00:16:49
11 836 Georgina Clarke Hercules Wimbledon AC 00:16:56
12 812 Amy Dove Camberley & District AC 00:17:00
13 881 Katie Clutterbuck Windsor Slough Eton & Hounslow AC 00:17:11
14 813 Emma Wilson Camberley & District AC 00:17:12
15 885 Martha Collings Woking AC 00:17:18
16 811 Amy Miller * Blackheath & Bromley Harriers AC 00:17:19
17 833 Della Sakaria Guildford & Godalming AC 00:17:20
18 857 Tilly Stevens-Cox Herne Hill Harriers 00:17:23
19 878 Megan Coffey Walton AC 00:17:26
20 852 Susannah Hirst Herne Hill Harriers 00:17:29
21 832 Maisy Minikin Guildford & Godalming AC 00:17:36
22 876 Imogen Burton Walton AC 00:17:38
23 860 Sophie Williams Herne Hill Harriers 00:17:59
24 834 Ellie Slevin Guildford & Godalming AC 00:18:06
25 831 Phoebe Matravers Guildford & Godalming AC 00:18:08
26 858 Jessica Tabraham Herne Hill Harriers 00:18:09
27 872 Olivia Thompson South London Harriers 00:18:22
28 873 Fenella Challinor The Stragglers RC 00:18:25
29 805 Tia Hansford Aldershot Farnham & District AC 00:18:26
30 843 India Adams Herne Hill Harriers 00:18:35
31 883 Ella Barker Woking AC 00:18:37
32 838 Rebekah Riches Hercules Wimbledon AC 00:18:37
33 874 Lucy Hoseason The Stragglers RC 00:18:38
34 823 Jasmine Peel Epsom & Ewell Harriers 00:18:41
35 840 Niamh Thompson Hercules Wimbledon AC 00:18:44
36 849 Maggie Fairn Herne Hill Harriers 00:18:45
37 870 Katie Mooney South London Harriers 00:18:46
38 837 Selma Hegvold Hercules Wimbledon AC 00:19:08
39 817 Leanne Moore Croydon Harriers 00:19:11
40 845 Jess Butland Herne Hill Harriers 00:19:35
41 830 Florence Mackinnon Guildford & Godalming AC 00:19:46
42 814 Holly Sutton Trott Clapham Chasers 00:19:48
43 839 Anya Stacey Hercules Wimbledon AC 00:19:57
44 862 Alix Baccardax Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:20:04
45 804 Freya Daines Aldershot Farnham & District AC 00:20:06
46 821 Matilda Moore Epsom & Ewell Harriers 00:20:15
47 880 Eloise Williams Walton AC 00:20:15
48 828 Jemma Hinds Guildford & Godalming AC 00:20:24
49 807 Niamh McLoughlin Aldershot Farnham & District AC 00:20:28
50 806 Ella Litjens Aldershot Farnham & District AC 00:20:43
51 869 Kathryn Jefferson South London Harriers 00:20:54
52 820 Bethany Hammond Epsom & Ewell Harriers 00:20:54
53 826 Jessica Winder Epsom & Ewell Harriers 00:21:02
54 815 Gulcin Erten Croydon Harriers 00:21:06
55 875 Madeleine McGuigan The Stragglers RC 00:21:13
56 863 Esme Cerilli Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:21:43
57 866 Jojo McLean Kingston AC & Polytechnic Harriers 00:22:01
58 819 Charlotte Arkwright Epsom & Ewell Harriers 00:22:01
59 818 Antara Singh Croydon Harriers 00:22:23
60 816 Tugce Erten Croydon Harriers 00:23:49

* = does not score for a Surrey team

TEAM RESULT


(Click on button below for other age groups)

 

COURSE MAP

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.