SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
Later years
Earlier years
  
 
 

You are here: Home> Cross-Country >County Relay Championships 2014/2015
Today's Date: 15 September 2019
Surrey County Cross-Country Relay Championships 2014 - 2015

Bruce Judd YA Cross-Country Relays, 25 October 2014, Stoke Park, Guildford
Under-13 Boys

 Stage 1Stage 2Stage 3
1Aldershot, Farnham & District AC 'A' 22:48Joshua Genco-Russo (1)07:37Josh Foreman (1)07:39Luke van Oudtshoorn (1)07:32
2Herne Hill Harriers 'A' 23:04Mohammed Ali (2)07:51Jacob Alley (2)07:51Oscar Millard (2)07:22
3Walton AC 'A' 24:17Ben Marks (11)08:16Charlie Woodman (4)08:00Ollie Coppellotti (3)08:01
4Kingston AC & Polytechnic H 'A' 24:20Jorge Beltrao (4)07:56
4Kingston AC & Polytechnic Harriers 'A' 24:20Jorge Beltrao (4)07:56Ben Collier (3)08:19Ben Collier (3)08:19Olly Wilson (4)08:05Olly Wilson (4)08:05
5Guildford & Godalming 'A' 24:37Tom Blamey (6)08:05
5Guildford & Godalming AC 'A' 24:37Tom Blamey (6)08:05Ben Tinker (5)08:19Ben Tinker (5)08:19Ben Blamey (5)08:13Ben Blamey (5)08:13
6Aldershot, Farnham & District AC 'B' 24:45Joel Evans (10)08:15Max Anderson (7)08:19Charlie Kershaw (6)08:11
7Reigate Priory AC 'A' 25:04Felix Vaughan (3)07:54Theo Lewis (6)08:32Patrick Florida James (7)08:38
8Camberley & District AC 25:29Jack Johnson (5)08:02Kuran Brar (9)09:05Jack Mellor (8)08:22
9Oxted School 'A' 25:59Oscar Voller (16)08:42Michael Bossick (11)08:41Tyler Simms (9)08:36
10Dorking & Mole Valley AC 'A' 26:08Joseph Palmer (8)08:10Cameron Smith (8)08:56Tom Boret (10)09:02
-Walton AC 'B' *26:17Edward Dawson (15)08:41Daniel Horsey (14)08:52Jack Gemmal *(11)08:44
11Herne Hill Harriers 'B' 26:21Ned Craddock (18)08:47Toby Reynolds (12)08:38Jacob Solon (12)08:56
12Aldershot, Farnham & District AC 'C' 26:24Owen Tanner (12)08:32Ed Henderson (10)08:39Connor Brenton (13)09:13
13The Stragglers 26:33Mack Downey (13)08:33Matthew O'Neil (13)08:56Christian Collier (14)09:04
14Guildford & Godalming 'B' 26:33Adam Kirby (14)08:37
14Guildford & Godalming AC 'B' 26:33Adam Kirby (14)08:37Charlie Stenning (15)09:08Charlie Stenning (15)09:08Henry Downes (15)08:48Henry Downes (15)08:48
15South London Harriers 'A' 27:25Joe Seal (7)08:09Jaimin Patel (18)10:11Thomas Porter (16)09:05
16Aldershot, Farnham & District AC 'D' 27:41Barney Jackman (17)08:43George Manolis (20)09:43Patrick Brown (17)09:15
17Holland Sports AC 27:45Matthew Domingues (23)09:10Mack Allgood (21)09:32George Collingwood (18)09:03
18Kingston AC & Polytechnic H 'B' 27:48Matt Cecil (20)08:59
18Kingston AC & Polytechnic Harriers 'B' 27:48Matt Cecil (20)08:59Ben Ashmore (19)09:22Ben Ashmore (19)09:22Louis Orlovac (19)09:27Louis Orlovac (19)09:27
-South London Harriers 'B' *28:48Oscar Greenwood *(25)09:30Daniel Edwards *(25)10:05Joe Lawrence *(20)09:13
-Herne Hill Harriers 'D' *28:52Stuart Baritsch *(27)09:44Ben Harrison *(23)09:33Jacob Harrison *(21)09:35
19Walton AC 'C' 29:08Zak Beharie (22)09:03Tor Heron Brett (24)10:23Josh Cowie (22)09:42
-South London Harriers 'C' *29:33Daniel Levine *(31)10:08Laurie Bedford (28)10:08Oliver Pope (23)09:17
20Oxted School 'B' 30:36Toby Simmons (33)10:18James Taylor (27)09:57Fred Wantling (24)10:21
*Kingston & Poly / Holland Sports 30:41Thomas Ward (35)10:58Sebastian Chang (30)09:42Lewis Jenkins (25)10:01
21Oxted School 'C' 30:48Henry Johnson (30)10:07Rory Summerton (29)10:32Dylan Hardisty (26)10:09
-South London Harriers 'D' *32:44Charlie Carter *(34)10:56Robert Jefferson *(31)12:20Oliver Anderson (27)09:28
-Sutton & District AC DNFHarry Simpson (9)08:13Jack Simpson (16)09:38
-Herne Hill Harriers 'C' DNFAnthony Baritsch (21)09:00Alex Chilton (17)08:57
-Dorking & Mole Valley AC 'C' *DNFDaniel Phillips *(28)09:52George Robert-Shaw (22)09:06
-Croydon Harriers DNFAdam Shew (32)10:11Zachary Blair (26)09:47
-Reigate Priory AC 'B' DNFJake Sillitoe (19)08:55
-Guildford & Godalming 'C' DNFAiden O'Kane (24)09:15
-Guildford & Godalming AC 'C' DNFAiden O'Kane (24)09:15
-Dorking & Mole Valley AC 'B' DNFJoseph Downs (26)09:33
-South London Harriers 'E' DNFJoe Levine *(29)10:06

The number in brackets after an athlete's name is the team's position at the end of the stage.

Athletes and Teams shown with an * are non-scoring.

Individual Stage Times
Oscar Millard Herne Hill H07:22
Luke van Oudtshoorn AldershotF&D07:32
Joshua Genco-Russo AldershotF&D07:37
Josh Foreman AldershotF&D07:39
Mohammed Ali Herne Hill H07:51
Jacob Alley Herne Hill H07:51
Felix Vaughan Reigate Priory07:54
Jorge Beltrao Kingston & Poly07:56
Jorge Beltrao Kingston & Poly07:56
Charlie Woodman Walton AC08:00
Ollie Coppellotti Walton AC08:01
Jack Johnson Camberley&Dist08:02
Tom Blamey Guildford&G08:05
Tom Blamey Guildford&G08:05
Olly Wilson Kingston & Poly08:05
Olly Wilson Kingston & Poly08:05
Joe Seal South London08:09
Joseph Palmer DorkingMV08:10
Charlie Kershaw AldershotF&D08:11
Harry Simpson Sutton&District08:13
Ben Blamey Guildford&G08:13
Ben Blamey Guildford&G08:13
Joel Evans AldershotF&D08:15
Ben Marks Walton AC08:16
Ben Tinker Guildford&G08:19
Ben Collier Kingston & Poly08:19
Ben Collier Kingston & Poly08:19
Ben Tinker Guildford&G08:19
Max Anderson AldershotF&D08:19
Jack Mellor Camberley&Dist08:22
Owen Tanner AldershotF&D08:32
Theo Lewis Reigate Priory08:32
Mack Downey Stragglers08:33
Tyler Simms Oxted School08:36
Adam Kirby Guildford&G08:37
Adam Kirby Guildford&G08:37
Toby Reynolds Herne Hill H08:38
Patrick Florida James Reigate Priory08:38
Ed Henderson AldershotF&D08:39
Edward Dawson Walton AC08:41
Michael Bossick Oxted School08:41
Oscar Voller Oxted School08:42
Barney Jackman AldershotF&D08:43
Jack Gemmal *Walton AC08:44
Ned Craddock Herne Hill H08:47
Henry Downes Guildford&G08:48
Henry Downes Guildford&G08:48
Daniel Horsey Walton AC08:52
Jake Sillitoe Reigate Priory08:55
Cameron Smith DorkingMV08:56
Matthew O'Neil Stragglers08:56
Jacob Solon Herne Hill H08:56
Alex Chilton Herne Hill H08:57
Matt Cecil Kingston & Poly08:59
Matt Cecil Kingston & Poly08:59
Anthony Baritsch Herne Hill H09:00
Tom Boret DorkingMV09:02
Zak Beharie Walton AC09:03
George Collingwood Holland Sports09:03
Christian Collier Stragglers09:04
Kuran Brar Camberley&Dist09:05
Thomas Porter South London09:05
George Robert-Shaw DorkingMV09:06
Charlie Stenning Guildford&G09:08
Charlie Stenning Guildford&G09:08
Matthew Domingues Holland Sports09:10
Joe Lawrence *South London09:13
Connor Brenton AldershotF&D09:13
Aiden O'Kane Guildford&G09:15
Aiden O'Kane Guildford&G09:15
Patrick Brown AldershotF&D09:15
Oliver Pope South London09:17
Ben Ashmore Kingston & Poly09:22
Ben Ashmore Kingston & Poly09:22
Louis Orlovac Kingston & Poly09:27
Louis Orlovac Kingston & Poly09:27
Oliver Anderson South London09:28
Oscar Greenwood *South London09:30
Mack Allgood Holland Sports09:32
Joseph Downs DorkingMV09:33
Ben Harrison *Herne Hill H09:33
Jacob Harrison *Herne Hill H09:35
Jack Simpson Sutton&District09:38
Sebastian Chang Kingston & Poly09:42
Josh Cowie Walton AC09:42
George Manolis AldershotF&D09:43
Stuart Baritsch *Herne Hill H09:44
Zachary Blair Croydon H09:47
Daniel Phillips *DorkingMV09:52
James Taylor Oxted School09:57
Lewis Jenkins Holland Sports10:01
Daniel Edwards *South London10:05
Joe Levine *South London10:06
Henry Johnson Oxted School10:07
Daniel Levine *South London10:08
Laurie Bedford South London10:08
Dylan Hardisty Oxted School10:09
Adam Shew Croydon H10:11
Jaimin Patel South London10:11
Toby Simmons Oxted School10:18
Fred Wantling Oxted School10:21
Tor Heron Brett Walton AC10:23
Rory Summerton Oxted School10:32
Charlie Carter *South London10:56
Thomas Ward Kingston & Poly10:58
Robert Jefferson *South London12:20

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.