SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
Later years
Earlier years
  
 
 

You are here: Home> Cross-Country >County Relay Championships 2014/2015
Today's Date: 25 June 2019
Surrey County Cross-Country Relay Championships 2014 - 2015

Bruce Judd YA Cross-Country Relays, 25 October 2014, Stoke Park, Guildford
Under-15 Boys

 Stage 1Stage 2Stage 3
1Camberley & District 'A' 21:43Aiden Grainger (3)07:15Max Heyden (1)07:23Alex Rodrigues (1)07:05
2Aldershot, Farnham & District AC 'A' 21:45Will Brockman (6)07:26Marcus Shantry (2)07:15Ollie Percival (2)07:04
3Dorking,Mole & Valley AC 'A' 22:22Oscar Subuh Symons (4)07:20Fred Geen (4)07:38George Grassly (3)07:24
4Kingston AC & Polytechnic H 'A' 22:59Sam Shaw (7)07:34Gabriel Lewis (6)07:52Zak Wort (4)07:33
5Guildford & Godalming 'A' 23:03Nathan Janmohamed (8)07:38Bo Beynon (10)08:30Harry Boyd (5)06:55
6Dorking,Mole & Valley AC 'B' 23:20Ewan Bate (5)07:24Joseph Edwards (5)07:37James Kelly (6)08:19
7South London Harriers 'A' 23:35Laurie Pope (2)07:12Joe Brooks (7)08:16Gianluca Ercolano (7)08:07
8Aldershot, Farnham & District AC 'B' 24:09Joseph Jakubait (9)07:41Matt Oakley (8)08:00Ollie Farnfield (8)08:28
9Kingston AC & Polytechnic H 'B' 24:12Charlie Heaton (18)08:21Aaron Bruce (9)07:40George Chaplin (9)08:11
10Sutton & District AC 24:15Dario Kan (20)08:29Alex Galvin (13)08:02Ryan Galvin (10)07:44
11Walton AC 'A' 24:31Charlie Feinson (13)08:05Josh Hathaway (12)08:11Jake Wakeling (11)08:15
12The Stragglers 'A' 24:39Sol Harris-Woodfin (10)07:49Kieran Desmond (11)08:23Harry Horsman (12)08:27
13Holland Sports AC 25:01James Timson (23)09:15Louis Kenyon (18)08:06Tom Knight (13)07:40
14Walton AC 'B' 25:10Jamie West (16)08:18Josef Hubbard (14)08:27Kieran Allinson (14)08:25
15Oxted School 'A' 25:15Jordan Chapman (17)08:20Robert Pilling (15)08:40Finley Woods (15)08:15
16Camberley & District 'B' 25:17Hallam Webb (14)08:09Jamie Hobbs (17)08:59Owen Whiter (16)08:09
17South London Harriers 'B' 26:05Daniel Hodgson (21)08:30Adem Eren (19)08:52Ciaran Brennan (17)08:43
18Oxted School 'B' 26:36James Staton (15)08:01Luke Lawrence (16)09:07Joe Potter (18)09:28
-The Stragglers 'B' * 26:45Bill Downey (19)08:27Cameron Fraser *(20)09:15Nathan Farr (19)09:03
-Herne Hill Harriers DNFMohamed Mohamud (1)07:11Paul Chalobah (3)07:44
-Croydon Harriers DNFJordan O'Dongo (12)07:55Marcus Stoute (21)10:20
-Camberley & District 'C' DNFJames Fleming (11)07:51
-Dorking,Mole & Valley AC 'C' DNFTom McGachie (22)09:07
-Kingston AC & Polytechnic H 'C' DNFTiago Beltrao (24)09:20
-Guildford & Godalming 'B' DNFHarry Atkinson (25)09:28

The number in brackets after an athlete's name is the team's position at the end of the stage.

Athletes and Teams shown with an * are non-scoring.

Individual Stage Times
Harry Boyd Guildford&G06:55
Ollie Percival AldershotF&D07:04
Alex Rodrigues Camberley&Dist07:05
Mohamed Mohamud Herne Hill H07:11
Laurie Pope South London07:12
Aiden Grainger Camberley&Dist07:15
Marcus Shantry AldershotF&D07:15
Oscar Subuh Symons DorkingMV07:20
Max Heyden Camberley&Dist07:23
Ewan Bate DorkingMV07:24
George Grassly DorkingMV07:24
Will Brockman AldershotF&D07:26
Zak Wort Kingston & Poly07:33
Sam Shaw Kingston & Poly07:34
Joseph Edwards DorkingMV07:37
Nathan Janmohamed Guildford&G07:38
Fred Geen DorkingMV07:38
Aaron Bruce Kingston & Poly07:40
Tom Knight Holland Sports07:40
Joseph Jakubait AldershotF&D07:41
Paul Chalobah Herne Hill H07:44
Ryan Galvin Sutton&District07:44
Sol Harris-Woodfin Stragglers07:49
James Fleming Camberley&Dist07:51
Gabriel Lewis Kingston & Poly07:52
Jordan O'Dongo Croydon H07:55
Matt Oakley AldershotF&D08:00
James Staton Oxted School08:01
Alex Galvin Sutton&District08:02
Charlie Feinson Walton AC08:05
Louis Kenyon Holland Sports08:06
Gianluca Ercolano South London08:07
Hallam Webb Camberley&Dist08:09
Owen Whiter Camberley&Dist08:09
Josh Hathaway Walton AC08:11
George Chaplin Kingston & Poly08:11
Finley Woods Oxted School08:15
Jake Wakeling Walton AC08:15
Joe Brooks South London08:16
Jamie West Walton AC08:18
James Kelly DorkingMV08:19
Jordan Chapman Oxted School08:20
Charlie Heaton Kingston & Poly08:21
Kieran Desmond Stragglers08:23
Kieran Allinson Walton AC08:25
Bill Downey Stragglers08:27
Josef Hubbard Walton AC08:27
Harry Horsman Stragglers08:27
Ollie Farnfield AldershotF&D08:28
Dario Kan Sutton&District08:29
Daniel Hodgson South London08:30
Bo Beynon Guildford&G08:30
Robert Pilling Oxted School08:40
Ciaran Brennan South London08:43
Adem Eren South London08:52
Jamie Hobbs Camberley&Dist08:59
Nathan Farr Stragglers09:03
Tom McGachie DorkingMV09:07
Luke Lawrence Oxted School09:07
James Timson Holland Sports09:15
Cameron Fraser *Stragglers09:15
Tiago Beltrao Kingston & Poly09:20
Harry Atkinson Guildford&G09:28
Joe Potter Oxted School09:28
Marcus Stoute Croydon H10:20

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.