SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2020
INTER-COUNTY CROSS COUNTRY 31 January 2010
Later years
Earlier years
 
 
 

You are here: Home > Cross-Country > 2009-2010 > Inter-Counties
Inter-Counties 2009 / 2010 Cross Country Events

SEAA INTER COUNTY CROSS COUNTRY, PARLIAMENT HILL, 21 NOVEMBER 2009

The following results have been received:-
 

Under 13 Girls     Under 13 Boys  
1 Essex (1, 11, 14, 16) 42 1 Hampshire (3, 6, 12, 13) 34
2 SURREY (3, 5, 22, 23) 53 2 SURREY (1, 8, 15, 21) 45
3 Hampshire (18, 20, 28, 35) 101 3 Kent (2, 10, 19, 25) 56
2 Lucy Drummond E&E 11:12 1 Tom Holden SLH 10:07
4 Leigh Chapman AFD 11:17 8 Lascelles Hussey HHH 10:32
20 Alice Chandler Reigate P 11:56 14 Gus Cockle WSEH 10:48
21 Georgie Hay HHH 11:58 20 Ben Brunswick DMV 10:58
26 Rebecca Dingemans G&G 12:05 30 George Cathercole WSEH 11:10
37 Kathryn Ditton WSEH 12:17 38 James Hancock Sutton 11:16
52 Molly Sharples AFD 12:40 52 Brogan McCawley Camberley 11:35
54 Eleanor Smith-Hahn HW 12:42 64 Giles Robinson WSEH  
105 finishers       108 finishers    
                 
Under 15 Girls   Under 15 Boys  
1 Bedfordshire (3, 9, 15, 17) 44 1 Hertfordshire (1, 4, 16, 19) 40
2 Hampshire (4, 8, 20, 21) 53 2 Kent (5,7, 12, 17) 41
3 SURREY (12, 14, 16, 18) 60 3 SURREY (3, 9, 14, 23) 49
11 Alex West HHH 15:44 2 Peter Chambers Croydon 13:30
13 Poppy Disley-May G&G 15:47 8 Callum Todd WSEH 13:58
15 Ruth Bourne WSEH 15:48 13 Adam Hulin DMV 14:05
17 Harriet Preedy AFD 15:52 22 Ben Bradley WSEH 14:20
24 Sophie Storey G&G 16:16 44 James Watson WSEH 14:46
30 Suzy Monk DMV 16:25 48 Sam Eglen AFD 14:48
31 Louise Heron G&G 16:27 52 Hugo Fleming Walton 14:54
43 Laura Gent Reigate P 16:45        
89 finishers   107 finishers    
             
Under 17 Women Under 17 Men  
1 SURREY (3, 6, 7, 9) 25 1 Kent (2, 4, 8, 11) 25
2 Hampshire (8, 18, 24, 37) 87 2 SURREY (1, 6, 9, 19) 35
3 Kent (10, 17, 29, 34) 90 3 Sussex (10, 14, 20, 33) 77
3 Katie Snowden HHH 19:10 1 Ian Bailey AFD 16:08
5 Bethan Hubbard AFD 19:22 6 Kegan Lymm WSEH 16:36
6 Adelle Tracey G&G 19:26 9 Ross Franks SMR 16:50
8 Helen Wilson SLH 19:42 12 Liam White HW 17:07
14 Calypso Finch Reigate P 20:10 19 Nathan Ditton WSEH 17:25
19 Hannah Edwards HHH 20:22 53 Joe Toomey HW 18:44
33 Maddy Garner SMR 21:00 68 Shane Streeter Wok  
67 finishers   85 finishers    
             
Under 20 Women Senior Women
1 SURREY (3, 7, 16, 23) 49 1 Middlesex (1, 4, 16, 18) 39
2 Essex (1, 14, 17, 22) 54 2 SURREY (5, 8, 24, 25) 62
3 Kent (2, 11, 28, 29) 70 3 Hertfordshire (6, 7, 10, 45) 68
3 Catherine Taylor AFD 23:01 5 Emily Alden E&E 22:25
7 Isabel Brinsden E&E 23:53 8 Karen Ellison HHH 22:38
9 Rosie Clark E&E 23:57 22 Sarah Murphy Belg 23:41
18 Maddy Hardwick K&P 25:03 23 Harriet Owles HHH 23:42
24 Monica Isaac Sutt 25:28 45 Marie Synnott-Wells Rane 24:36
41 finishers   174 finishers    
 

NOTE. Not all times were provided in the results received.


E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.