SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2022
INTER-COUNTY CROSS COUNTRY
Later years
Earlier years
 
  
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties
Today's Date: 26 June 2022

SOUTH OF ENGLAND INTER-COUNTY, PARLIAMENT HILL, 9 DECEMBER 2006

RESULTS

Under 13 Boys (3k)

4th Matthew WyattE&E10:28
11th Stephen KnuckeyAFD10:44
12th Gari BrownAFD10:45
17th George JamesDMV10:54
21st James TiddAFD10:59
50th Jordan MauriceCroydon 11:25
56th Johnny DryAFD 11:32
58th Will MercerCroydon 11:35
75 finishers
Team 2nd

 

Under 13 Girls (3k)

1st Ruth HaynesAFD10:48
6th Georgia PeelWoking11:10
9th Katie SnowdenHHH11:29
15th Mae PartridgeAFD11:45
19th Helen WilsonSLH11:56
32nd Cora HarrisonDMV 12:15
38th Laura SuggitAFD 12:22
42nd Susan Shiel-RankinAFD 12:25
76 finishers
Team 1st

 

Under 15 Boys (4.2k)

9th Rikkie LetchAFD15:47
10th Johnny HayAFD15:48
19th Josh GraceAFD16:11
26th Dominic SteirtOxted School16:22
30th Nathan DittonAFD16:28
35th Richard CalderWoking16:31
57th David NaismithAFD 17:21
67 finishers
Team 4th

 

Under 15 Girls (4.2k)

8th Grace ShepherdE&E17:40
12th Emily EastlandHBS17:57
16th Isobel BrinsdenE&E 18:16
17th Catherine TaylorAFD 18:18
19th Catherine HallG&G 18:22
25th Adelle TraceyG&G 18:36
30th Julia WedmoreHHH 19:01
39th Georgia Miansarow SMR 19:12
69 finishers
Team 3rd

 

Under 17 Men (5k)

15th Joe Morwood AFD 17:29
18th Daniel AltendorfSLH17:33
25th Ben Snowball AFD 17:47
33rd Luke Caldwell DMV 17:59
46th Josh Gorecki AFD 18:24
48th Daniel Sellman SLH 18:28
73 finishers
Team 7th

 

Under 17 Women (5k)

19th Becky GardnerDMV 21:48
20th Helena CorbinWoking 21:49
43rd Yasmine GoaterG&G 23:10
46th Isobel PenneyK&P 23:31
50th Phillipa SweetnamAFD 24:01
53rd Fiona HampshireG&G 24:17
56th Christine LowsonG&G 25:01
58 finishers
Team 8th

 

U20 Men (10k)

7th Steven Connor AFD 36:25
15th Adam Przedryminski HW 37:00
21st Stephen Blake AFD37:39
23rd John Redshaw Walton 37:50
48th N Fraser 43:18
49 finishers
Team 3rd

 

Under 20 Women (6k)

4th Georgie Bruinvels DMV 21:55
28th L Coate   27:47
29th J Honeyball   28:31
32 finishers    

 

U23 Men (10k)

1st Phil Wicks Belgrave 32:37
12th Steven Connor AFD 36:25
22nd Adam Przedryminski HW 37:00
28th Stephen Blake AFD37:39
31st John Redshaw Walton 37:50
56th N Fraser 43:18
57 finishers
Team 3rd

Senior/U23 Women (6.5k)

3rd Susie Bush22:03
8th N Warner22:41
11th Emily Nelson E&E 22:53
21st Rachel Disley THH 23:49
23rd Sarah Murphy Belg 23:51
26th Marie Synnott-Wells Rane 24:03
27th Clare Nicholson Stragg 24:59
37 finishers
Team 1st

 


E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.