SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 9 December 2019
Surrey County Indoor Championships - 2016
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 1
(Carshalton, 20 February)
1 Kweku Siaw (Belgrave H) 7.70 Q
2 Israel Ospina (Croydon H) 7.81 q
3 Joshua Dodson (Guildford&G) 7.99 q
4 Joshua Sematimba (Sutton&District) 8.34
5 Arun Franzini (HerculesWimb) 8.73
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 2
(Carshalton, 20 February)
1 Ange Gbeyo (Croydon H) 7.75 Q
2 Nicholas Hamilton (Belgrave H) 8.02 q
3 Tom Cursons (Walton AC) 8.12
4 Oliver Preest (South London) 8.20
5 Anaye Adagu (Overton Grange ) 8.22
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 3
(Carshalton, 20 February)
1 Tom Handley (Camberley&Dist) 7.80 Q
2 Trevor Sanjiv (Sutton&District) 7.86 q
3 Daniel Ajayi (Overton Grange ) 7.90 q
4 Jeremy Miller-Annor (HerculesWimb) 8.50
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 4
(Carshalton, 20 February)
1 Kyle Reynolds-Warmington (Belgrave H) 7.25 Q
2 Jack Ennis (Croydon H) 8.41
3 Emmanuel Gray (Herne Hill H) 8.43
4 Dan Hillier (HerculesWimb) 9.27
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 5
(Carshalton, 20 February)
1 Sam Bishop (Walton AC) 7.82 Q
2 Louis Smithen (Croydon H) 8.09
3 Joe Jenner (Reigate Priory) 8.24
4 Gabriel Randall (Overton Grange ) 9.59
Under-15 Boys 60 Metres S-FINAL 1
(Carshalton, 20 February)
1 Kyle Reynolds-Warmington (Belgrave H) 7.19 Q
2 Israel Ospina (Croydon H) 7.64 Q
3 Tom Handley (Camberley&Dist) 7.77
4 Daniel Ajayi (Overton Grange ) 7.83
5 Joshua Dodson (Guildford&G) 8.08
Under-15 Boys 60 Metres S-FINAL 2
(Carshalton, 20 February)
1 Kweku Siaw (Belgrave H) 7.66 Q
2 Ange Gbeyo (Croydon H) 7.70 Q
3 Sam Bishop (Walton AC) 7.74 q
4 Trevor Sanjiv (Sutton&District) 7.87
5 Nicholas Hamilton (Belgrave H) 8.14
Under-15 Boys 60 Metres FINAL
(Carshalton, 20 February)
1 Kyle Reynolds-Warmington (Belgrave H) 7.18 CBP
2 Kweku Siaw (Belgrave H) 7.63
3 Israel Ospina (Croydon H) 7.65
4 Sam Bishop (Walton AC) 7.66
5 Ange Gbeyo (Croydon H) 7.77
Under-15 Boys 60m Hurdles (84.0cm) FINAL
(Carshalton, 21 February)
1 Callum Holder (Sutton&District) 9.48
2 Tom Cursons (Walton AC) 9.60
3 Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 9.65
4 Owen Heard (Camberley&Dist) 9.92
5 Theo Lewis (Sutton&District) 10.35
6 Jack Ennis (Croydon H) 10.44
Under-15 Boys High Jump FINAL
(Carshalton, 20 February) Result Card
1 Jack Ennis (Croydon H) 1.55
2 Joe Jenner (Reigate Priory) 1.50
3 Callum Holder (Sutton&District) 1.50
4 Evan Lee (Walton AC) 1.45
5 Freddy Crosby (Kingston & Poly) 1.35
6 Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 1.30
Under-15 Boys Pole Vault FINAL
(Carshalton, 20 February) Result Card
1 Jack Westley (Kingston & Poly) 3.30 CBP
2 Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 3.00
3 Owen Heard (Camberley&Dist) 2.70
4 Daniel Dearden (U13) (HorshamBSH) 2.30
Under-15 Boys Long Jump FINAL
(Carshalton, 20 February) Result Card
1 Sam Bishop (Walton AC) 5.63
2 Callum Holder (Sutton&District) 4.91
3 Luca Di Libero (Kingston & Poly) 4.29
4 Emmanuel Gray (Herne Hill H) 4.24
5 Michael Anderson (Kingston & Poly) 4.14
6 Freddy Crosby (Kingston & Poly) 3.81
Under-15 Boys Shot Putt (4kg) FINAL
(Carshalton, 21 February) Result Card
1 Joe Jenner (Reigate Priory) 8.67
2 Louis Smithen (Croydon H) 8.40
3 Luca di Libero (Kingston & Poly) 7.91
4 Aaron Marlow (Kingston & Poly) 7.88
5 Theo Lewis (Sutton&District) 6.10

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.