SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2018
TRACK & FIELD
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 20 April 2018
Surrey County Indoor Championships - 2018
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 1
(Carshalton, 17 February)
1 George Sudderick (Walton AC) 7.38 Q
2 Russell S Dacosta (Croydon H) 7.74 Q
3 Jaedon Wilson (Sutton&District) 8.04
4 Seyi Bello (South London) 8.22
5 Noah Ayivi-Knott (Camberley&Dist) 8.25
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 2
(Carshalton, 17 February)
1 Noah Ojumu (Herne Hill H) 7.43 Q
2 Alessio Udoka Anah (Crawley AC) 7.68 Q
3 Jacob Pongolati (Herne Hill H) 7.88 q
Finn Burns-Hussein (Sutton&District) DNS
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 3
(Carshalton, 17 February)
1 Kwame Tomlin (Croydon H) 7.54 Q
2 Kai Broadbent (Herne Hill H) 7.88 Q
3 Mason Owusu (South London) 7.97 q
4 Alexander Helms (Camberley&Dist) 8.99
Under-15 Boys 60 Metres HEAT 4
(Carshalton, 17 February)
1 Nathan Huggins (South London) 7.87 Q
2 Aaron Houlton (Holland Sports) 7.98 Q
3 Luca Soave (Walton AC) 8.10
4 Joshua Kay-Huggins (HerculesWimb) 8.20
Under-15 Boys 60 Metres S-FINAL 1
(Carshalton, 17 February)
1 George Sudderick (Walton AC) 7.34 Q
2 Alessio Udoka Anah (Crawley AC) 7.61 Q
3 Nathan Huggins (South London) 7.83
4 Aaron Houlton (Holland Sports) 7.99
5 Jacob Pongolati (Herne Hill H) 8.03
Under-15 Boys 60 Metres FINAL
(Carshalton, 17 February)
1 George Sudderick (Walton AC) 7.17
2 Noah Ojumu (Herne Hill H) 7.38
3 Kwame Tomlin (Croydon H) 7.47
4 Russell S Dacosta (Croydon H) 7.54
5 Alessio Udoka Anah (Crawley AC) 7.62
Under-15 Boys 60m Hurdles (84.0cm) FINAL
(Carshalton, 17 February)
1 Clayton Mytil (Herne Hill H) 9.53
2 Alessio Udoka Anah (Crawley AC) 10.29
3 Dwayne Francis (Herne Hill H) 11.43
4 Alexander Helms (Camberley&Dist) 12.02
Under-15 Boys High Jump FINAL
(Carshalton, 17 February) Result Card
1 Israel Bakare (Croydon H) 1.55
2 Noah Ayivi-Knott (Camberley&Dist) 1.45
3 Alexander Helms (Camberley&Dist) 1.35
Under-15 Boys Pole Vault FINAL
(Carshalton, 17 February) Result Card
1 Dan Dearden (HorshamBSH) 3.10
Under-15 Boys Long Jump FINAL
(Carshalton, 17 February) Result Card
1 Ignatius Abebrese (Herne Hill H) 5.49
2 Russell S Dacosta (Croydon H) 5.47
3 Noah Ayivi-Knott (Camberley&Dist) 5.10
4 Finn Burns-Hussein (Sutton&District) 5.07
5 Luca Soave (Walton AC) 4.68
6 Seyi Bello (South London) 4.62
7 Davis Daescu (Sutton&District) 4.39
8 Alexander Helms (Camberley&Dist) 4.20
Under-15 Boys Shot Putt (4kg) FINAL
(Carshalton, 18 February) Result Card
1 Kai Broadbent (Herne Hill H) 11.46
2 Joe Handley (Camberley&Dist) 7.98
3 Jakob Howe (Walton AC) 7.20

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.