SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 25 June 2019
Surrey County Outdoor Championships - 1985
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 18 May)
1 Donna Fraser (Croydon H) 13.3 0.0
2 Sarah Long (Epsom & Ewell) 14.5 0.0
3 J Butcher (Sutton&Cheam) 15.0 0.0
4 C Good (HaslemereB) 15.5 0.0
5 S Yeates (HerculesWimb) 16.8 0.0
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 18 May)
1 S Tattam (Sutton&Cheam) 14.3 -1.0
2 D Arnold (RBKingston AC) 14.8 -1.0
3 Z Childs (Epsom & Ewell) 15.5 -1.0
4 S Goodfellow (HaslemereB) 15.8 -1.0
5 S Worby (Mitcham AC) 15.9 -1.0
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 18 May)
1 J Nicholas (Croydon H) 14.3 -2.5
2 C Lombard (Redhill&Reig) 15.0 -2.5
3 Lorna John (Herne Hill H) 15.2 -2.5
4 N Berry (Epsom & Ewell) 15.2 -2.5
5 B Dooks (Sutton&Cheam) 15.5 -2.5
6 N Hawkins (Sutton&Cheam) 16.6 -2.5
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 18 May)
1 S Glover (Sutton&Cheam) 14.0 -2.7
2 A Moore (Herne Hill H) 14.3 -2.7
3 A Lott (Sutton&Cheam) 14.9 -2.7
4 S Whittle (HaslemereB) 15.5 -2.7
5 Celine Headen (Epsom & Ewell) 16.0 -2.7
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 18 May)
1 Donna Fraser (Croydon H) 13.7 -2.8
2 Michelle Moore (Herne Hill H) 14.4 -2.8
3 J Nicholas (Croydon H) 14.5 -2.8
4 A Lott (Sutton&Cheam) 15.2 -2.8
5 J Butcher (Sutton&Cheam) 15.5 -2.8
6 Z Childs (Epsom & Ewell) 15.5 -2.8
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 18 May)
1 S Glover (Sutton&Cheam) 14.1 0.0
2 S Tattam (Sutton&Cheam) 14.2 0.0
3 D Arnold (RBKingston AC) 14.6 0.0
4 Sarah Long (Epsom & Ewell) 14.6 0.0
5 C Lombard (Redhill&Reig) 15.1 0.0
6 Lorna John (Herne Hill H) 15.2 0.0
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 18 May)
1 Donna Fraser (Croydon H) 13.2 +0.2
2 S Glover (Sutton&Cheam) 13.9 +0.2
3 Michelle Moore (Herne Hill H) 14.1 +0.2
4 J Nicholas (Croydon H) 14.2 +0.2
5 S Tattam (Sutton&Cheam) 14.3 +0.2
6 D Arnold (RBKingston AC) 14.8 +0.2
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 18 May)
1 Donna Fraser (Croydon H) 27.9 +0.5
2 S Tattam (Sutton&Cheam) 30.1 +0.5
3 Sarah Long (Epsom & Ewell) 30.6 +0.5
4 Lorna John (Herne Hill H) 31.3 +0.5
5 A Lott (Sutton&Cheam) 31.5 +0.5
6 S Yeates (HerculesWimb) 35.5 +0.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 18 May)
1 S Glover (Sutton&Cheam) 29.3 +0.5
2 J Nicholas (Croydon H) 30.0 +0.5
3 J Goulter (Woking AC) 30.2 +0.5
4 Celine Headen (Epsom & Ewell) 32.5 +0.5
5 B Dooks (Sutton&Cheam) 32.9 +0.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 18 May)
1 C Lombard (Redhill&Reig) 30.9 +0.5
2 C Burgman (Croydon H) 31.0 +0.5
3 N Sharp (Epsom & Ewell) 31.4 +0.5
4 N Berry (Epsom & Ewell) 32.2 +0.5
5 R White (HerculesWimb) 33.0 +0.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 18 May)
1 J Elliott (Epsom & Ewell) 29.4 0.0
2 R Duell (HerculesWimb) 29.6 0.0
3 J Butcher (Sutton&Cheam) 31.3 0.0
4 D Street (Mitcham AC) 32.6 0.0
5 C Hockley (Woking AC) 33.4 0.0
6 S Elia (HerculesWimb) 35.4 0.0
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 18 May)
1 Donna Fraser (Croydon H) 27.6 0.0
2 J Nicholas (Croydon H) 29.5 0.0
3 R Duell (HerculesWimb) 29.5 0.0
4 Sarah Long (Epsom & Ewell) 30.9 0.0
5 C Lombard (Redhill&Reig) 31.1 0.0
6 J Butcher (Sutton&Cheam) 31.8 0.0
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 18 May)
1 J Elliott (Epsom & Ewell) 29.5 0.0
2 S Glover (Sutton&Cheam) 29.8 0.0
3 J Goulter (Woking AC) 30.3 0.0
4 C Burgman (Croydon H) 31.3 0.0
5 N Sharp (Epsom & Ewell) 31.9 0.0
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 18 May)
1 Donna Fraser (Croydon H) 26.9 0.0
2 S Glover (Sutton&Cheam) 28.5 0.0
3 J Nicholas (Croydon H) 29.2 0.0
4 J Elliott (Epsom & Ewell) 29.4 0.0
5 R Duell (HerculesWimb) 29.4 0.0
6 J Goulter (Woking AC) 30.6 0.0
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 16 May)
1 H Wheddon (Redhill&Reig) 2:35.5
2 B Parker (Sutton&Cheam) 2:37.0
3 J Wilkinson (Mitcham AC) 2:41.2
4 D Burridge (Sutton&Cheam) 2:44.2
5 T King (Mitcham AC) 2:49.1
6 K Cox (Epsom & Ewell) 2:52.2
7 C Hockley (Woking AC) 2:58.0
8 R White (HerculesWimb) 3:01.0
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 16 May)
1 Hayley Payne (Croydon H) 2:32.7
2 L Ashley (Sutton&Cheam) 2:39.4
3 R Duell (HerculesWimb) 2:43.6
4 G Hensman (Mitcham AC) 2:44.4
5 L Whittaker (Epsom & Ewell) 2:50.3
6 C Thomas (DorkingStP) 2:53.3
7 C Middleton (Woking AC) 2:59.0
8 A Powell (Danetree S) 3:11.7
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 16 May)
1 C Toms (Sutton&Cheam) 2:37.9
2 J Goulter (Woking AC) 2:41.4
3 N Sharp (Epsom & Ewell) 2:47.3
4 M Besch (Woking AC) 2:48.0
5 D Birch (Crawley AC) 2:51.4
6 S Worby (Mitcham AC) 2:51.7
7 N Hawkins (Sutton&Cheam) 2:53.2
8 D Street (Mitcham AC) 3:03.1
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 16 May)
1 K Lyford (Mitcham AC) 2:35.0
2 Z West (Mitcham AC) 2:39.4
3 M Gray (Woking AC) 2:42.5
4 J Butcher (Sutton&Cheam) 2:46.5
5 C Guillot (HaslemereB) 2:52.5
6 C Pierce (DorkingStP) 2:53.9
7 S Elia (HerculesWimb) 3:01.9
8 J Howe (Epsom & Ewell) 3:05.1
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Motspur Pk, 18 May)
1 Hayley Payne (Croydon H) 2:32.0
2 H Wheddon (Redhill&Reig) 2:33.8
3 C Toms (Sutton&Cheam) 2:35.7
4 Z West (Mitcham AC) 2:36.7
5 J Wilkinson (Mitcham AC) 2:37.4
6 L Ashley (Sutton&Cheam) 2:38.2
7 K Lyford (Mitcham AC) 2:38.4
8 B Parker (Sutton&Cheam) 2:42.2
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Croydon, 27 April)
1 H Wheddon (Redhill&Reig) 5:28.7
2 J Wilkinson (Mitcham AC) 5:29.8
3 C Toms (Sutton&Cheam) 5:36.4
4 B Parker (Sutton&Cheam) 5:36.5
5 Z West (Mitcham AC) 5:45.8
6 M Besch (Woking AC) 5:59.3
7 C Thomas (DorkingStP) 6:25.8
8 A Powell (Danetree S) 6:48.0
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Croydon, 27 April)
1 Hayley Payne (Croydon H) 5:28.7
2 K Lyford (Mitcham AC) 5:33.8
3 M Gray (Woking AC) 5:40.4
4 D Burridge (Sutton&Cheam) 5:41.6
5 L Ashley (Sutton&Cheam) 5:41.6
6 T King (Mitcham AC) 5:50.1
7 L Whittaker (Epsom & Ewell) 6:05.4
8 C Pierce (DorkingStP) 6:14.7
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Croydon, 28 April)
1 Hayley Payne (Croydon H) 5:13.3
2 H Wheddon (Redhill&Reig) 5:21.4
3 J Wilkinson (Mitcham AC) 5:24.9
4 K Lyford (Mitcham AC) 5:31.0
5 Z West (Mitcham AC) 5:33.7
6 C Toms (Sutton&Cheam) 5:35.6
7 L Ashley (Sutton&Cheam) 5:39.9
8 D Parker (Sutton&Cheam) 5:40.8
9 M Gray (Woking AC) 5:44.5
10 D Burridge (Sutton&Cheam) 5:49.4
Under-13 Girls 2500 Metres Walk FINAL
(Croydon, 28 April)
1 Maria O'Hara (Croydon H) 15:21.4
2 K Black (RBKingston AC) 17.46.0

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.