SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 25 August 2019
Surrey County Outdoor Championships - 1999
Under-17 Women 100 Metres HEAT 1
(Kingston, 9 May)
1 Annisha Barnaby (Blackheath H) 12.5 -0.4
2 Natalie Brant (Epsom & Ewell) 13.0 -0.4
3 Aiesha Myton (Herne Hill H) 13.2 -0.4
4 Josie Crouch (Sutton&District) 13.8 -0.4
5 Corrine Garrod (HerculesWimb) 14.3 -0.4
Under-17 Women 100 Metres HEAT 2
(Kingston, 9 May)
1 Gemma Watson (Herne Hill H) 12.7 +3.6
2 Jade Lucas-Read (HerculesWimb) 12.8 +3.6
3 Samantha Henderson (Woking AC) 12.8 +3.6
4 Sarah Henderson (Woking AC) 13.0 +3.6
5 Felicity Urbain (AldershotF&D) 13.1 +3.6
Under-17 Women 100 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Annisha Barnaby (Blackheath H) 12.3 -0.8
2 Jade Lucas-Read (HerculesWimb) 12.4 -0.8
3 Samantha Henderson (Woking AC) 12.9 -0.8
4 Gemma Watson (Herne Hill H) 12.9 -0.8
5 Natalie Brant (Epsom & Ewell) 13.0 -0.8
6 Aiesha Myton (Herne Hill H) 13.2 -0.8
Under-17 Women 200 Metres FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Annisha Barnaby (Blackheath H) 25.4 +0.8
2 Natalie Brant (Epsom & Ewell) 26.5 +0.8
3 Felicity Urbain (AldershotF&D) 26.8 +0.8
4 Josie Crouch (Sutton&District) 28.6 +0.8
5 Samira Ali-Adetuyi (unattached) 32.2 +0.8
Under-17 Women 300 Metres HEAT 1
(Kingston, 9 May)
1 Miranda Woodruff (Sutton&District) 41.8
2 Olivia Hines (HerculesWimb) 42.7
3 Emma Willes (Camberley&Dist) 45.3
4 Katie Grimshaw (Guildford&G) 46.8
Under-17 Women 300 Metres HEAT 2
(Kingston, 9 May)
1 Felicity Urbain (AldershotF&D) 42.7
2 Helena Robey (Guildford&G) 43.3
3 Natalie Christmas (Crawley AC) 43.4
4 Mary Allotey (Herne Hill H) 44.1
5 Joanne Kennard (Woking AC) 45.8
Under-17 Women 300 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Miranda Woodruff (Sutton&District) 41.7
2 Olivia Hines (HerculesWimb) 41.7
3 Felicity Urbain (AldershotF&D) 42.8
4 Helena Robey (Guildford&G) 43.0
5 Mary Allotey (Herne Hill H) 44.2
6 Emma Willes (Camberley&Dist) 44.2
7 Natalie Christmas (Crawley AC) 44.3
Under-17 Women 800 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Olivia Hines (HerculesWimb) 2:19.7
2 Clementine Adams (AldershotF&D) 2:19.7
3 Helena Robey (Guildford&G) 2:23.6
4 Joanne Kennard (Woking AC) 2:29.1
5 Katie Grimshaw (Guildford&G) 2:29.1
6 Emma Firth (Epsom & Ewell) 2:30.9
7 Sarah McCullock (Sutton&District) 2:36.4
8 Rebecca Sasse (Sutton&District) 2:40.0
9 Gemma Clark (Bromley L) 2:47.6
Under-17 Women 1500 Metres FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Natalie Christmas (Crawley AC) 5:13.7
2 Sanique Ferguson (HerculesWimb) 5:27.1
Under-17 Women 3000 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Jodie Gambrill (Camberley&Dist) 12:05.5
2 Niki Conroy (Epsom & Ewell) 12:34.6
Under-17 Women 80 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Aiesha Myton (Herne Hill H) 12.4 +2.2
2 Eniola Mafe (Herne Hill H) 12.4 +2.2
3 Andrea Tidy (Guildford&G) 12.9 +2.2
4 Catriona Forrest (Guildford&G) 13.2 +2.2
5 Annabel Kiddle (Guildford&G) 13.3 +2.2
Under-17 Women 300m Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Miranda Woodruff (Sutton&District) 48.8
2 Annabel Kiddle (Guildford&G) 49.1
3 Emma Firth (Epsom & Ewell) 52.7
Under-17 Women High Jump FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Sarah Henderson (Woking AC) 1.61
2 Emma Willes (Camberley&Dist) 1.58
3 Catriona Forrest (Guildford&G) 1.55
4 Jenny Bacon (Kingston & Poly) 1.50
5 Samantha Henderson (Woking AC) 1.45
Under-17 Women Long Jump FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Natalie Brant (Epsom & Ewell) 5.16
2 Samantha Henderson (Woking AC) 5.14
3 Sarah Henderson (Woking AC) 5.03
4 Katryna Euridge (Sutton&District) 4.98
5 Francine Dove (Herne Hill H) 4.83
6 Josie Crouch (Sutton&District) 4.68
Under-17 Women Triple Jump FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Natalie Brant (Epsom & Ewell) 10.83
2 Katryna Euridge (Sutton&District) 10.63
Under-17 Women Shot (4kg) FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Joanna Bennett (Epsom & Ewell) 11.39
2 Laura Randall (Epsom & Ewell) 8.65
Under-17 Women Discus (1kg) FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Laura Randall (Epsom & Ewell) 28.55
2 Basi Agboola (Herne Hill H) 23.99
Under-17 Women Hammer (4kg) FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Joanna Bennett (Epsom & Ewell) 29.79
Under-17 Women Javelin (600g) FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Sarah Garrard (South London) 34.27

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.