SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 27 June 2019
Surrey County Outdoor Championships - 2004
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Kingston, 15 May)
1 Twinelle Hopeson (Arch Tenn S) 13.38 -1.3
2 Joy Danquah (Herne Hill H) 13.91 -1.3
3 Maddie Gunn (AldershotF&D) 14.11 -1.3
4 Stephanie Loy (Camberley&Dist) 14.47 -1.3
5 Natalie Jones (Walton AC) 14.74 -1.3
6 Jemma Neate (Guildford&G) 14.95 -1.3
7 Molly Renfer (Kingston & Poly) 15.13 -1.3
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Kingston, 15 May)
1 Faye Nash (Sutton&District) 14.4
2 Katie Sheehan (Camberley&Dist) 14.6
3 Lesia Inak-Price (Woking AC) 15.0
4 Jessica Wilkinson (AldershotF&D) 15.3
5 Lauren Marshall (Croydon H) 15.8
6 Gemma Coate (Guildford&G) 16.2
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Twinelle Hopeson (Arch Tenn S) 13.2
2 Joy Danquah (Herne Hill H) 13.9
3 Faye Nash (Sutton&District) 14.0
3 Maddie Gunn (AldershotF&D) 14.0
5 Katie Sheehan (Camberley&Dist) 14.2
6 Stephanie Loy (Camberley&Dist) 14.3
7 Lesia Inak-Price (Woking AC) 14.8
8 Jessica Wilkinson (AldershotF&D) 15.0
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Kingston, 16 May)
1 Twinelle Hopeson (Arch Tenn S) 27.45 -1.2
2 Joy Danquah (Herne Hill H) 28.12 -1.2
3 Faye Nash (Sutton&District) 29.12 -1.2
4 Lorna Twyford (Camberley&Dist) 30.56 -1.2
5 Molly Renfer (Kingston & Poly) 30.62 -1.2
6 Hannah Fay (DorkingMV) 32.34 -1.2
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Kingston, 16 May)
1 Katie Sheehan (Camberley&Dist) 29.5
2 Victoria Situ (Herne Hill H) 30.4
3 Lesia Inak-Price (Woking AC) 30.5
4 Jemma Neate (Guildford&G) 30.9
5 Jessica Collins (Guildford&G) 31.9
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Twinelle Hopeson (Arch Tenn S) 27.1
2 Joy Danquah (Herne Hill H) 28.4
3 Faye Nash (Sutton&District) 29.1
4 Victoria Situ (Herne Hill H) 30.1
5 Katie Sheehan (Camberley&Dist) 30.2
6 Lorna Twyford (Camberley&Dist) 30.2
7 Jemma Neate (Guildford&G) 30.9
8 Lesia Inak-Price (Woking AC) 30.9
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Kingston, 16 May)
1 Catherine Taylor (AldershotF&D) 2:38.1
2 Isabel Brinsden (Epsom & Ewell) 2:40.8
3 Sophie Ovens (Sutton&District) 2:44.2
4 Danielle Brewer (Camberley&Dist) 2:47.9
5 Rebecca Fairhead (Guildford&G) 2:53.7
6 Natalie Jones (Walton AC) 2:53.9
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Kingston, 16 May)
1 Frederica Foster (South London) 2:40.53
2 Laura Burke (Walton AC) 2:42.06
3 Isobel Basson (Guildford&G) 2:42.71
4 Lorna Twyford (Camberley&Dist) 2:45.00
5 Hannah Fay (DorkingMV) 2:45.16
6 Jemma Neate (Guildford&G) 2:47.74
7 Binta Ceesay (ArchMR S) 3:06.22
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Frederica Foster (South London) 2:30.96
2 Catherine Taylor (AldershotF&D) 2:34.53
3 Laura Burke (Walton AC) 2:38.17
4 Sophie Ovens (Sutton&District) 2:40.36
5 Isobel Basson (Guildford&G) 2:44.60
6 Isabel Brinsden (Epsom & Ewell) 2:45.31
7 Hannah Fay (DorkingMV) 2:45.38
8 Lorna Twyford (Camberley&Dist) 2:50.28
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Maddie Gunn (AldershotF&D) 5:18.4
2 Catherine Taylor (AldershotF&D) 5:26.2
3 Danielle Brewer (Camberley&Dist) 5:34.3
4 Sophie Shaw (Croydon H) 5:36.8
5 Hannah Fay (DorkingMV) 5:39.9
6 Amy Allcock (AldershotF&D) 5:40.9
7 Sarah Spears (AldershotF&D) 5:56.4
8 Sarah Abrams (AldershotF&D) 6:03.9
9 Victoria Situ (Herne Hill H) 6:05.9
10 Amelia Maugauber (DorkingMV) 6:16.5
11 Hannah Barefield (AldershotF&D) 6:17.7
12 Megan Smith (AldershotF&D) 6:23.2
Under-13 Girls 70 Metres Hurdles (68.5cm) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Lucy Jones (Kingston & Poly) 12.79 0.0
2 Faye Nash (Sutton&District) 13.58 0.0
3 Jemma Neate (Guildford&G) 14.11 0.0
4 Stephanie Loy (Camberley&Dist) 14.22 0.0
5 Shannon Davenport (Camberley&Dist) 15.65 0.0
Under-13 Girls High Jump FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Takara Wilson (Herne Hill H) 1.40
2 Katie Sheehan (Camberley&Dist) 1.25
3 Stephanie Loy (Camberley&Dist) 1.25
4 Sophie Ovens (Sutton&District) 1.25
Under-13 Girls Long Jump FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Katie Sheehan (Camberley&Dist) 4.44
2 Takara Wilson (Herne Hill H) 4.34
3 Gemma Coate (Guildford&G) 4.22
4 Lucy Jones (Kingston & Poly) 4.18
5 Stephanie Loy (Camberley&Dist) 4.09
6 Jemma Neate (Guildford&G) 4.07
7 Jessica Wilkinson (AldershotF&D) 4.02
8 Jessica Collins (Guildford&G) 3.95
9 Sarah Abrams (AldershotF&D) 3.76
10 Molly Renfer (Kingston & Poly) 3.58
11 Hannah Fay (DorkingMV) 3.57
12 Amelia Maugauber (DorkingMV) 3.07
13 Rebecca Fairhead (Guildford&G) 2.98
Under-13 Girls Shot Putt (2.72kg) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Sarah Breen (Sutton&District) 8.16 CBP
2 Leanne Cryer (Woking AC) 5.61
3 Jemma Neate (Guildford&G) 5.58
Under-13 Girls Discus (0.75kg) FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Leanne Cryer (Woking AC) 12.47

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.