SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 14 November 2019
Surrey County Outdoor Championships - 2004
Under-15 Boys 100 Metres HEAT 1
(Kingston, 15 May)
1 Rab Babataher (Sutton&District) 12.22 -1.2
2 Troy Harris (Herne Hill H) 12.41 -1.2
3 Nathaniel Burns (Aberdr) 12.56 -1.2
4 Jak Lawler (Guildford&G) 13.48 -1.2
5 James Measures (Kingston & Poly) 14.19 -1.2
Under-15 Boys 100 Metres HEAT 2
(Kingston, 15 May)
1 Tremayne Gilling (Wimb C) 12.0
1 Jermaine Alexander (Croydon H) 12.0
3 Thomas Kiddier (Guildford&G) 12.6
4 Nathan Flowers (Herne Hill H) 13.2
5 Neal Renfer (Kingston & Poly) 13.8
6 Luke Ringwood (Sutton&District) 15.9
Under-15 Boys 100 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Jermaine Alexander (Croydon H) 11.81 -1.6
2 Tremayne Gilling (Wimb C) 11.92 -1.6
3 Rab Babataher (Sutton&District) 12.03 -1.6
4 Troy Harris (Herne Hill H) 12.46 -1.6
5 Thomas Kiddier (Guildford&G) 12.51 -1.6
6 Nathan Flowers (Herne Hill H) 12.63 -1.6
7 Jak Lawler (Guildford&G) 13.28 -1.6
Under-15 Boys 200 Metres FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Jake Williams (Croydon H) 24.36
2 Troy Harris (Herne Hill H) 24.68
3 Paul Oluyemi (Herne Hill H) 24.75
4 Stuart Price (Kingston & Poly) 25.08
5 Cassius Trotman-Wilson (Herne Hill H) 25.38
6 Nathan Flowers (Herne Hill H) 25.55
7 Michael Crabtree (Woking AC) 25.78
8 Philip Garrett (Epsom & Ewell) 27.86
Under-15 Boys 400 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Precious Ojighoro (Herne Hill H) 53.30
2 Stuart Price (Kingston & Poly) 56.85
3 Michael Crabtree (Woking AC) 57.08
4 Joss Garnier (Epsom & Ewell) 57.13
5 Harry Hawes (South London) 58.35
6 Nathan Flowers (Herne Hill H) 61.50
Under-15 Boys 800 Metres HEAT 1
(Kingston, 16 May)
1 Nick Farrell (South London) 2:16.0
2 Ben Gateley (Richmond & T) 2:18.5
3 Lewis Denton (Crawley AC) 2:18.9
4 Claudius Ricketts (Croydon H) 2:19.1
5 Harry Hawes (South London) 2:22.5
6 Philip Garrett (Epsom & Ewell) 2:29.4
7 Tom Corbett (Oxted S) 2:29.6
Under-15 Boys 800 Metres HEAT 2
(Kingston, 16 May)
1 Alex Jackson (Epsom & Ewell) 2:11.91
2 Thomas Banner (AldershotF&D) 2:13.71
3 Peter Humphrey (South London) 2:14.42
4 Alex Ferrelly (Walton AC) 2:15.52
5 Matthew Grant (Epsom & Ewell) 2:18.10
6 Thomas Stottor (Kingston & Poly) 2:20.54
7 Daryl Bassett (South London) 2:29.61
Under-15 Boys 800 Metres FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Alex Jackson (Epsom & Ewell) 2:02.5
2 Nick Farrell (South London) 2:06.1
3 Peter Humphrey (South London) 2:08.1
4 Lewis Denton (Crawley AC) 2:08.3
5 Thomas Banner (AldershotF&D) 2:14.4
6 Ben Gateley (Richmond & T) 2:16.1
7 Alex Ferrelly (Walton AC) 2:17.0
8 Matthew Grant (Epsom & Ewell) 2:20.2
Under-15 Boys 1500 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Nick Farrell (South London) 4:23.81
2 Peter Humphrey (South London) 4:29.48
3 Alex Ferrelly (Walton AC) 4:34.02
4 Matthew Grant (Epsom & Ewell) 4:40.60
5 Claudius Ricketts (Croydon H) 4:45.67
6 Luke Jones (HerculesWimb) 4:49.01
7 Daryl Bassett (South London) 5:00.70
8 Daniel Sellman (South London) 5:02.00
9 Martin Payne (Oxted S) 5:07.54
10 Fergus Stoddart (HerculesWimb) 5:24.53
11 Alexander Hall (Ham S) 5:26.88
Under-15 Boys 3000 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Ben Snowball (AldershotF&D / (G Abb)) 10:00.2
2 Lee Wilson (AldershotF&D) 10:03.4
3 Michael Reed (AldershotF&D) 10:09.6
4 Lee Humphreys (South London) 10:21.4
5 Elliot Newton (Epsom & Ewell) 10:51.3
6 Daniel Brown (Sutton&District) 11:09.6
Under-15 Boys 80 Metres Hurdles (84.0cm) HEAT 1
(Kingston, 15 May)
1 Stuart Price (Kingston & Poly) 11.94 -1.2
2 Nathaniel Burns (Aberdr) 12.86 -1.2
3 Josh Gilbert (Bracknell AC) 13.60 -1.2
4 Oladapo Okeowo (ArchMR S) 13.93 -1.2
5 Fergus Stoddart (HerculesWimb) 16.63 -1.2
Under-15 Boys 80 Metres Hurdles (84.0cm) HEAT 2
(Kingston, 15 May)
1 Jamie East (Camberley&Dist) 13.0
2 Richard Stanton (Sutton&District) 13.4
2 Anton Denny-Browne (Croydon H) 13.4
4 Nicholas Howe (HerculesWimb) 15.5
5 Luke Ringwood (Sutton&District) 17.6
Under-15 Boys 80 Metres Hurdles (84.0cm) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Stuart Price (Kingston & Poly) 11.67 -1.0
2 Richard Stanton (Sutton&District) 12.60 -1.0
3 Jamie East (Camberley&Dist) 12.68 -1.0
4 Anton Denny-Browne (Croydon H) 13.01 -1.0
5 Josh Gilbert (Bracknell AC) 13.13 -1.0
6 Nathaniel Burns (Aberdr) 13.21 -1.0
7 Nicholas Howe (HerculesWimb) 15.44 -1.0
Under-15 Boys 3000 Metres Walk FINAL
(Kingston, 16 May)
1 David Statter (Surrey WC) 23:48.2
Under-15 Boys High Jump FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Graham Cole (WindsorSE&H) 1.72
2 = Alex Jackson (Epsom & Ewell) 1.65
2 = Henry Shiplee (Richmond & T) 1.65
4 Tsidi Dagadu (Croydon H / (R Russ S)) 1.60
5 James Measures (Kingston & Poly) 1.45
Under-15 Boys Pole Vault FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Ryszard Buk (Croydon H) 2.90
Under-15 Boys Long Jump FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Paul Oluyemi (Herne Hill H) 6.06
2 Nathan Flowers (Herne Hill H) 5.21
3 Nicolas Garcev (Herne Hill H) 4.91
4 Matthew Grant (Epsom & Ewell) 4.80
5 Jak Lawler (Guildford&G) 4.70
6 Philip Garrett (Epsom & Ewell) 4.67
7 Ben Sharples (Woking AC) 4.52
8 Tom Bettinson (AldershotF&D) 4.44
9 Nicholas Howe (HerculesWimb) 4.37
10 Cassius Trotman-Wilson (Herne Hill H) 3.70
Under-15 Boys Triple Jump FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Henry Shiplee (Richmond & T) 11.03
2 Jack Pearce (South London) 10.94
3 Nathan Flowers (Herne Hill H) 9.95
4 Tom Bettinson (AldershotF&D) 9.43
Under-15 Boys Shot Putt (4kg) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Erasmus Ntim-Dwemoh (Croydon H) 10.45
2 Jamie East (Camberley&Dist) 8.35
3 Thomas Francis (Kingston & Poly) 7.16
4 Fraser Kent (Guildford&G) 6.31
Under-15 Boys Discus (1.25kg) FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Jason Coultman (Croydon H) 29.19
2 Cassius Trotman-Wilson (Herne Hill H) 23.95
3 Thomas Symons (Redhill&SyB) 23.47
Under-15 Boys Javelin (600g) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Paul Oluyemi (Herne Hill H) 40.23
2 Matt Keep (Walton AC) 33.45
3 Adam Pollard (AldershotF&D) 26.08

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.