SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 22 October 2019
Surrey County Outdoor Championships - 2004
Under-15 Girls 100 Metres HEAT 1
(Kingston, 16 May)
1 Amelia Montagnani (Herne Hill H) 13.3
2 Lisa Holmes (Woking AC) 13.8
3 Roseanne Mackay (Kingston & Poly) 13.9
4 Olivia Matthias (Guildford&G) 14.0
5 Emma Philpot (Sutton&District) 14.9
Under-15 Girls 100 Metres HEAT 2
(Kingston, 16 May)
1 Jo White (Richmond & T) 13.09 -1.2
2 Sian Mitchell (South London) 13.54 -1.2
3 Kemi Salako-Moore (Herne Hill H) 13.75 -1.2
3 Emily Barnard (Sutton&District) 13.80 -1.2
5 Lamara Lewin (Herne Hill H) 14.48 -1.2
6 Natasha Alexander (Woking AC) 14.61 -1.2
Under-15 Girls 100 Metres HEAT 3
(Kingston, 16 May)
1 Lizzie Cave (Camberley&Dist) 13.39 -0.3
2 Shorna Ormsby (Herne Hill H) 13.52 -0.3
3 Alex Chung (Sutton&District) 13.71 -0.3
4 Harriet Lester (Kingston & Poly) 13.90 -0.3
5 Sabrine Razik (Epsom & Ewell) 14.35 -0.3
6 Nadia Abdulla (HerculesWimb) 14.66 -0.3
Under-15 Girls 100 Metres FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Jo White (Richmond & T) 12.7
2 Amelia Montagnani (Herne Hill H) 12.9
3 Lizzie Cave (Camberley&Dist) 12.9
4 Lisa Holmes (Woking AC) 13.4
5 Sian Mitchell (South London) 13.5
6 Alex Chung (Sutton&District) 13.5
7 Shorna Ormsby (Herne Hill H) 13.6
8 Kemi Salako-Moore (Herne Hill H) 13.8
Under-15 Girls 200 Metres HEAT 1
(Kingston, 15 May)
1 Jo White (Richmond & T) 26.55 -0.6
2 Kemi Salako-Moore (Herne Hill H) 27.20 -0.6
3 Lizzie Cave (Camberley&Dist) 27.23 -0.6
4 Alex Chung (Sutton&District) 27.96 -0.6
5 Kimberlie Le Geyt (Sutton&District) 28.15 -0.6
6 Hannah Hanks (Epsom & Ewell) 29.32 -0.6
Under-15 Girls 200 Metres HEAT 2
(Kingston, 15 May)
1 Amelia Montagnani (Herne Hill H) 27.05 -1.2
2 Lisa Holmes (Woking AC) 27.20 -1.2
3 Shorna Ormsby (Herne Hill H) 27.62 -1.2
4 Roseanne Mackay (Kingston & Poly) 27.91 -1.2
5 Isabelle Stanway (Guildford&G) 28.08 -1.2
6 Emma Philpot (Sutton&District) 29.68 -1.2
Under-15 Girls 200 Metres HEAT 3
(Kingston, 15 May)
1 Verity Keys (Crawley AC) 27.5
2 Sian Mitchell (South London) 27.7
3 Emily Barnard (Sutton&District) 28.6
4 Caroline Stakalls (Sutton&District) 28.7
5 Chloe Cleverley (Herne Hill H) 28.8
6 Sabrine Razik (Epsom & Ewell) 30.4
Under-15 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Kingston, 15 May)
1 Jo White (Richmond & T) 26.74 -2.2
2 Lizzie Cave (Camberley&Dist) 27.30 -2.2
3 Lisa Holmes (Woking AC) 27.74 -2.2
4 Sian Mitchell (South London) 27.78 -2.2
5 Alex Chung (Sutton&District) 28.33 -2.2
6 Emily Barnard (Sutton&District) 29.50 -2.2
7 Chloe Cleverley (Herne Hill H) 29.66 -2.2
Under-15 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Kingston, 15 May)
1 Shorna Ormsby (Herne Hill H) 27.3 -1.9
2 Amelia Montagnani (Herne Hill H) 27.4 -1.9
3 Verity Keys (Crawley AC) 27.6 -1.9
3 Kemi Salako-Moore (Herne Hill H) 27.6 -1.9
5 Roseanne Mackay (Kingston & Poly) 28.6 -1.9
6 Caroline Stakalls (Sutton&District) 28.9 -1.9
7 Isabelle Stanway (Guildford&G) 29.0 -1.9
Under-15 Girls 200 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Jo White (Richmond & T) 26.53 -2.3
2 Lizzie Cave (Camberley&Dist) 27.45 -2.3
3 Lisa Holmes (Woking AC) 27.50 -2.3
4 Amelia Montagnani (Herne Hill H) 27.59 -2.3
5 Kemi Salako-Moore (Herne Hill H) 27.77 -2.3
6 Sian Mitchell (South London) 28.11 -2.3
7 Verity Keys (Crawley AC) 28.14 -2.3
8 Shorna Ormsby (Herne Hill H) 28.25 -2.3
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 1
(Kingston, 15 May)
1 Joanna Rowland (Crawley AC) 2:29.15
2 Christine Lowson (Guildford&G) 2:30.51
3 Helena Corbin (Woking AC) 2:31.39
4 Odette Campbell (Croydon H) 2:37.63
5 Colette Horgan (Herne Hill H) 2:41.60
6 Kalina Nowak (AldershotF&D) 2:49.85
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 2
(Kingston, 15 May)
1 Natasha Etherington (Guildford&G) 2:29.99
2 Sophie Cowper (Redhill&SyB) 2:31.19
3 Daisy Collingridge (Croydon H) 2:32.70
4 Megan Breen (Sutton&District) 2:37.49
5 Mariane Thomas (Manor HS) 2:48.77
6 Kate Jones (HerculesWimb) 2:49.25
Under-15 Girls 800 Metres HEAT 3
(Kingston, 15 May)
1 Alys Morgan (Guildford&G) 2:32.84
2 Gemma McDonald (Herne Hill H) 2:33.01
3 Rhianne Elliott (Camberley&Dist) 2:33.63
4 Hannah Dart (AldershotF&D) 2:43.05
5 Michaela Powell (Sutton&District) 2:45.47
6 Victoria Elbourne (Ranelagh H) 2:47.56
Under-15 Girls 800 Metres FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Alys Morgan (Guildford&G) 2:21.43
2 Joanna Rowland (Crawley AC) 2:21.64
3 Daisy Collingridge (Croydon H) 2:27.04
4 Helena Corbin (Woking AC) 2:27.73
5 Gemma McDonald (Herne Hill H) 2:28.25
6 Christine Lowson (Guildford&G) 2:28.87
7 Sophie Cowper (Redhill&SyB) 2:28.90
8 Natasha Etherington (Guildford&G) 2:29.41
Under-15 Girls 1500 Metres FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Shona Main (ThamesValley) 5:02.8
2 Sophie Cowper (Redhill&SyB) 5:05.7
3 Eleanor Griffith-Jones (AldershotF&D) 5:08.3
4 Jamela Brooks (Herne Hill H) 5:12.9
5 Lily Partridge (AldershotF&D) 5:14.5
6 Nicola Baddeley (AldershotF&D) 5:14.6
7 Rhianne Elliott (Camberley&Dist) 5:20.4
8 Becky Gardner (DorkingMV) 5:29.8
9 Hannah Dart (AldershotF&D) 5:32.9
10 Hannah Thompson (AldershotF&D) 5:34.2
11 Charlotte Middleditch (South London) 5:36.3
12 Kate Jones (HerculesWimb) 5:39.6
13 Elizabeth Thompson (Epsom & Ewell) 5:42.1
14 Amie Reynolds (Herne Hill H) 5:43.9
15 Melanie Wright (Woking AC) 5:48.2
16 Daisy Maugoubier (DorkingMV) 5:57.6
Under-15 Girls 75 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Jade Bee (Herne Hill H) 12.3
2 Natasha Risman (Guildford&G) 12.4
3 Harriet Lester (Kingston & Poly) 12.6
4 Sandra Seaton (Epsom & Ewell) 13.0
5 Nastassja Keenes (Walton AC) 13.4
6 Natasha Alexander (Woking AC) 13.5
7 Samira Ibrahim (Camberley&Dist) 14.1
8 Nadia Abdulla (HerculesWimb) 15.0
Under-15 Girls High Jump FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Joanna Rowland (Crawley AC) 1.40
2 Harriet Lester (Kingston & Poly) 1.40
3 Elizabeth Thompson (Epsom & Ewell) 1.40
4 Natasha Alexander (Woking AC) 1.30
Under-15 Girls Long Jump FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Jo White (Richmond & T) 5.19
2 Harriet Lester (Kingston & Poly) 4.80
3 Natasha Risman (Guildford&G) 4.65
4 Lizzie Cave (Camberley&Dist) 4.57
5 Odette Campbell (Croydon H) 4.51
6 Natassja Keenes (Walton AC) 4.40
7 Samira Ibrahim (Camberley&Dist) 4.31
8 Sabrine Razik (Epsom & Ewell) 4.18
9 Shorna Ormsby (Herne Hill H) 3.89
10 Melanie Wright (Woking AC) 3.65
Under-15 Girls Shot Putt (3.25kg) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Montana Marshall (Herne Hill H) 10.51
2 Amelia Montagnani (Herne Hill H) 10.04
3 Amy Trimble (Kingston & Poly) 7.34
4 Roseanne Mackay (Kingston & Poly) 6.76
Under-15 Girls Discus (1kg) FINAL
(Kingston, 16 May)
1 Montana Marshall (Herne Hill H) 23.09
2 Rachael Abbott (Epsom & Ewell) 21.37
3 Natasha Matthews (Croydon H) 19.59
4 Jenny McManus (Guildford&G) 17.23
5 Roseanne Mackay (Kingston & Poly) 17.02
6 Daisy Magoubier (DorkingMV) 14.29
Under-15 Girls Javelin (600g) FINAL
(Kingston, 15 May)
1 Abigail Peters (WindsorSE&H) 26.72
2 Joanna Rowland (Crawley AC) 24.09
3 Chantelle Evans (Sutton&District) 23.69
4 Rachael Abbott (Epsom & Ewell) 21.32
5 Natassja Keenes (Walton AC) 19.21
6 Jenny McManus (Guildford&G) 19.21
7 Nadia Abdulla (HerculesWimb) 14.94
8 Amy Trimble (Kingston & Poly) 13.29

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.