SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2020
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 7 June 2020
Surrey County Outdoor Championships - 2010
Under-20 Women 100 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Twinelle Hopeson (Croydon H) 12.13 +0.7
2 Eleanor Ball (Guildford&G) 12.53 +0.7
3 Emma Wakrim (Sutton&District) 12.74 +0.7
4 Rachel Mahew (Herne Hill H) 13.40 +0.7
Under-20 Women 200 Metres FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Twinelle Hopeson (Croydon H) 25.21 -0.9
2 Victoria Hewett (Woking AC) 25.97 -0.9
3 Emma Wakrim (Sutton&District) 26.19 -0.9
4 Eleanor Ball (Guildford&G) 26.28 -0.9
5 Emily de Beaux (Guildford&G) 27.28 -0.9
Under-20 Women 400 Metres HEAT 1
(Kingston, 9 May)
1 Amy Allcock (AldershotF&D) 59.36 Q
2 Twinelle Hopeson (Croydon H) 60.19 Q
3 Maddy Austin (U17) (Guildford&G) 61.10 Q
4 Chloe Crossman (U17) (Guildford&G) 61.80
5 Rebecca Fairhead (Guildford&G) 64.98
Under-20 Women 400 Metres HEAT 2
(Kingston, 9 May)
1 Yimika Adewakun (Sutton&District) 56.57 Q
2 Victoria Hewett (Woking AC) 57.95 Q
3 Katie Snowden (U17) (Herne Hill H) 58.25 Q
4 Molly Renfer (Kingston & Poly) 59.20 q
5 Helena Corbin (Woking AC) 61.80
6 Nicola Aylett (Walton AC) 67.73
Under-20 Women 400 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Twinelle Hopeson (Croydon H) 55.41 CBP
2 Katie Snowden (U17) (Herne Hill H) 55.70
3 Yimika Adewakun (Sutton&District) 56.83
4 Amy Allcock (AldershotF&D) 57.79
5 Molly Renfer (Kingston & Poly) 58.51
6 Victoria Hewett (Woking AC) 59.87
7 Maddy Austin (U17) (Guildford&G) 61.36
8 Chloe Crossman (U17) (Guildford&G) 63.33
Under-20 Women 800 Metres FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Adelle Tracey (Guildford&G) 2:13.33
2 Hannah Edwards (Herne Hill H) 2:13.76
3 Molly Renfer (Kingston & Poly) 2:14.02
4 Loulou Rowlands (South London) 2:15.06
5 Rosie Clarke (Epsom & Ewell) 2:21.02
6 Hayley Wallis (Guildford&G) 2:29.39
7 Yasmin Goater (Guildford&G) 2:31.71
Under-20 Women 1500 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Loulou Rowlands (South London) 4:41.40
2 Hannah Edwards (Herne Hill H) 4:47.87
3 Grace O'Leary (South London) 4:49.26
4 Madeleine Garner (StMRichmond) 4:53.67
5 Rosie Clarke (Epsom & Ewell) 4:55.79
6 Amy Mitchell (South London) 5:17.29
7 Rebecca Fairhead (Guildford&G) 5:17.75
Under-20 Women 3000 Metres FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Isabel Brinsden (Epsom & Ewell) 10:06.86
Under-20 Women 400 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Laura Burke (WindsorSE&H) 63.1
2 Katie Evans (Guildford&G) 68.5
3 Aisha Naibe-Wey (Herne Hill H) 71.2
Under-20 Women High Jump FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Rosie Clarke (Epsom & Ewell) 1.55
Under-20 Women Pole Vault FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Rosa Williams (Herne Hill H) 2.40
Under-20 Women Triple Jump FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Lucy Barnard (Epsom & Ewell) 10.43 -1.0
Under-20 Women Shot Putt (4kg) FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 10.73
2 Holly Stroud (Guildford&G) 10.69
3 Pippa Wingate (Kingston & Poly) 9.60
4 Sarah Bridgman (DorkingMV) 9.52
Under-20 Women Discus (1kg) FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Carla Letheby (Walton AC) 33.89
2 Holly Stroud (Guildford&G) 31.47
Under-20 Women Hammer (4kg) FINAL
(Kingston, 9 May)
1 Pippa Wingate (Kingston & Poly) 36.54
2 Davine Dubidad (Croydon H) 18.50
Under-20 Women Javelin (600g) FINAL
(Kingston, 8 May)
1 Jasmin Dotzek (Crawley AC) 32.20
2 Holly Stroud (Guildford&G) 32.16
3 Zoe Edmonds (Guildford&G) 29.39

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.