SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 11 December 2019
Surrey County Outdoor Championships - 2012
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Kingston, 12 May)
1 Denisha Marshall-Brown (Herne Hill H) 13.91 -3.5 Q
2 Lakeisha Owusu-Junior (Sutton&District) 14.62 -3.5 Q
3 Rhianna Larkai (Croydon H) 14.72 -3.5 q
4 Molly Ashton-Harris (Reigate Priory) 14.83 -3.5
5 Pippa Earley (Kingston & Poly) 14.92 -3.5
6 Elena Barkatullah (Camberley&Dist) 16.68 -3.5
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Kingston, 12 May)
1 Lohita Allen-Aigbodion (South London) 14.03 -1.2 Q
2 Tyla Morson (Sutton&District) 14.45 -1.2 Q
3 Ellen Tilney (AldershotF&D) 14.50 -1.2 q
4 Imogen Otu (Croydon H) 14.91 -1.2
5 Kate Purser (Blkhth&Brom) 15.48 -1.2
6 Carly Munn (Reigate Priory) 15.98 -1.2
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Kingston, 12 May)
1 Maxine Coldrey (Reigate Priory) 14.32 -1.7 Q
2 Lucy Sumner (Holland Sports) 14.59 -1.7 Q
3 Tallulah Atkin (HerculesWimb) 15.33 -1.7
4 Holly Blackburn (Camberley&Dist) 15.78 -1.7
5 Rhianna Reynolds (Kingston & Poly) 16.25 -1.7
Rhoda Rheichelt (Sutton&District) DQ
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Denisha Marshall-Brown (Herne Hill H) 13.81 -2.8
2 Lohita Allen-Aigbodion (South London) 14.03 -2.8
3 Maxine Coldrey (Reigate Priory) 14.10 -2.8
4 Tyla Morson (Sutton&District) 14.39 -2.8
5 Lucy Sumner (Holland Sports) 14.47 -2.8
6 Rhianna Larkai (Croydon H) 14.57 -2.8
7 Ellen Tilney (AldershotF&D) 14.61 -2.8
8 Lakeisha Owusu-Junior (Sutton&District) 14.63 -2.8
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Kingston, 13 May)
1 Lohita Allen-Aigbodion (South London) 28.7 -2.1 Q
2 Lucy Sumner (Holland Sports) 29.3 -2.1 Q
3 Ellen Tilney (AldershotF&D) 29.4 -2.1 Q
4 Lakeisha Owusu-Junior (Sutton&District) 29.6 -2.1 q
5 Lilly Hennah (Camberley&Dist) 31.4 -2.1
6 Leila Allan (Kingston & Poly) 31.5 -2.1
7 Tallulah Atkin (HerculesWimb) 31.8 -2.1
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Kingston, 13 May)
1 Chanice Gordon (Croydon H) 28.8 +0.4 Q
2 Amy Richardson (Kingston & Poly) 29.3 +0.4 Q
3 Tyla Morson (Sutton&District) 29.7 +0.4 Q
4 Pippa Earley (Kingston & Poly) 29.9 +0.4 q
5 Catrin Murphy (Blkhth&Brom) 30.2 +0.4
6 Holly Blackburn (Camberley&Dist) 32.2 +0.4
7 Rhoda Rheichelt (Sutton&District) 33.5 +0.4
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Lohita Allen-Aigbodion (South London) 28.48 +0.3
2 Chanice Gordon (Croydon H) 28.95 +0.3
3 Lakeisha Owusu-Junior (Sutton&District) 29.33 +0.3
4 Lucy Sumner (Holland Sports) 29.39 +0.3
5 Amy Richardson (Kingston & Poly) 29.42 +0.3
6 Ellen Tilney (AldershotF&D) 29.89 +0.3
7 Pippa Earley (Kingston & Poly) 29.89 +0.3
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Kingston, 12 May)
1 Eugenie Cockle (WindsorSE&H) 02:32.00 Q
2 Rebecca Keddie (Kingston & Poly) 02:39.49 Q
3 Annabel Hobday (Kingston & Poly) 02:41.49
4 Florrie Barker (Herne Hill H) 02:41.92
5 Katriona Brown (Reigate Priory) 02:44.34
6 Anousha Wardley (Reigate Priory) 02:51.07
7 Poppy Wardley (Reigate Priory) 02:52.39
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Kingston, 12 May)
1 Eloise O'Shaughnessy (Herne Hill H) 02:35.00 Q
2 Catrin Murphy (Blkhth&Brom) 02:37.86 Q
3 Bea Allan (DorkingMV) 02:38.44 q
4 Bozena Fanner-Brzezina (Herne Hill H) 02:46.71
5 Amy Hancock (Sutton&District) 02:48.55
6 Eve Hassan (Reigate Priory) 03:14.67
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Kingston, 12 May)
1 Ellie McCormack (Croydon H) 02:34.55 Q
2 Alexandra Brown (Herne Hill H) 02:35.10 Q
3 Izzie Lamport-Went (Herne Hill H) 02:38.12 q
4 Fiona Wilson (Sutton&District) 02:54.25
Sammy Bonny (WindsorSE&H) DQ
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Eugenie Cockle (WindsorSE&H) 02:27.25
2 Alexandra Brown (Herne Hill H) 02:33.57
3 Eloise O'Shaughnessy (Herne Hill H) 02:34.99
4 Ellie McCormack (Croydon H) 02:39.21
5 Bea Allan (DorkingMV) 02:39.33
6 Catrin Murphy (Blkhth&Brom) 02:41.31
7 Izzie Lamport-Went (Herne Hill H) 02:44.35
8 Rebecca Keddie (Kingston & Poly) 02:44.50
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Tara de Klerk (WindsorSE&H) 5:22.98
2 Amelia Stiff (South London) 5:31.01
3 Claudia Pattison (Walton AC) 5:41.15
4 Abbie Burrett (Croydon H) 5:48.82
5 Caitlin Williams (Sutton&District) 5:58.81
6 Molly Hyde (Camberley&Dist) 6:37.07
7 Livvy Ricketts (StMRichmond) 6:52.59
Under-13 Girls 70 Metres Hurdles (68.5cm) FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Chanice Gordon (Croydon H) 13.8 -1.7
2 Sophie Dimbleby (Kingston & Poly) 14.5 -1.7
3 Elena Barkatullah (Camberley&Dist) 16.0 -1.7
Under-13 Girls 4x100M Relay FINAL
(Carshalton, 8 September)
1 Sutton & District AC  55.54
2 Kingston AC & Polytechnic Harriers  56.83
3 Herne Hill Harriers  63.20
Under-13 Girls High Jump FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Rhianna Reynolds (Kingston & Poly) 1.25
2 Holly Blackburn (Camberley&Dist) 1.25
3 Lucy Richardson (Camberley&Dist) 1.05
Under-13 Girls Long Jump FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Amy Richardson (Kingston & Poly) 4.17
2 Maxine Coldrey (Reigate Priory) 4.08
3 Lucy Sumner (Holland Sports) 3.97
4 Hebe Morley-Fletcher (Herne Hill H) 3.97
5 Phoebe Avbulimen (Sutton&District) 3.96
6 Lilly Hennah (Camberley&Dist) 3.95
7 Holly Blackburn (Camberley&Dist) 3.95
8 Izzie Lamport-Went (Herne Hill H) 3.77
9 Katriona Brown (Reigate Priory) 3.45
10 Florrie Barker (Herne Hill H) 3.33
11 Poppy Wardley (Reigate Priory) 3.24
12 Lucy Richardson (Camberley&Dist) 3.22
13 Annabel Hobday (Kingston & Poly) 3.00
Under-13 Girls Shot Putt (2.72kg) FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Denisha Marshall-Brown (Herne Hill H) 9.89
2 Phoebe Wright (Woking AC) 6.25
3 Rhianna Reynolds (Kingston & Poly) 5.93
4 Elena Barkatullah (Camberley&Dist) 4.51
Under-13 Girls Discus (0.75kg) FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Saskia Millard (Herne Hill H) 18.50
2 Phoebe Wright (Woking AC) 16.75
3 Rhianna Reynolds (Kingston & Poly) 16.04
4 Sophie Dimbleby (Kingston & Poly) 15.98
5 Tait Jones (Walton AC) 15.05
Under-13 Girls Javelin (400g) FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Sophie Dimbleby (Kingston & Poly) 26.55
2 Phoebe Wright (Woking AC) 22.24

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.