SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2017
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 24 November 2017
Surrey County Outdoor Championships - 2012
Under-20 Women 100 Metres FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Shanice Harrison (South London) 12.58 -1.5
2 Rosanta Yarde (Herne Hill H) 12.80 -1.5
3 Emily Ashong (Sutton&District) 13.04 -1.5
Under-20 Women 200 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Jessie Knight (Herne Hill H) 25.52 -4.1
2 Shanice Harrison (South London) 25.85 -4.1
3 Rosanta Yarde (Herne Hill H) 26.90 -4.1
4 Jess McCabe (WindsorSE&H) 26.94 -4.1
5 Yimika Adewakun (Blkhth&Brom) 27.22 -4.1
6 Lisa O'Brien (Walton AC) 27.81 -4.1
7 Sophie Storey (Guildford&G) 30.18 -4.1
Under-20 Women 400 Metres FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Adelle Tracey (Guildford&G) 56.0
2 Jessie Knight (Herne Hill H) 56.3
3 Yimika Adewakun (Blkhth&Brom) 57.8
4 Ruth Myburgh (South London) 65.0
5 Sophie Storey (Guildford&G) 66.1
Under-20 Women 800 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Katie Snowden (Herne Hill H) 2:08.45 CBP
2 Maddy Austin (Guildford&G) 2:10.54
3 Georgia Peel (AldershotF&D) 2:13.68
4 Poppy Disley-May (AldershotF&D) 2:23.33
Under-20 Women 1500 Metres FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Adelle Tracey (Guildford&G) 4:30.3
2 Georgia Peel (AldershotF&D) 4:35.7
3 Laura Gent (AldershotF&D) 4:39.7
4 Steph McCall (South London) 4:43.6
5 Poppy Disley-May (AldershotF&D) 4:50.3
6 Katie Bingle (Guildford&G) 5:11.8
Under-20 Women 3000 Metres FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Laura Gent (AldershotF&D) 10:00.22
Under-20 Women 100 Metres Hurdles (84.0cm) FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Jahisha Thomas (WallingtonGS) 14.92 -1.5
2 Lisa O'Brien (Walton AC) 15.88 -1.5
3 Natalie Thomas (Sutton&District) 17.55 -1.5
Under-20 Women 400 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Aisha Naibe-Wey (Herne Hill H) 61.42 CBP
2 Jess McCabe (WindsorSE&H) 62.19
3 Rachel Robinson (Blkhth&Brom) 66.55
4 Fiona Clarke (AldershotF&D) 68.54
5 Vicky Maguire (Guildford&G) 71.43
Under-20 Women High Jump FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Sophy Milton (unattached) 1.45
Under-20 Women Pole Vault FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Amy de Beaux (Guildford&G) 3.00
2 Clare Maurer (Woking AC) 2.90
3 Sam Morrison (Woking AC) 2.70
Under-20 Women Long Jump FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Jahisha Thomas (WallingtonGS) 5.66 +1.6
2 Lisa O'Brien (Walton AC) 5.05 +0.7
3 Rosanta Yarde (Herne Hill H) 4.73 +1.0
Under-20 Women Triple Jump FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Rebecca Zelic (Herne Hill H) 11.01 -0.6
2 Lisa O'Brien (Walton AC) 10.75 +1.5
3 Vicky Maguire (Guildford&G) 10.52w +2.8
4 Nicole Loucaides (Reigate Priory) 9.70w +2.4
Under-20 Women Shot Putt (4kg) FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Pippa Wingate (Kingston & Poly) 10.63
2 Carla Letheby (Walton AC) 10.38
3 Sinead O'Brien (Walton AC) 8.53
Under-20 Women Discus (1kg) FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Carla Letheby (Walton AC) 35.79
2 Pippa Wingate (Kingston & Poly) 34.98
3 Sinead O'Brien (Walton AC) 27.47
Under-20 Women Hammer (4kg) FINAL
(Kingston, 13 May)
1 Pippa Wingate (Kingston & Poly) 49.06 CBP
2 Carla Letheby (Walton AC) 41.20
3 Sinead O'Brien (Walton AC) 32.64
4 Imogen Stringer (Guildford&G) 27.55
5 Emily Spooner (Guildford&G) 21.74
Under-20 Women Javelin (600g) FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Carla Letheby (Walton AC) 31.99

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.