SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 24 September 2019
Surrey County Outdoor Championships - 2019
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Kingston, 11 May)
1 Kacey Johnson (Croydon H) 13.47 -0.6 Q
2 Indiana Marshall (Woking AC) 13.52 -0.6 Q
3 Tochi Davids (Croydon H) 13.92 -0.6 q
4 Maryam Jarra (South London) 14.68 -0.6
5 Megan Pirie (Holland Sports) 15.83 -0.6
6 Evie Gerrish (Crawley AC) 20.11 -0.6
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Kingston, 11 May)
1 Arabella Wilson (Guildford&G) 13.82 -0.6 Q
2 Khelya Ekwe (Herne Hill H) 13.96 -0.6 Q
3 Honey Chalmers (Holland Sports) 14.27 -0.6
4 Holly Staveley-Wadham (HerculesWimb) 14.42 -0.6
5 Phoebe Kemp (South London) 15.28 -0.6
6 Tessa Fenwick (Epsom & Ewell) 15.40 -0.6
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Kingston, 11 May)
1 Sienna Kidd (Epsom & Ewell) 13.96 +0.5 Q
2 Elin Roberts (Guildford&G) 14.06 +0.5 Q
3 Ezinwa Onyejekwe (Eastbourne R) 14.21 +0.5 q
4 Bethan Hadingham (Epsom & Ewell) 14.49 +0.5
5 Rihanna-Moore Carnagie (South London) 14.62 +0.5
6 Sophia Barnett (HerculesWimb) 14.81 +0.5
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Kingston, 11 May)
1 Indiana Marshall (Woking AC) 13.40 -3.5
2 Kacey Johnson (Croydon H) 13.68 -3.5
3 Arabella Wilson (Guildford&G) 13.82 -3.5
4 Sienna Kidd (Epsom & Ewell) 13.99 -3.5
5 Tochi Davids (Croydon H) 14.10 -3.5
6 Elin Roberts (Guildford&G) 14.36 -3.5
7 Khelya Ekwe (Herne Hill H) 14.38 -3.5
8 Ezinwa Onyejekwe (Eastbourne R) 14.66 -3.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Kingston, 12 May)
1 Bethan Hadingham (Epsom & Ewell) 29.16 -0.2 Q
2 Amber Bloomfield (Croydon H) 29.30 -0.2 Q
3 Sophia Barnett (HerculesWimb) 30.76 -0.2 Q
4 Samantha Good (Guildford&G) 30.79 -0.2 q
5 Elise House (AldershotF&D) 32.84 -0.2
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Kingston, 12 May)
1 Indiana Marshall (Woking AC) 27.90 0.0 Q
2 Khelya Ekwe (Herne Hill H) 29.21 0.0 Q
3 Honey Chalmers (Holland Sports) 29.78 0.0 Q
4 Rihanna-Moore Carnagie (South London) 30.96 0.0 q
5 Harriet Warnes (Epsom & Ewell) 31.89 0.0
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Indiana Marshall (Woking AC) 27.37 -1.5
2 Bethan Hadingham (Epsom & Ewell) 28.74 -1.5
3 Amber Bloomfield (Croydon H) 28.83 -1.5
4 Khelya Ekwe (Herne Hill H) 29.10 -1.5
5 Honey Chalmers (Holland Sports) 29.26 -1.5
6 Rihanna-Moore Carnagie (South London) 30.56 -1.5
7 Sophia Barnett (HerculesWimb) 30.85 -1.5
8 Samantha Good (Guildford&G) 31.07 -1.5
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Kingston, 11 May)
1 Arabella Wilson (Guildford&G) 02:28.88 Q
2 Indira Ferree (HerculesWimb) 02:30.99 q
3 Jimena Stynes (Walton AC) 02:32.34 q
4 Katie Foss (Crawley AC) 02:32.74 q
5 Lucy Wright (Herne Hill H) 02:36.58
6 Rosalie Laban (Herne Hill H) 02:37.62
7 Lucy Johnson (AldershotF&D) 02:41.82
8 Anna Parocki (Herne Hill H) 02:49.73
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Kingston, 11 May)
1 Lily-Rose Brown (Herne Hill H) 02:28.93 Q
2 Shakila Keable (Reigate Priory) 02:32.46 q
3 Lilah Unwin (Reigate Priory) 02:38.96
4 Zara McKee (Crawley AC) 02:40.78
5 Freya Doyle (HerculesWimb) 02:42.13
6 Leah Caszo (WindsorSE&H) 02:49.22
7 Pollyanne Stott (Reigate Priory) 02:49.36
8 Chloe Lloyd-Clarkson (Holland Sports) 03:00.26
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Kingston, 11 May)
1 Julia Newman (Sutton&District) 02:30.81 Q
2 Alessia Turner (Reigate Priory) 02:36.48
3 Ruby Masson (Holland Sports) 02:38.59
4 Charlotte Harvey (HerculesWimb) 02:43.93
5 Sophie Thorpe (HerculesWimb) 02:45.91
6 Laila Morrell (South London) 02:50.63
7 Sophie Conway (HerculesWimb) 02:51.84
8 Isla Naidoo (Epsom & Ewell) 02:53.62
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Kingston, 11 May)
1 Summer Chapman (WindsorSE&H) 02:30.23 Q
2 Lauren Taylor (Camberley&Dist) 02:35.75
3 Ariana Shala (HerculesWimb) 02:47.30
4 Miona Ivanovic (HerculesWimb) 02:50.15
5 Charlotte Conway (HerculesWimb) 02:51.81
6 Katy Hughes (HerculesWimb) 02:59.24
7 Heidi Murray (Holland Sports) 03:00.76
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Summer Chapman (WindsorSE&H) 02:22.77
2 Lily-Rose Brown (Herne Hill H) 02:22.78
3 Arabella Wilson (Guildford&G) 02:24.02
4 Julia Newman (Sutton&District) 02:27.32
5 Shakila Keable (Reigate Priory) 02:28.36
6 Indira Ferree (HerculesWimb) 02:31.86
7 Jimena Stynes (Walton AC) 02:32.42
8 Katie Foss (Crawley AC) 02:33.47
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Kingston, 11 May)
1 Tabitha Brown (Guildford&G) 05:13.48 Q
2 Katie Pye (Guildford&G) 05:17.36 Q
3 Madison Emment (Walton AC) 05:17.75 Q
4 Eva O'Hanlon (Herne Hill H) 05:20.53 Q
5 Sophia Sahai (Herne Hill H) 05:20.61 q
6 Vivi Marshall (Herne Hill H) 05:29.06 q
7 Eloisa Symonds (WindsorSE&H) 05:32.79 q
8 Eloise Ashmore (Holland Sports) 05:34.34 q
9 Harriette Brooks (Camberley&Dist) 05:59.73
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Kingston, 11 May)
1 Florence White (Epsom & Ewell) 05:18.38 Q
2 Annabel Bailey (WindsorSE&H) 05:20.91 Q
3 Eva Maignan (South London) 05:26.04 Q
4 Grace O'Hanlon (Herne Hill H) 05:32.62 Q
5 Yasmin Gubby (HaslemereB) 05:34.92
6 Heidi Thomson (WindsorSE&H) 05:35.03
7 Annice Kemp (South London) 05:40.66
8 Violet Beaumont (Walton AC) 05:43.21
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Kingston, 12 May)
1 Tabitha Brown (Guildford&G) 5:00.7
2 Annabel Bailey (WindsorSE&H) 5:04.5
3 Madison Emment (Walton AC) 5:04.9
4 Eva Maignan (South London) 5:05.0
5 Katie Pye (Guildford&G) 5:05.2
6 Eva O'Hanlon (Herne Hill H) 5:05.4
7 Sophia Sahai (Herne Hill H) 5:08.0
8 Florence White (Epsom & Ewell) 5:09.2
9 Vivi Marshall (Herne Hill H) 5:20.0
10 Eloise Ashmore (Holland Sports) 5:22.4
11 Eloisa Symonds (WindsorSE&H) 5:24.5
12 Grace O'Hanlon (Herne Hill H) 5:26.4
Under-13 Girls 70 Metres Hurdles (68.5cm) FINAL
(Kingston, 11 May)
1 Kacey Johnson (Croydon H) 11.70 -1.2
2 Arabella Wilson (Guildford&G) 12.07 -1.2
3 Elin Roberts (Guildford&G) 12.12 -1.2
4 Tochi Davids (Croydon H) 12.24 -1.2
5 Sienna Kidd (Epsom & Ewell) 12.27 -1.2
6 Julia Newman (Sutton&District) 12.75 -1.2
7 Amber Bloomfield (Croydon H) 13.22 -1.2
8 Esme Finch (Guildford&G) 13.52 -1.2
Under-13 Girls 4x100M Relay FINAL
(Carshalton, 7 September) Show Team members
1 Woking AC  53.14
2 Epsom & Ewell Harriers  53.32
3 Guildford & Godalming AC 'A'  54.05
4 Herne Hill Harriers 'A'  56.41
5 Hercules Wimbledon AC  56.88
6 Guildford & Godalming AC 'B'  58.97
7 Herne Hill Harriers 'B'  63.56
8 Sutton & District AC  DQ 170.5.7
Under-13 Girls 4 X 200 Metres Relay FINAL
(Carshalton, 7 September) Show Team members
1 Epsom & Ewell Harriers  1:55.13
2 Woking AC  1:55.88
3 Herne Hill Harriers  2:00.63
4 Sutton & District AC  2:11.93
Under-13 Girls High Jump FINAL
(Kingston, 12 May) Result Card
1 Mabel-Rose Scales (HerculesWimb) 1.50
2 Sienna Kidd (Epsom & Ewell) 1.35
3 Tochi Davids (Croydon H) 1.20
4 Isabel Caamano (Camberley&Dist) 1.20
5 Imogen Townly (Holland Sports) 1.20
6 Samantha Good (Guildford&G) 1.15
7 Alexa Adams (Woking AC) 1.10
Under-13 Girls Long Jump FINAL
(Kingston, 12 May) Result Card
1 Sienna Kidd (Epsom & Ewell) 4.55 +1.0
2 Indiana Marshall (Woking AC) 4.40 -0.6
3 Arabella Wilson (Guildford&G) 4.35 +4.0
4 Celeste Jore Minkwe (HerculesWimb) 4.20 +0.3
5 Alexa Adams (Woking AC) 4.03 +0.9
6 Elin Roberts (Guildford&G) 4.02 +1.2
7 Lily Woodhams (Reigate Priory) 3.99 -2.0
8 Khelya Ekwe (Herne Hill H) 3.91 -0.3
9 Isabel Caamano (Camberley&Dist) 3.59 -0.9
10 Ezinwa Onyejekwe (Eastbourne R) 3.48 -0.3
Under-13 Girls Shot Putt (2.72kg) FINAL
(Kingston, 11 May) Result Card
1 Amber Bloomfield (Croydon H) 7.18
Under-13 Girls Discus (0.75kg) FINAL
(Kingston, 12 May) Result Card
1 Alice Clark (Woking AC) 20.54
2 Emily Hawthorn (Guildford&G) 15.58
3 Jasmin Musgrove (Holland Sports) 11.38
Under-13 Girls Javelin (400g) FINAL
(Kingston, 12 May) Result Card
1 Tabitha Brown (Guildford&G) 23.21
2 Esme Finch (Guildford&G) 15.53
3 Alessia Turner (Reigate Priory) 14.08
4 Samantha Good (Guildford&G) 11.30

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.