SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 18 September 2019
Surrey County Combined Events Championships - 2014
Under-13 Boys Pentathlon FINAL
(Carshalton, 13 September)
1 Harley Norman (Epsom & Ewell) 1639pts
2 Luke Mann (Camberley&Dist) 1579pts
3 Henry Fisher (Holland Sports) 1555pts
4 Owen Heard (Camberley&Dist) 1477pts
5 Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 1402pts
6 Ben Ashmore (Kingston & Poly) 1344pts
7 Callum Holder (Reigate Priory) 1343pts
8 Jack Ennis (Croydon H) 1191pts
9 Lewis Chouls (Epsom & Ewell) 1010pts
10 George Hopkins (Woking AC) 1003pts
11 Ruben Rea (Herne Hill H) 944pts
12 Adam Coates (Epsom & Ewell) 935pts
13 Aaron Marlow (Kingston & Poly) 922pts
14 Jack Westley (Kingston & Poly) 911pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Carshalton, 13 September) Result Card
- Owen Heard (Camberley&Dist) 4.61 310pts
- Ben Ashmore (Kingston & Poly) 4.57 303pts
- Harley Norman (Epsom & Ewell) 4.49 288pts
- Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 4.45 281pts
- Luke Mann (Guildford&G) 4.42 276pts
- Callum Holder (Reigate Priory) 4.23 244pts
- Henry Fisher (Holland Sports) 4.20 239pts
- Jack Ennis (Croydon H) 4.10 222pts
- Ruben Rea (Herne Hill H) 3.77 170pts
- George Hopkins (Woking AC) 3.76 168pts
- Aaron Marlow (Kingston & Poly) 3.56 139pts
- Jack Westley (Kingston & Poly) 3.52 133pts
- Adam Coates (Epsom & Ewell) 3.52 133pts
- Lewis Chouls (Epsom & Ewell) NVJ
Under-13 Boys Pentathlon Event No 2 75 Metres Hurdles (76.2cm)
(Carshalton, 13 September)
1h1 Callum Holder (Reigate Priory) 12.65 -3.4 538pts
2h1 Henry Fisher (Holland Sports) 13.59 -3.4 452pts
3h1 Jack Ennis (Croydon H) 13.92 -3.4 423pts
4h1 Luke Mann (Camberley&Dist) 14.26 -3.4 395pts
5h1 Ben Ashmore (Kingston & Poly) 15.18 -3.4 322pts
6h1 Jack Westley (Kingston & Poly) 15.60 -3.4 291pts
7h1 Ruben Rea (Herne Hill H) 16.31 -3.4 242pts
1h2 Owen Heard (Camberley&Dist) 13.44 -2.1 465pts
2h2 Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 13.87 -2.1 428pts
3h2 Harley Norman (Epsom & Ewell) 14.67 -2.1 361pts
4h2 Adam Coates (Epsom & Ewell) 15.06 -2.1 331pts
5h2 Lewis Chouls (Epsom & Ewell) 15.42 -2.1 304pts
6h2 George Hopkins (Woking AC) 15.92 -2.1 268pts
7h2 Aaron Marlow (Kingston & Poly) 16.29 -2.1 243pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 3 Shot Putt (3.25kg)
(Carshalton, 13 September) Result Card
- Ben Ashmore (Kingston & Poly) 6.32 267pts
- Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 6.98 306pts
- Lewis Chouls (Epsom & Ewell) 6.56 281pts
- Adam Coates (Epsom & Ewell) 5.71 232pts
- Jack Ennis (Croydon H) 6.12 256pts
- Henry Fisher (Holland Sports) 5.60 226pts
- Owen Heard (Camberley&Dist) 6.22 262pts
- Callum Holder (Reigate Priory) 6.28 265pts
- George Hopkins (Woking AC) 4.77 178pts
- Luke Mann (Camberley&Dist) 5.20 202pts
- Aaron Marlow (Kingston & Poly) 6.14 257pts
- Harley Norman (Epsom & Ewell) 5.88 242pts
- Ruben Rea (Herne Hill H) 6.67 288pts
- Jack Westley (Kingston & Poly) 5.49 219pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 4 High Jump
(Carshalton, 13 September) Result Card
- Luke Mann (Camberley&Dist) 1.51 396pts
- George Hopkins (Woking AC) 1.42 331pts
- Harley Norman (Epsom & Ewell) 1.42 331pts
- Henry Fisher (Holland Sports) 1.42 331pts
- Jack Ennis (Croydon H) 1.36 290pts
- Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 1.33 270pts
- Owen Heard (Camberley&Dist) 1.33 270pts
- Aaron Marlow (Kingston & Poly) 1.30 250pts
- Ben Ashmore (Kingston & Poly) 1.30 250pts
- Callum Holder (Reigate Priory) 1.27 231pts
- Ruben Rea (Herne Hill H) 1.24 212pts
- Lewis Chouls (Epsom & Ewell) 1.18 176pts
- Jack Westley (Kingston & Poly) 1.12 142pts
- Adam Coates (Epsom & Ewell) 1.09 126pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Carshalton, 13 September)
1h1 Lewis Chouls (Epsom & Ewell) 2:36.51 249pts
2h1 Ben Ashmore (Kingston & Poly) 2:41.16 202pts
3h1 Jack Westley (Kingston & Poly) 2:49.90 126pts
4h1 Adam Coates (Epsom & Ewell) 2:51.61 113pts
5h1 George Hopkins (Woking AC) 3:00.09 58pts
6h1 Aaron Marlow (Kingston & Poly) 3:05.37 33pts
7h1 Ruben Rea (Kingston & Poly) 3:05.48 32pts
1h2 Harley Norman (Epsom & Ewell) 2:22.55 417pts
2h2 Luke Mann (Camberley&Dist) 2:30.99 310pts
3h2 Henry Fisher (Holland Sports) 2:31.29 307pts
4h2 Owen Heard (Camberley&Dist) 2:44.53 170pts
5h2 Tolu Ayo-Ojo (Camberley&Dist) 2:51.08 117pts
6h2 Callum Holder (Reigate Priory) 2:58.87 65pts
7h2 Jack Ennis (Croydon H) 3:18.45

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.