SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD 14 July 2019
Earlier years
 
 
 

You are here: Home > Track & Field > 2014 > Inter-Counties

Derek Crookes Under-13 Inter-Counties, WAAC, Kingston 27 July 2019

Meeting website: www.u13ic.org.uk

Congratulations to the following athletes who have been selected to represent Surrey.
Please can athletes confirm their availability or otherwise as soon as possible to the relevant Team Manager:
U13 Boys: Rob Russell M: 07810862842 E: u13b_track@surreyathletics.uk
U13 Girls: Marilyn Parsons E: u13g_track@surreyathletics.uk
It is essential athletes confirm if they are unavailable as soon as possible to give team managers time to find replacements.

SURREY TEAMS

UNDER-13 BOYS
Event A StringĀ  B String
100m Ibukun Akintola Vittorio Anah
200m Aidann Fletcher Luca Anderson
800mĀ  Joshua Lee-Baum Keeran Sriskandarajah
1500m Joseph Hunt Jacob Hunt
75m Hurdles Harry Findlay Emmanuel Aramide
HJ Quinn Dunstall n/a
LJ Dylan O'Callaghan Xavier Taylor
Javelin Finn Crumley Harrison Taylor
Shot Alexander Abebrese Tate Williams
Discus Jonathan Lai Tom Harmer
Non-scoring 100m:
Peter Bennett
Shawn Bell
Non-scoring 800m:
Tom Harmer
Samuel Stapley
U13 GIRLS TEAM SELECTION
EVENT TIME pm NAME CLUB
  2.00 Kacey JOHNSON Croydon Harriers
100 A
  2.00 Indiana MARSHALL Woking AC
100 B
  3.05 Tochi DAVIDS Croydon Harriers
200 A
  3.05 Indiana MARSHALL Woking AC
200 B
  2.40 Summer CHAPMAN WSEH
800 A
  2.45 Arabella WILSON Guildford & Godalming AC
800 B
  3.30 Lily-Rose BROWN Herne Hill Harriers
1500 A
  3.40 Tabitha BROWN Guildford & Godalming AC
1500 B
  1.30 Arabella WILSON Guildford & Godalming AC
70H A
  1.30 Elin ROBERTS Guildford & Godalming AC
70H B
  3.00 Mabel Rose SCALES Hercules Wimbledon AC
HJ (A only)
  1.00 Indiana MARSHALL Woking AC
LJ A
  2.00 Arabella WILSON Guildford & Godalming AC
LJ B
  1.00 Scotilda NOEL Hercules Wimbledon AC
Shot A
  2.00 Breanna WHITE Croydon Harriers
Shot B
  3.00 Tilly FARRAR Waverley AC
Discus A
  4.00 Charley WADE Waverley AC
Discus B
  1.00 Tabitha BROWN Guildford & Godalming AC
Javelin A
  2.00 Natalie BURNS Hercules Wimbledon AC
Javelin B
  4.40 Celeste JORE MINKWE Hercules Wimbledon AC
4 x 100 Relay
    Laura LOPEZ Hercules Wimbledon AC
    Indiana MARSHALL Woking AC
    Kacey JOHNSON Croydon Harriers

 


E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.