SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 18 July 2024
Surrey County Indoor Championships - 2015
Under-17 Women 60 Metres HEAT 1
(Carshalton, 14 February)
1 Lucy Hoad (Sutton & District AC) 7.79 Q
2 Tosin Salami (Croydon Harriers) 7.95 q
3 Denisha Marshall-Brown (Herne Hill Harriers) 8.06 q
4 Coralie Mido (Croydon Harriers) 8.73
5 Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 8.97
Under-17 Women 60 Metres HEAT 2
(Carshalton, 14 February)
1 Natasha Alfred (Herne Hill Harriers) 7.96 Q
2 Sophia Henlon (Sutton & District AC) 8.03 q
3 Nicole Okologume (Sutton & District AC) 8.15
4 Chrissy-Marie Nangban (Croydon Harriers) 8.27
5 Paris Joseph (Guildford & Godalming AC) 8.30
Under-17 Women 60 Metres FINAL
(Carshalton, 14 February)
1 Lucy Hoad (Sutton & District AC) 7.74
2 Natasha Alfred (Herne Hill Harriers) 7.92
3 Sophia Henlon (Sutton & District AC) 8.05
4 Denisha Marshall-Brown (Herne Hill Harriers) 8.08
- Tosin Salami (Croydon Harriers) DNS
Under-17 Women 60 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Carshalton, 15 February)
1 Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 9.01
2 Sonyce Archer (Croydon Harriers) 9.28
3 Lois Drummie (East Grinstead AC) 9.39
4 Lucy Sumner (Holland Sports AC) 10.04
Under-17 Women High Jump FINAL
(Carshalton, 15 February)
Result Card
1 Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 1.60
2 Milla McKenzie (Belgrave Harriers) 1.50
3 Lucy Sumner (Holland Sports AC) 1.45
Under-17 Women Pole Vault FINAL
(Carshalton, 15 February)
Result Card
1 Maddy Sketchley (Sutton & District AC) 3.00
2 Hannah Gleed (Herne Hill Harriers) 2.40
3 Sabrina Stoute (Croydon Harriers) 2.40
4 Jessica Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2.30
5 Maya Magnay (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2.30
Under-17 Women Long Jump FINAL
(Carshalton, 14 February)
Result Card
1 Emily Hornung (Reigate Priory AC) 4.98
2 Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 4.96
3 Lucy Sumner (Holland Sports AC) 4.87
4 Sonyce Archer (Croydon Harriers) 4.77
5 Ola Olufemi-Krakue (Croydon Harriers) 4.75
6 Sky Udondem (Herne Hill Harriers) 4.15
7 Kirsty Fuggle (Croydon Harriers) 4.15
8 Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 4.04
Under-17 Women Triple Jump FINAL
(Carshalton, 15 February)
Result Card
1 Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 11.09
2 Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 10.26
3 Agatha Farlow-Hoare (Guildford & Godalming AC) 9.43
4 Ola Olufemi-Krakue (Croydon Harriers) 9.26
Under-17 Women Shot Putt (3kg) FINAL
(Carshalton, 15 February)
Result Card
1 Sophie Mace (Walton AC) 12.43 CBP
2 Denisha Marshall-Brown (Herne Hill Harriers) 10.90
3 Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 10.22
4 Jody Edwards (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 9.98
5 Lois Drummie (East Grinstead AC) 9.25
6 Lucy Sumner (Holland Sports AC) 7.05

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.