SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2019
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 15 December 2019
Surrey County Outdoor Championships - 1983
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 21 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 13.8 0.0
2 Linda Covey (Guildford&G) 14.3 0.0
3 Nicola Curtis (Woking AC) 14.5 0.0
4 A Purkiss (Mitcham AC) 14.6 0.0
5 M Booker (Epsom & Ewell) 15.7 0.0
6 K Walker (Epsom & Ewell) 16.9 0.0
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 21 May)
1 M Long (Epsom & Ewell) 14.4 0.0
2 I Bradbury (Woking AC) 14.8 0.0
3 T Bellis (Waverley H) 15.2 0.0
4 F Rouse (Mitcham AC) 15.6 0.0
5 W Ward (Epsom & Ewell) 15.9 0.0
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 21 May)
1 H Findlay (Mitcham AC) 14.2 0.0
2 H Jarvis (Woking AC) 14.9 0.0
3 C Picaud (Guildford&G) 15.2 0.0
4 A Stokes (HerculesWimb) 15.6 0.0
5 S Brett (Epsom & Ewell) 17.0 0.0
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 21 May)
6 R Hamilton (HerculesWimb) 14.7 0.0
7 J Marsh (Guildford&G) 14.7 0.0
8 S Prankard (Mitcham AC) 15.0 0.0
9 Z Licorish (Epsom & Ewell) 15.6 0.0
10 C Hawkins (Epsom & Ewell) 16.5 0.0
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 21 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 13.9 0.0
2 M Long (Epsom & Ewell) 14.3 0.0
3 S Prankard (Mitcham AC) 14.9 0.0
4 Nicola Curtis (Woking AC) 15.0 0.0
5 J Marsh (Guildford&G) 15.0 0.0
6 H Jarvis (Woking AC) 15.1 0.0
Under-13 Girls 100 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 21 May)
1 H Findlay (Mitcham AC) 14.2 -0.1
2 Linda Covey (Guildford&G) 14.6 -0.1
3 R Hamilton (HerculesWimb) 14.9 -0.1
4 I Bradbury (Woking AC) 14.9 -0.1
5 C Picaud (Guildford&G) 15.1 -0.1
6 T Bellis (Waverley H) 15.2 -0.1
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Motspur Pk, 21 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 13.5 0.0
2 H Findlay (Mitcham AC) 13.9 0.0
3 M Long (Epsom & Ewell) 13.9 0.0
4 Linda Covey (Guildford&G) 14.0 0.0
5 S Prankard (Mitcham AC) 14.9 0.0
6 R Hamilton (HerculesWimb) 15.0 0.0
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Motspur Pk, 17 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 29.2
2 A Purkiss (Mitcham AC) 30.6
3 Nicola Curtis (Woking AC) 30.9
4 M Rose (Guildford&G) 31.9
5 C Hawkins (Epsom & Ewell) 34.5
6 Z Licorish (Epsom & Ewell) 34.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Motspur Pk, 17 May)
1 H Findlay (Mitcham AC) 29.4
2 T Cleary (Epsom & Ewell) 31.1
3 H Jarvis (Woking AC) 31.4
4 P Arscott (Croydon H) 34.3
5 S Brett (Epsom & Ewell) 36.5
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 3
(Motspur Pk, 17 May)
1 A Wicks (Sutton&Cheam) 30.0
2 J Sadler (Woking AC) 30.3
3 C Picaud (Guildford&G) 31.8
4 F Rouse (Mitcham AC) 32.8
5 A Ward (Epsom & Ewell) 33.1
6 A Stokes (HerculesWimb) 33.2
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 4
(Motspur Pk, 17 May)
1 M Long (Epsom & Ewell) 29.8
2 I Bradbury (Woking AC) 30.9
3 T Bellis (Waverley H) 31.0
4 A Cooke (Camberley&Dist) 31.9
5 S Prankard (Mitcham AC) 32.4
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 1
(Motspur Pk, 21 May)
1 H Findlay (Mitcham AC) 29.2
2 M Long (Epsom & Ewell) 29.3
3 T Cleary (Epsom & Ewell) 31.0
4 I Bradbury (Woking AC) 32.0
5 C Picaud (Guildford&G) 32.1
Under-13 Girls 200 Metres S-FINAL 2
(Motspur Pk, 21 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 28.5
2 A Wicks (Sutton&Cheam) 30.0
3 A Purkiss (Mitcham AC) 30.6
4 Nicola Curtis (Woking AC) 31.3
5 T Bellis (Waverley H) 31.3
6 H Jarvis (Woking AC) 31.4
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Motspur Pk, 21 May)
1 Annabel Soper (Croydon H) 28.2 -0.4
2 H Findlay (Mitcham AC) 29.3 -0.4
3 M Long (Epsom & Ewell) 29.6 -0.4
4 A Wicks (Sutton&Cheam) 29.9 -0.4
5 A Purkiss (Mitcham AC) 30.6 -0.4
6 T Cleary (Epsom & Ewell) 31.2 -0.4
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Croydon, 23 April)
1 Clare Bleasdale (Guildford&G) 2:41.2
2 B Davies (HerculesWimb) 2:44.4
3 T Bellis (Waverley H) 2:44.5
4 S Auton (Sutton&Cheam) 2:44.9
5 Elizabeth Buss (Croydon H) 2:50.5
6 N Modas (Redhill&Reig) 2:52.4
7 Julie Roberts (Croydon H) 2:58.0
8 E Glynn (Epsom & Ewell) 2:59.1
9 S Poulson (Epsom & Ewell) 2:59.7
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Croydon, 23 April)
1 A Cluer (Epsom & Ewell) 2:34.9
2 Nicola Cook (Croydon H) 2:36.4
3 D Benn (HerculesWimb) 2:36.5
4 M Rose (Guildford&G) 2:38.8
5 A Goddard (DorkingStP) 2:40.6
6 R Diffley (Reigate Priory) 2:49.6
7 M Elson (Camberley&Dist) 2:53.4
8 S King (Surrey Beagles) 2:53.6
9 T Froud (Woking AC) 2:53.6
10 K Barrell (Redhill&Reig) 2:56.5
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Croydon, 23 April)
1 S Firth (Guildford&G) 2:36.3
2 A Wicks (Sutton&Cheam) 2:38.8
3 J Clark (Epsom & Ewell) 2:40.4
4 L O'Rourke (HerculesWimb) 2:44.2
5 J Tyler (Mitcham AC) 2:47.9
6 A Cooke (Camberley&Dist) 2:48.2
7 A Modas (Redhill&Reig) 2:50.8
8 J Avila (Sutton&Cheam) 2:50.9
9 Natalie Fairchild (Croydon H) 2:54.0
10 N Amiss (Woking AC) 2:55.0
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 4
(Croydon, 23 April)
1 L Clark (Waverley H) 2:32.5
2 Karen Sutton (Croydon H) 2:36.7
3 N Burridge (Sutton&Cheam) 2:40.5
4 D Macari (Redhill&Reig) 2:40.6
5 A Graham (HerculesWimb) 2:43.2
6 T Cleary (Epsom & Ewell) 2:46.0
7 J Sadler (Woking AC) 2:49.7
8 Anita Mellowdew (Redhill&Reig) 2:50.8
9 L Radford (HerculesWimb) 2:57.8
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Motspur Pk, 21 May)
1 Clare Bleasdale (Guildford&G) 2:24.7 CBP
2 L Clark (Waverley H) 2:31.7
3 A Cluer (Epsom & Ewell) 2:31.7
4 M Rose (Guildford&G) 2:34.2
5 A Wicks (Sutton&Cheam) 2:34.7
6 Karen Sutton (Croydon H) 2:35.2
7 D Benn (HerculesWimb) 2:36.4
8 S Firth (Guildford&G) 2:39.2
9 B Davies (HerculesWimb) 2:47.7
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Croydon, 23 April)
1 Clare Bleasdale (Guildford&G) 5:21.2
2 A Wicks (Sutton&Cheam) 5:22.0
3 A Cluer (Epsom & Ewell) 5:24.7
4 D Macari (Redhill&Reig) 5:26.8
5 A Graham (HerculesWimb) 5:31.4
6 Nicola Cook (Croydon H) 5:37.4
7 S King (Surrey Beagles) 5:48.4
8 M Elson (Camberley&Dist) 5:55.8
9 L Radford (HerculesWimb) 5:55.8
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Croydon, 23 April)
1 L Clark (Waverley H) 5:19.1
2 H Wade (Surrey Beagles) 5:34.7
3 J Tyler (Mitcham AC) 5:36.3
4 J Clark (Epsom & Ewell) 5:38.2
5 N Burridge (Sutton&Cheam) 5:38.2
6 Natalie Fairchild (Croydon H) 5:40.8
7 L O'Rourke (HerculesWimb) 6:01.3
8 K Barrell (Redhill&Reig) 6:10.0
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 3
(Croydon, 23 April)
1 Karen Sutton (Croydon H) 5:10.8
2 A Goddard (DorkingStP) 5:30.8
3 D Benn (HerculesWimb) 5:31.8
4 J Stone (Belgrave H) 5:35.1
5 N Modas (Redhill&Reig) 5:46.4
6 N Amiss (Woking AC) 5:47.8
7 B Davies (HerculesWimb) 5:48.7
8 S Poulson (Epsom & Ewell) 5:50.0
9 S Auton (Sutton&Cheam) 5:54.4
10 S Firth (Guildford&G) 5:55.2
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Croydon, 23 April)
1 Karen Sutton (Croydon H) 5:06.3
2 L Clark (Waverley H) 5:06.6
3 Clare Bleasdale (Guildford&G) 5:20.2
4 A Goddard (DorkingStP) 5:26.4
5 D Macari (Redhill&Reig) 5:27.1
6 D Benn (HerculesWimb) 5:29.0
7 A Cluer (Epsom & Ewell) 5:30.7
8 A Graham (HerculesWimb) 5:32.2
9 A Wicks (Sutton&Cheam) 5:36.7
10 J Tyler (Mitcham AC) 5:41.3
11 H Wade (Surrey Beagles) 5:42.9
12 J Stone (Belgrave H) 5:43.6
Under-13 Girls 2500 Metres Walk FINAL
(Croydon, 24 April)
1 S Johnson (Woking AC) 17:16.6
2 P Hoskyns (Camberley&Dist) 17:29.4
3 C Eve (Woking AC) 18:01.2

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.