SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 20 June 2021
Surrey County Outdoor Championships - 1993
Under-13 Boys 100 Metres FINAL
(Croydon, 15 May)
1 Morris Tolaram (HerculesWimb) 12.7
2 Ben Medder (Croydon H) 13.6
3 Daniel Johnson (Woking AC) 14.2
4 Tom Kearns (Holland Sports) 14.7
5 Philip Rivet (Waverley H) 15.0
Under-13 Boys 200 Metres FINAL
(Croydon, 16 May)
1 Ben Medder (Croydon H) 28.6 -2.8
2 M De'Ioia (South London) 31.9 -2.8
3 E Sutton (Kingston & Poly) 32.5 -2.8
Under-13 Boys 400 Metres FINAL
(Croydon, 15 May)
1 Andrew Hamilton (Sutton&District) 70.0
2 Daniel Johnson (Woking AC) 71.0
3 Ben Coburn (Croydon H) 74.0
Under-13 Boys 800 Metres HEAT 1
(Wimbledon, 1 May)
1 Richard Haughton (Sutton&District) 2:40.8
2 Adam Barrett (Tiffin School) 2:44.8
3 Richard Ward (Sutton&District) 2:47.4
4 Robin Parsons (Guildford&G) 2:51.0
5 M Tollworthy (Sutton&District) 3:02.7
Under-13 Boys 800 Metres HEAT 2
(Wimbledon, 1 May)
1 Hugh Venables (Tiffin School) 2:39.9
2 Christopher Heaton (Sutton&District) 2:42.3
3 Richard Fletcher (Reigate Priory) 2:46.1
4 Damien Adams (Sutton&District) 2:47.6
5 A Jones (Epsom & Ewell) 2:47.8
6 Andrew Hamilton (Sutton&District) 2:52.9
Under-13 Boys 800 Metres FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 Hugh Venables (Tiffin School) 2:39.8
2 Richard Haughton (Sutton&District) 2:42.6
3 Christopher Heaton (Sutton&District) 2:44.1
4 Richard Fletcher (Reigate Priory) 2:45.5
5 Adam Barrett (Tiffin School) 2:52.5
6 Richard Ward (Sutton&District) 2:55.5
Under-13 Boys 1500 Metres FINAL
(Croydon, 15 May)
1 Kieren Farrelly (Caterham S) 4:48.2
2 David Beales (Mole Valley ) 4:57.6
3 Andrew Fearn (Reigate Priory) 5:13.6
4 Nicholas Hendy (Mole Valley ) 5:15.2
5 Richard Fletcher (Reigate Priory) 5:24.2
6 Josh Pomroy (Sutton&District) 5:27.5
7 Alexander Winchester (South London) 5:29.8
8 Kent Wickenden (South London) 5:31.1
9 Robin Parsons (Guildford&G) 5:32.1
10 Christopher Heaton (Sutton&District) 5:32.7
11 Adam Mason (Belgrave H) 5:34.9
12 Richard Ward (Sutton&District) 5:40.8
13 Damien Adams (Sutton&District) 5:47.4
14 M Tollworthy (Sutton&District) 6:39.3
Under-13 Boys 75 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 Matt Kelly (Herne Hill H) 13.5 +2.0 CBP
2 Robin Parsons (Guildford&G) 16.8 +2.0
Under-13 Boys 4x100M Relay FINAL
(Walton, 19 September)
1 Sutton & District AC  54.5
2 Guildford & Godalming AC  55.0
3 Herne Hill Harriers  57.3
- Croydon Harriers  DSQ
- Woking AC  DSQ
Under-13 Boys 4 X 200 Metres Relay FINAL
(Walton, 19 September)
1 Croydon Harriers  1:50.9
2 Guildford & Godalming AC  1:54.9
3 Sutton & District AC  1:55.9
4 Herne Hill Harriers  1:58.4
5 Woking AC  1:59.3
Under-13 Boys High Jump FINAL
(Croydon, 15 May)
1 Kieren Farrelly (Caterham S) 1.20
Under-13 Boys Long Jump FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 Jason Roach (Reigate Priory) 3.93
Under-13 Boys Shot Putt (3.25kg) FINAL
(Croydon, 15 May)
1 Gary Randell (Waverley H) 6.00
Under-13 Boys Discus (1kg) FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 Leo Hatton (Tiffin School) 24.20 CBP
2 Gary Randell (Waverley H) 17.80
3 Robin Parsons (Guildford&G) 9.32
Under-13 Boys Javelin (400g) FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 Leo Hatton (Tiffin School) 29.68 CBP
2 Lewis Rhodes (Kingston & Poly) 28.14
3 Matt Kelly (Herne Hill H) 25.96
4 Jason Roach (Reigate Priory) 24.24

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.