SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2021
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 20 June 2021
Surrey County Outdoor Championships - 1993
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 1
(Croydon, 15 May)
1 A Ellis (Croydon H) 13.9 -0.6
2 L Day (Guildford&G) 14.2 -0.6
3 G Watson (Holland Sports) 14.2 -0.6
4 Susan Bovill (Sutton&District) 14.6 -0.6
5 C England (Kingston & Poly) 15.6 -0.6
6 S Jackson (Epsom & Ewell) 16.2 -0.6
Under-13 Girls 100 Metres HEAT 2
(Croydon, 15 May)
1 H Statham (Holland Sports) 14.3 +1.1
2 L Burlinson (DorkingStP) 14.4 +1.1
3 Kirsty Yarrow (Guildford&G) 14.6 +1.1
4 Julia Black (Reigate Priory) 14.9 +1.1
5 Z Jones (Epsom & Ewell) 15.0 +1.1
6 M Oshinowo (HerculesWimb) 15.7 +1.1
7 C Walsh (Sutton&District) 16.2 +1.1
Under-13 Girls 100 Metres FINAL
(Croydon, 15 May)
1 A Ellis (Croydon H) 14.1 (-4.6)
2 L Burlinson (DorkingStP) 14.6 (-4.6)
3 G Watson (Holland Sports) 14.7 (-4.6)
4 H Statham (Holland Sports) 14.7 (-4.6)
5 L Day (Guildford&G) 14.8 (-4.6)
6 Kirsty Yarrow (Guildford&G) 15.0 (-4.6)
7 Susan Bovill (Sutton&District) 15.3 (-4.6)
8 Julia Black (Reigate Priory) 15.4 (-4.6)
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 1
(Croydon, 16 May)
1 L Burlinson (DorkingStP) 30.6 (-5.1)
2 Kirsty Yarrow (Guildford&G) 31.5 (-5.1)
3 G Wilson (Sutton&District) 31.8 (-5.1)
4 C Stott (Croydon H) 31.9 (-5.1)
5 Z Jones (Epsom & Ewell) 32.0 (-5.1)
Under-13 Girls 200 Metres HEAT 2
(Croydon, 16 May)
1 A Ellis (Croydon H) 30.2 (-7.1)
2 L Day (Guildford&G) 31.8 (-7.1)
3 E Ruocco (Waverley H) 32.9 (-7.1)
4 M Oshinowo (HerculesWimb) 33.7 (-7.1)
5 Erin Connolly (Guildford&G) 33.9 (-7.1)
Under-13 Girls 200 Metres FINAL
(Croydon, 16 May)
1 A Ellis (Croydon H) 29.6 -3.1
2 L Burlinson (DorkingStP) 30.1 -3.1
3 L Day (Guildford&G) 31.0 -3.1
4 E Ruocco (Waverley H) 31.7 -3.1
5 G Wilson (Sutton&District) 31.8 -3.1
6 Kirsty Yarrow (Guildford&G) 31.9 -3.1
7 C Stott (Croydon H) 32.1 -3.1
8 M Oshinowo (HerculesWimb) 33.8 -3.1
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 1
(Croydon, 15 May)
1 Lucy Atunumuo (HerculesWimb) 2:44.6
2 J Newson (Sutton&District) 2:52.1
3 F Keynton (Holland Sports) 3:00.3
4 A Riccio (Woking AC) 3:00.8
5 A Jackson (HerculesWimb) 3:05.6
6 R Haynes (HerculesWimb) 3:08.0
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 2
(Croydon, 15 May)
1 Kemila Brathwaite (HerculesWimb) 2:38.6
2 V King (Woking AC) 2:42.4
3 Nicola Jordan (Sutton&District) 2:46.5
4 Joanna Trotman (HerculesWimb) 2:49.2
5 Hannah Bongers (Holland Sports) 2:52.6
6 K Logan (HerculesWimb) 3:00.2
7 C Smith (Arch Lanf) 3:08.5
Under-13 Girls 800 Metres HEAT 3
(Croydon, 15 May)
1 J Jackson (Woking AC) 2:49.9
2 K Doull (Holland Sports) 2:54.1
3 L McLean (HerculesWimb) 2:56.4
4 G Leal (HerculesWimb) 3:01.0
5 C Scott (Croydon H) 3:08.4
6 E Ashen (HerculesWimb) 3:12.1
7 L Oddy (Arch Lanf) 3:17.3
Under-13 Girls 800 Metres FINAL
(Croydon, 16 May)
1 Kemila Brathwaite (HerculesWimb) 2:33.7
2 V King (Woking AC) 2:39.6
3 J Jackson (Woking AC) 2:40.6
4 Joanna Trotman (HerculesWimb) 2:43.5
5 Nicola Jordan (Sutton&District) 2:44.4
6 Lucy Atunumuo (HerculesWimb) 2:45.7
7 J Newson (Sutton&District) 2:48.4
8 K Doull (Holland Sports) 2:48.6
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 1
(Wimbledon, 1 May)
1 Lucy Atunumuo (HerculesWimb) 5:40.1
2 Joanna Trotman (HerculesWimb) 5:46.1
3 A Riccio (Woking AC) 5:49.3
4 J Newson (Sutton&District) 5:55.4
5 Hannah Bongers (Holland Sports) 6:00.1
6 G Leal (HerculesWimb) 6:16.2
7 K Logan (HerculesWimb) 6:17.9
8 J Robinson (Mole Valley ) 6:25.5
9 A Jackson (HerculesWimb) 6:58.8
Under-13 Girls 1500 Metres HEAT 2
(Wimbledon, 1 May)
1 Kia Wnuk (Croydon H) 5:33.1
2 J Jackson (Woking AC) 5:36.3
3 H Dew (Reigate Priory) 5:36.7
4 V King (Woking AC) 5:36.8
5 K Doull (Holland Sports) 5:46.1
6 Emily Nelson (Epsom & Ewell) 5.49.0
7 L McLean (HerculesWimb) 5:59.3
8 F Keynton (Holland Sports) 6:01.3
9 R Haynes (HerculesWimb) 6.11.7
10 E Ashen (HerculesWimb) 6:14.1
Under-13 Girls 1500 Metres FINAL
(Wimbledon, 2 May)
1 Lucy Atunumuo (HerculesWimb) 5:26.3
2 Kia Wnuk (Croydon H) 5:29.5
3 V King (Woking AC) 5:31.1
4 K Doull (Holland Sports) 5:32.2
5 J Jackson (Woking AC) 5:33.2
6 Joanna Trotman (HerculesWimb) 5:36.0
7 H Dew (Reigate Priory) 5:43.3
8 J Newson (Sutton&District) 5:46.2
9 Hannah Bongers (Holland Sports) 5:46.8
10 L McLean (HerculesWimb) 5:47.2
11 Emily Nelson (Epsom & Ewell) 5:49.3
12 A Riccio (Woking AC) 5:53.4
Under-13 Girls 70 Metres Hurdles (68.5cm) FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 R Ledwinge (DorkingStP) 12.0 +1.0 CBP
2 C Bates (Epsom & Ewell) 13.0 +1.0
3 K Bernard (HerculesWimb) 14.6 +1.0
Under-13 Girls 4x100M Relay FINAL
(Walton, 19 September)
1 Sutton & District AC  58.6
2 Epsom & Ewell Harriers 'A'  59.2
3 Epsom & Ewell Harriers 'B'  61.1
4 Kingston AC & Polytechnic H  62.3
Under-13 Girls Long Jump FINAL
(Croydon, 16 May)
1 G Watson (Holland Sports) 4.23
2 Kirsty Yarrow (Guildford&G) 4.16
3 L Burlinson (DorkingStP) 4.07
4 Erin Connolly (Guildford&G) 3.94
5 G Wilson (Sutton&District) 3.87
6 E Lettis (Woking AC) 3.85
7 C Savigar (Sutton&District) 3.80
8 S Matthews (Epsom & Ewell) 3.18
Under-13 Girls Shot Putt (2.72kg) FINAL
(Wimbledon, 2 May)
1 R Ledwinge (DorkingStP) 8.00 CBP
2 C Bates (Epsom & Ewell) 7.49
3 E Ruocco (Waverley H) 5.87
4 V Baldwin (Woking AC) 4.83
Under-13 Girls Javelin (400g) FINAL
(Wimbledon, 1 May)
1 S Matthews (Epsom & Ewell) 13.82 CBP

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.


Please note that results shown on this website are held in a database which has details of the performance. For those athletes where we show an "Athlete Profile" we also hold their name, date of birth and EA registration number which allows us to confirm their eligibility to compete and their age group at the time of achieving each performance and to link together all their performances. For athletes who are deceased we also hold the date of their death where known. We do not publish any dates of birth for living athletes. Any athlete who does not wish us to hold this information should contact Webmaster.