SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 16 June 2024
Surrey County Outdoor Championships - 2015
Under-20 Women 100 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
1 Hope Sarti (Guildford & Godalming AC) 12.53 -0.9
2 Esther Fuja (Herne Hill Harriers) 13.39 -0.9
3 Katie Haycraft (Guildford & Godalming AC) 14.61 -0.9
Under-20 Women 400 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
1 Nicole Kendall (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 56.36
2 Jasmine Mitchell (Guildford & Godalming AC) 60.19
3 Tabitha Lambe (Sutton & District AC) 60.21
4 Lianne Lafreniere (Guildford & Godalming AC) 61.67
5 Molly Pocock (Aldershot, Farnham & District AC) 62.28
6 Eleanor Arnfield (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 65.22
Under-20 Women 800 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 23 May)
1 Alice Chandler (Reigate Priory AC) 2:16.93
2 Lianne Lafreniere (Guildford & Godalming AC) 2:20.85
3 Molly Pocock (Aldershot, Farnham & District AC) 2:22.69
4 Pippa Tilney (Aldershot, Farnham & District AC) 2:34.69
Under-20 Women 1500 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
1 Katherine Shiel-Rankin (Aldershot, Farnham & District AC) 4:44.48
2 Gabi Eglen (Aldershot, Farnham & District AC) 4:55.63
3 Kathryn Ditton (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 5:05.58
4 Lianne Lafreniere (Guildford & Godalming AC) 5:17.54
5 Melissa Berry (Tonbridge AC) 5:26.63
Under-20 Women 3000 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
1 Katherine Shiel-Rankin (Aldershot, Farnham & District AC) 10:09.88
2 Lianne Lafreniere (Guildford & Godalming AC) 12:09.70
Under-20 Women 1500 Metres Steeplechase (76.2cm) FINAL
(Carshalton, 12 September)
1 Atlanta Drummond (Croydon Harriers) 6:59.61
Under-20 Women 100 Metres Hurdles (84.0cm) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 23 May)
1 Hope Sarti (Guildford & Godalming AC) 14.40 +3.0 CBP
2 Taylor Campbell (Croydon Harriers) 15.93 +3.0
Under-20 Women 400 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
1 Jasmine Mitchell (Guildford & Godalming AC) 66.33
2 Hannah Knights (Guildford & Godalming AC) 67.14
3 Eleanor Arnfield (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 71.62
Under-20 Women 4 X 200 Metres Relay FINAL
(Carshalton, 13 September)
1 Guildford & Godalming AC 1:43.77 CBP
2 Kingston AC & Polytechnic Harriers 1:58.22
Under-20 Women Pole Vault FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
Result Card
1 Iona Theobald (Shaftesbury Barnet Harriers) 3.10
2 Caitlin Dimbleby (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 3.00
3 Megan McInnes (Shaftesbury Barnet Harriers) 2.80
Under-20 Women Long Jump FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 23 May)
Result Card
1 Kerri Davidson (Blackheath & Bromley Harriers AC) 5.42 +0.5
2 Hannah Knights (Guildford & Godalming AC) 4.90 -0.8
Under-20 Women Triple Jump FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
Result Card
1 Kerri Davidson (Blackheath & Bromley Harriers AC) 12.21 +1.9
Under-20 Women Shot Putt (4kg) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
Result Card
1 Michella Obijiaku (Herne Hill Harriers) 13.13
2 Frankie Evans (South London Harriers) 9.83
3 Ellie Lane (Woking AC) 9.62
4 Jordyn Robinson (Epsom & Ewell Harriers) 9.53
Under-20 Women Discus (1kg) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 23 May)
Result Card
1 Cathy Coleman (Guildford & Godalming AC) 33.61
2 Jordyn Robinson (Epsom & Ewell Harriers) 24.88
Under-20 Women Hammer (4kg) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 24 May)
Result Card
1 Emma Fossett (Croydon Harriers) 34.57
2 Jordyn Robinson (Epsom & Ewell Harriers) 34.19
3 Maya Smith (South London Harriers) 30.48
4 Frankie Evans (South London Harriers) 30.13
Under-20 Women Javelin (600g) FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 23 May)
Result Card
1 Cathy Coleman (Guildford & Godalming AC) 39.94
2 Emma Fossett (Croydon Harriers) 34.82
3 Ellie Lane (Woking AC) 31.89

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.