SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 16 June 2024
Surrey County Combined Events Championships - 2013
Under-13 Girls Pentathlon (U13G events) FINAL
(Sutton Arena, 8 September)
1 Anna Brophy (Guildford & Godalming AC) 2390pts +1.2
2 Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2331pts +2.2
3 Isabella Bretherton (Camberley & District AC) 2086pts +2.6
4 Georgia Duthie (Epsom & Ewell Harriers) 2030pts +2.3
5 Darcy Bourne (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2023pts +3.0
6 India Dryburgh (Walton AC) 1993pts +1.6
7 Pollyanna Wright (Guildford & Godalming AC) 1835pts +2.0
8 Elena Barkatullah (Camberley & District AC) 1792pts +3.2
9 Darby Begley-Jones (Walton AC) 1760pts +2.6
10 Kaitlin Lawrence (Guildford & Godalming AC) 1716pts +1.9
11 Tallulah McKinlay (Guildford & Godalming AC) 1714pts +4.0
12 Ayse Hussein (Belgrave Harriers) 1705pts +2.4
13 Tandia Pritchard (Guildford & Godalming AC) 1689pts +3.9
14 Katie Hopkins (Woking AC) 1529pts +1.9
15 Molly-Jo Gibbons (Guildford & Godalming AC) 1376pts +3.5
16 Katie Dibb (Guildford & Godalming AC) 1371pts +2.8
17 Alex Shaw (Guildford & Godalming AC) 1352pts +1.3
18 Keely Elgar (Sutton & District AC) 1337pts +1.7
19 Finleigh Millington (Holland Sports AC) 1306pts +3.4
20 Katie Sadler (Guildford & Godalming AC) 1288pts +3.1
21 Poppy Wardley (Reigate Priory AC) 1287pts +3.1
22 Katie Ellis (Guildford & Godalming AC) 1274pts +3.4
23 Lucy Vickery (Guildford & Godalming AC) 1247pts +3.5
24 Sophie Gee (Sutton & District AC) 1233pts +3.1
25 Olivia Bingham (Guildford & Godalming AC) 1209pts +2.5
26 Louisa Stoney (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1181pts +2.5
27 Lara Davies (Guildford & Godalming AC) 1089pts +3.5
28 Isabelle Horning (Dorking Mole Valley AC) 954pts +0.9
29 Olivia Ricketts (St Mary's Richmond AC) 519pts +1.3
Under-13 Girls Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Sutton Arena, 8 September)
Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.75 +1.5 492pts
Tallulah McKinlay (Guildford & Godalming AC) 4.43 +3.3 411pts
Darcy Bourne (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.41 +4.3 406pts
India Dryburgh (Walton AC) 4.29 +0.3 376pts
Ayse Hussein (Belgrave Harriers) 4.12 +3.1 336pts
Anna Brophy (Guildford & Godalming AC) 4.02 +0.6 312pts
Isabella Bretherton (Camberley & District AC) 4.01 +1.8 310pts
Georgia Duthie (Epsom & Ewell Harriers) 3.88 +1.2 281pts
Katie Sadler (Guildford & Godalming AC) 3.86 +3.3 276pts
Elena Barkatullah (Camberley & District AC) 3.85 +3.5 274pts
Pollyanna Wright (Guildford & Godalming AC) 3.83 +2.2 270pts
Katie Dibb (Guildford & Godalming AC) 3.75 +2.1 252pts
Tandia Pritchard (Guildford & Godalming AC) 3.70 +3.1 242pts
Kaitlin Lawrence (Guildford & Godalming AC) 3.66 +2.0 233pts
Olivia Bingham (Guildford & Godalming AC) 3.56 +1.6 212pts
Finleigh Millington (Holland Sports AC) 3.54 +2.2 208pts
Lucy Vickery (Guildford & Godalming AC) 3.50 +2.3 200pts
Poppy Wardley (Reigate Priory AC) 3.48 +1.5 196pts
Keely Elgar (Sutton & District AC) 3.47 -1.2 194pts
Darby Begley-Jones (Walton AC) 3.47 +3.5 194pts
Isabelle Horning (Dorking Mole Valley AC) 3.44 -1.1 188pts
Katie Hopkins (Woking AC) 3.42 +0.9 184pts
Lara Davies (Guildford & Godalming AC) 3.41 +3.6 182pts
Alex Shaw (Guildford & Godalming AC) 3.33 -0.8 167pts
Katie Ellis (Guildford & Godalming AC) 3.29 +2.2 159pts
Molly-Jo Gibbons (Guildford & Godalming AC) 3.19 +3.6 140pts
Louisa Stoney (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2.90 +2.2 91pts
Sophie Gee (Sutton & District AC) 2.85 +4.5 83pts
Olivia Ricketts (St Mary's Richmond AC) 2.74 +0.9 66pts
Under-13 Girls Pentathlon Event No 2 70 Metres Hurdles (68.5cm)
(Sutton Arena, 8 September)
Isabella Bretherton (Camberley & District AC) 11.89 +3.4 579pts
Georgia Duthie (Epsom & Ewell Harriers) 12.33 +3.4 536pts
India Dryburgh (Walton AC) 12.43 +2.8 527pts
Anna Brophy (Guildford & Godalming AC) 12.44 +1.7 526pts
Ayse Hussein (Belgrave Harriers) 12.55 +1.7 516pts
Pollyanna Wright (Guildford & Godalming AC) 12.58 +1.7 513pts
Elena Barkatullah (Camberley & District AC) 12.60 +2.8 511pts
Tandia Pritchard (Guildford & Godalming AC) 12.72 +4.6 501pts
Tallulah McKinlay (Guildford & Godalming AC) 12.86 +4.6 489pts
Lucy Vickery (Guildford & Godalming AC) 13.08 +4.6 471pts
Molly-Jo Gibbons (Guildford & Godalming AC) 13.21 +3.4 454pts
Darby Begley-Jones (Walton AC) 13.21 +1.7 454pts
Darcy Bourne (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 13.51 +1.7 430pts
Finleigh Millington (Holland Sports AC) 13.55 +4.6 430pts
Kaitlin Lawrence (Guildford & Godalming AC) 13.66 +1.7 422pts
Poppy Wardley (Reigate Priory AC) 14.00 +4.6 399pts
Katie Dibb (Guildford & Godalming AC) 14.09 +3.4 391pts
Lara Davies (Guildford & Godalming AC) 14.11 +3.4 384pts
Keely Elgar (Sutton & District AC) 14.30 +4.6 376pts
Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 14.39 +2.8 369pts
Katie Ellis (Guildford & Godalming AC) 14.65 +4.6 348pts
Katie Hopkins (Woking AC) 15.00 +2.8 327pts
Olivia Bingham (Guildford & Godalming AC) 15.40 +3.4 301pts
Sophie Gee (Sutton & District AC) 15.47 +1.7 294pts
Louisa Stoney (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 15.69 +2.8 282pts
Alex Shaw (Guildford & Godalming AC) 16.38 +3.4 240pts
Isabelle Horning (Dorking Mole Valley AC) 16.55 +2.8 228pts
Katie Sadler (Guildford & Godalming AC) 16.76 +2.8 217pts
Olivia Ricketts (St Mary's Richmond AC) 19.02 +1.7 104pts
Under-13 Girls Pentathlon Event No 3 Shot Putt (2.72kg)
(Sutton Arena, 8 September)
India Dryburgh (Walton AC) 8.07 404pts
Ayse Hussein (Belgrave Harriers) 7.18 347pts
Anna Brophy (Guildford & Godalming AC) 7.16 345pts
Olivia Bingham (Guildford & Godalming AC) 6.57 308pts
Tandia Pritchard (Guildford & Godalming AC) 6.57 308pts
Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 6.42 298pts
Darby Begley-Jones (Walton AC) 6.26 288pts
Georgia Duthie (Epsom & Ewell Harriers) 6.27 288pts
Kaitlin Lawrence (Guildford & Godalming AC) 6.24 287pts
Darcy Bourne (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 6.07 276pts
Katie Dibb (Guildford & Godalming AC) 5.94 267pts
Katie Sadler (Guildford & Godalming AC) 5.89 264pts
Isabella Bretherton (Camberley & District AC) 5.89 264pts
Pollyanna Wright (Guildford & Godalming AC) 5.83 261pts
Isabelle Horning (Dorking Mole Valley AC) 5.62 247pts
Tallulah McKinlay (Guildford & Godalming AC) 5.57 244pts
Alex Shaw (Guildford & Godalming AC) 5.53 242pts
Sophie Gee (Sutton & District AC) 5.51 240pts
Poppy Wardley (Reigate Priory AC) 5.13 216pts
Molly-Jo Gibbons (Guildford & Godalming AC) 5.09 214pts
Finleigh Millington (Holland Sports AC) 4.80 196pts
Katie Ellis (Guildford & Godalming AC) 4.78 194pts
Lucy Vickery (Guildford & Godalming AC) 4.72 191pts
Keely Elgar (Sutton & District AC) 4.64 186pts
Katie Hopkins (Woking AC) 4.59 183pts
Louisa Stoney (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.48 176pts
Lara Davies (Guildford & Godalming AC) 4.41 171pts
Olivia Ricketts (St Mary's Richmond AC) 4.25 162pts
Under-13 Girls Pentathlon Event No 4 High Jump
(Sutton Arena, 8 September)
Anna Brophy (Guildford & Godalming AC) 1.46 577pts
Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.37 481pts
Georgia Duthie (Epsom & Ewell Harriers) 1.37 481pts
Isabella Bretherton (Camberley & District AC) 1.34 449pts
Kaitlin Lawrence (Guildford & Godalming AC) 1.34 449pts
Tandia Pritchard (Guildford & Godalming AC) 1.28 389pts
Darcy Bourne (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.25 359pts
Pollyanna Wright (Guildford & Godalming AC) 1.25 359pts
India Dryburgh (Walton AC) 1.25 359pts
Tallulah McKinlay (Guildford & Godalming AC) 1.22 331pts
Darby Begley-Jones (Walton AC) 1.22 331pts
Ayse Hussein (Belgrave Harriers) 1.22 331pts
Katie Ellis (Guildford & Godalming AC) 1.19 302pts
Katie Hopkins (Woking AC) 1.19 302pts
Elena Barkatullah (Camberley & District AC) 1.16 275pts
Lucy Vickery (Guildford & Godalming AC) 1.16 275pts
Sophie Gee (Sutton & District AC) 1.13 248pts
Katie Dibb (Guildford & Godalming AC) 1.13 248pts
Keely Elgar (Sutton & District AC) 1.13 248pts
Louisa Stoney (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.10 222pts
Molly-Jo Gibbons (Guildford & Godalming AC) 1.10 222pts
Olivia Bingham (Guildford & Godalming AC) 1.10 222pts
Katie Sadler (Guildford & Godalming AC) 1.04 172pts
Finleigh Millington (Holland Sports AC) 1.01 149pts
Olivia Ricketts (St Mary's Richmond AC) NH
Isabelle Horning (Dorking Mole Valley AC) NH
Alex Shaw (Guildford & Godalming AC) NH
Lara Davies (Guildford & Godalming AC) NH
Poppy Wardley (Reigate Priory AC) NH
Under-13 Girls Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Sutton Arena, 8 September)
Alex Shaw (Guildford & Godalming AC) 2:29.20 703pts
Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:30.14 691pts
Anna Brophy (Guildford & Godalming AC) 2:35.15 630pts
Darcy Bourne (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:41.84 552pts
Katie Hopkins (Woking AC) 2:43.54 533pts
Elena Barkatullah (Camberley & District AC) 2:46.86 497pts
Darby Begley-Jones (Walton AC) 2:47.20 493pts
Isabella Bretherton (Camberley & District AC) 2:48.02 484pts
Poppy Wardley (Reigate Priory AC) 2:48.85 476pts
Georgia Duthie (Epsom & Ewell Harriers) 2:51.88 444pts
Pollyanna Wright (Guildford & Godalming AC) 2:53.14 432pts
Louisa Stoney (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:55.34 410pts
Sophie Gee (Sutton & District AC) 2:59.66 368pts
Katie Sadler (Guildford & Godalming AC) 3:00.70 359pts
Lara Davies (Guildford & Godalming AC) 3:01.45 352pts
Molly-Jo Gibbons (Guildford & Godalming AC) 3:02.08 346pts
Keely Elgar (Sutton & District AC) 3:03.52 333pts
India Dryburgh (Walton AC) 3:04.27 327pts
Kaitlin Lawrence (Guildford & Godalming AC) 3:04.45 325pts
Finleigh Millington (Holland Sports AC) 3:04.67 323pts
Isabelle Horning (Dorking Mole Valley AC) 3:08.38 291pts
Katie Ellis (Guildford & Godalming AC) 3:10.81 271pts
Tandia Pritchard (Guildford & Godalming AC) 3:13.56 249pts
Tallulah McKinlay (Guildford & Godalming AC) 3:14.90 239pts
Katie Dibb (Guildford & Godalming AC) 3:18.40 213pts
Olivia Ricketts (St Mary's Richmond AC) 3:22.09 187pts
Ayse Hussein (Belgrave Harriers) 3:23.88 175pts
Olivia Bingham (Guildford & Godalming AC) 3:25.28 166pts
Lucy Vickery (Guildford & Godalming AC) 3:34.88 110pts

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.