SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 16 June 2024
Surrey County Combined Events Championships - 2013
Under-15 Boys Pentathlon (U15 Boys events) FINAL
(Sutton Arena, 7 September)
1 AJ Bennetts (Belgrave Harriers) 2787pts
2 Sawa Yamakawa (Walton AC) 2254pts
3 Oscar Tyrrell (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2213pts
4 Euan Traynor (Walton AC) 2111pts
5 Hayden Young (Reigate Priory AC) 1861pts +0.6
6 Tom McGachie (Dorking Mole Valley AC) 1789pts +0.2
7 Bradley Young (Reigate Priory AC) 1698pts -0.1
8 Alex Rodrigues (Camberley & District AC) 1566pts +1.1
9 Henry Bolden (Camberley & District AC) 1560pts -0.2
10 Hallam Webb (Camberley & District AC) 1267pts +0.6
12 Zachary Barker (Epsom & Ewell Harriers) 787pts +0.1
Curtis Court (Walton AC) DNF
Under-15 Boys Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Sutton Arena, 7 September)
Sawa Yamakawa (Walton AC) 5.74 531pts
AJ Bennetts (Belgrave Harriers) 5.33 447pts
Euan Traynor (Walton AC) 5.12 405pts
Oscar Tyrrell (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.93 350pts
Hayden Young (Reigate Priory AC) 4.79 +0.4 343pts
Curtis Court (Walton AC) 4.79 343pts
Henry Bolden (Camberley & District AC) 4.56 -1.1 301pts
Tom McGachie (Dorking Mole Valley AC) 4.53 -0.4 295pts
Bradley Young (Reigate Priory AC) 4.50 -2.3 290pts
Alex Rodrigues (Camberley & District AC) 3.88 +0.2 187pts
Hallam Webb (Camberley & District AC) 3.80 -0.9 174pts
Zachary Barker (Epsom & Ewell Harriers) 3.32 -0.6 106pts
Under-15 Boys Pentathlon Event No 2 80 Metres Hurdles (84.0cm)
(Sutton Arena, 7 September)
Sawa Yamakawa (Walton AC) 11.85 +0.7 723pts
AJ Bennetts (Belgrave Harriers) 12.33 +2.0 671pts
Hayden Young (Reigate Priory AC) 13.11 +0.7 591pts
Tom McGachie (Dorking Mole Valley AC) 13.24 +0.7 578pts
Oscar Tyrrell (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 13.89 +2.0 516pts
Bradley Young (Reigate Priory AC) 14.08 +2.0 498pts
Alex Rodrigues (Camberley & District AC) 14.14 +2.0 493pts
Henry Bolden (Camberley & District AC) 14.51 +0.7 459pts
Euan Traynor (Walton AC) 14.61 +2.0 450pts
Hallam Webb (Camberley & District AC) 17.21 +2.0 248pts
Zachary Barker (Epsom & Ewell Harriers) 19.05 +0.7 139pts
Curtis Court (Walton AC) DQ
Under-15 Boys Pentathlon Event No 3 Shot Putt (4kg)
(Sutton Arena, 7 September)
AJ Bennetts (Belgrave Harriers) 11.44 572pts
Oscar Tyrrell (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 11.27 562pts
Sawa Yamakawa (Walton AC) 10.54 518pts
Euan Traynor (Walton AC) 9.31 444pts
Tom McGachie (Dorking Mole Valley AC) 8.49 395pts
Curtis Court (Walton AC) 8.10 372pts
Henry Bolden (Camberley & District AC) 7.21 320pts
Hallam Webb (Camberley & District AC) 7.16 317pts
Hayden Young (Reigate Priory AC) 6.48 277pts
Bradley Young (Reigate Priory AC) 6.08 253pts
Alex Rodrigues (Camberley & District AC) 5.68 230pts
Zachary Barker (Epsom & Ewell Harriers) 4.46 160pts
Under-15 Boys Pentathlon Event No 4 High Jump
(Sutton Arena, 7 September)
AJ Bennetts (Belgrave Harriers) 1.73 569pts
Oscar Tyrrell (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.52 404pts
Curtis Court (Walton AC) 1.52 404pts
Sawa Yamakawa (Walton AC) 1.46 360pts
Euan Traynor (Walton AC) 1.46 360pts
Tom McGachie (Dorking Mole Valley AC) 1.46 360pts
Henry Bolden (Camberley & District AC) 1.46 360pts
Hallam Webb (Camberley & District AC) 1.40 317pts
Alex Rodrigues (Camberley & District AC) 1.34 276pts
Bradley Young (Reigate Priory AC) 1.31 257pts
Hayden Young (Reigate Priory AC) 1.31 257pts
Zachary Barker (Epsom & Ewell Harriers) 1.22 200pts
Under-15 Boys Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Sutton Arena, 7 September)
AJ Bennetts (Belgrave Harriers) 2:14.72 528pts
Euan Traynor (Walton AC) 2:19.99 452pts
Bradley Young (Reigate Priory AC) 2:23.82 400pts
Hayden Young (Reigate Priory AC) 2:24.30 393pts
Oscar Tyrrell (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:25.23 381pts
Alex Rodrigues (Camberley & District AC) 2:25.33 380pts
Hallam Webb (Camberley & District AC) 2:40.19 211pts
Zachary Barker (Epsom & Ewell Harriers) 2:43.24 182pts
Tom McGachie (Dorking Mole Valley AC) 2:45.59 161pts
Sawa Yamakawa (Walton AC) 2:50.37 122pts
Henry Bolden (Camberley & District AC) 2:50.62 120pts
Curtis Court (Walton AC) DNS

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.