SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 16 June 2024
Surrey County Combined Events Championships - 2013
Under-15 Girls Pentathlon (U15G events) FINAL
(Sutton Arena, 8 September)
1 Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 2748pts +0.8
2 Lois Drummie (East Grinstead AC) 2546pts -0.8
3 Millie Thorpe (Walton AC) 2428pts +1.8
4 Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2378pts +0.7
5 Rebecca Loomes (Dorking Mole Valley AC) 2366pts +0.3
6 Mollie O'Sullivan (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2351pts +0.2
7 Lucy Brett (Dorking Mole Valley AC) 2289pts +1.2
8 Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 2269pts +0.8
9 Holly Blackburn (Camberley & District AC) 2184pts +1.2
10 Catrin Murphy (Blackheath & Bromley Harriers AC) 2134pts +1.0
11 Rachel Woods (Woking AC) 2072pts 0.0
12 Emily Horning (Dorking Mole Valley AC) 1967pts 0.0
13 Anousha Wardley (Reigate Priory AC) 1948pts +0.2
14 Pippa Monk (Guildford & Godalming AC) 1922pts +2.2
15 Nia Kelly (Woking AC) 1900pts -0.8
16 Holly Beighton (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1751pts +1.0
17 Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 1481pts +0.2
18 Sophie Hay (Camberley & District AC) 1333pts
19 Secoura Grim (Epsom & Ewell Harriers) 1298pts +1.2
20 Chloe Turner (Sutton & District AC) 1171pts +0.4
Kyah Ellis (Woking AC) DNF +1.5
Milla McKenzie (Belgrave Harriers) DNF
Under-15 Girls Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Sutton Arena, 8 September)
Lois Drummie (East Grinstead AC) 4.72 -1.0 485pts
Holly Blackburn (Camberley & District AC) 4.70 -1.0 479pts
Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 4.66 -1.0 469pts
Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 4.57 -1.0 446pts
Mollie O'Sullivan (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.52 +1.0 433pts
Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.50 -2.0 428pts
Rebecca Loomes (Dorking Mole Valley AC) 4.50 -0.3 428pts
Emily Horning (Dorking Mole Valley AC) 4.44 -1.0 413pts
Milla McKenzie (Belgrave Harriers) 4.30 -1.0 379pts
Millie Thorpe (Walton AC) 4.27 +1.0 371pts
Holly Beighton (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.24 +1.0 364pts
Kyah Ellis (Woking AC) 4.24 +0.4 364pts
Pippa Monk (Guildford & Godalming AC) 4.13 +1.0 338pts
Catrin Murphy (Blackheath & Bromley Harriers AC) 4.02 +1.0 312pts
Rachel Woods (Woking AC) 4.00 -1.0 308pts
Lucy Brett (Dorking Mole Valley AC) 3.99 -1.0 306pts
Secoura Grim (Epsom & Ewell Harriers) 3.88 -1.0 281pts
Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 3.76 -3.0 254pts
Nia Kelly (Woking AC) 3.67 -1.0 235pts
Anousha Wardley (Reigate Priory AC) 3.61 +1.0 223pts
Chloe Turner (Sutton & District AC) 3.31 -0.1 163pts
Sophie Hay (Camberley & District AC) 3.15 +0.3 133pts
Under-15 Girls Pentathlon Event No 2 75 Metres Hurdles (76.2cm)
(Sutton Arena, 8 September)
Millie Thorpe (Walton AC) 11.91 +2.6 685pts
Lois Drummie (East Grinstead AC) 12.02 -0.6 672pts
Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 12.12 +2.6 661pts
Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 12.45 +2.6 625pts
Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 12.72 +3.3 597pts
Catrin Murphy (Blackheath & Bromley Harriers AC) 12.84 +0.9 584pts
Nia Kelly (Woking AC) 12.98 -0.6 570pts
Lucy Brett (Dorking Mole Valley AC) 13.01 +3.3 567pts
Kyah Ellis (Woking AC) 13.40 +2.6 530pts
Mollie O'Sullivan (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 13.51 -0.6 520pts
Rachel Woods (Woking AC) 13.62 +0.9 510pts
Rebecca Loomes (Dorking Mole Valley AC) 13.92 +0.9 480pts
Anousha Wardley (Reigate Priory AC) 13.94 -0.6 480pts
Holly Beighton (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 14.36 +0.9 446pts
Emily Horning (Dorking Mole Valley AC) 14.40 +0.9 446pts
Holly Blackburn (Camberley & District AC) 14.93 +3.3 399pts
Sophie Hay (Camberley & District AC) 15.10 -0.6 391pts
Secoura Grim (Epsom & Ewell Harriers) 15.21 +3.3 376pts
Pippa Monk (Guildford & Godalming AC) 15.40 +3.3 369pts
Chloe Turner (Sutton & District AC) 17.12 +0.9 251pts
Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 17.51 +3.3 228pts
Milla McKenzie (Belgrave Harriers) DNS
Under-15 Girls Pentathlon Event No 3 Shot Putt (3.25kg)
(Sutton Arena, 8 September)
Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 9.13 473pts
Millie Thorpe (Walton AC) 8.23 414pts
Rebecca Loomes (Dorking Mole Valley AC) 7.51 368pts
Lois Drummie (East Grinstead AC) 7.47 365pts
Nia Kelly (Woking AC) 7.30 354pts
Kyah Ellis (Woking AC) 7.01 336pts
Rachel Woods (Woking AC) 6.48 302pts
Holly Beighton (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 6.47 301pts
Holly Blackburn (Camberley & District AC) 6.45 300pts
Lucy Brett (Dorking Mole Valley AC) 6.40 297pts
Catrin Murphy (Blackheath & Bromley Harriers AC) 6.34 293pts
Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 6.28 289pts
Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 5.93 267pts
Sophie Hay (Camberley & District AC) 5.65 249pts
Anousha Wardley (Reigate Priory AC) 5.63 248pts
Mollie O'Sullivan (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 5.50 240pts
Chloe Turner (Sutton & District AC) 5.29 226pts
Emily Horning (Dorking Mole Valley AC) 5.16 218pts
Secoura Grim (Epsom & Ewell Harriers) 5.09 214pts
Pippa Monk (Guildford & Godalming AC) 4.37 169pts
Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 4.17 157pts
Milla McKenzie (Belgrave Harriers) DNS
Under-15 Girls Pentathlon Event No 4 High Jump
(Sutton Arena, 8 September)
Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.48 599pts
Lois Drummie (East Grinstead AC) 1.48 599pts
Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 1.45 566pts
Rebecca Loomes (Dorking Mole Valley AC) 1.45 566pts
Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 1.45 566pts
Holly Blackburn (Camberley & District AC) 1.42 534pts
Lucy Brett (Dorking Mole Valley AC) 1.42 534pts
Millie Thorpe (Walton AC) 1.39 502pts
Pippa Monk (Guildford & Godalming AC) 1.36 470pts
Anousha Wardley (Reigate Priory AC) 1.36 470pts
Mollie O'Sullivan (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.36 470pts
Rachel Woods (Woking AC) 1.33 439pts
Kyah Ellis (Woking AC) 1.30 409pts
Emily Horning (Dorking Mole Valley AC) 1.27 379pts
Catrin Murphy (Blackheath & Bromley Harriers AC) 1.27 379pts
Chloe Turner (Sutton & District AC) 1.21 321pts
Nia Kelly (Woking AC) 1.21 321pts
Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 1.18 293pts
Holly Beighton (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.15 266pts
Sophie Hay (Camberley & District AC) 1.00 141pts
Secoura Grim (Epsom & Ewell Harriers) NH
Milla McKenzie (Belgrave Harriers) DNS
Under-15 Girls Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Sutton Arena, 8 September)
Mollie O'Sullivan (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:30.35 688pts
Breagha Campbell (Herne Hill Harriers) 2:34.45 638pts
Lucy Brett (Dorking Mole Valley AC) 2:38.92 585pts
Pippa Monk (Guildford & Godalming AC) 2:39.74 576pts
Catrin Murphy (Blackheath & Bromley Harriers AC) 2:40.64 566pts
Emma Jardine (Epsom & Ewell Harriers) 2:42.09 549pts
Anousha Wardley (Reigate Priory AC) 2:44.80 527pts
Rebecca Loomes (Dorking Mole Valley AC) 2:44.37 524pts
Rachel Woods (Woking AC) 2:45.33 513pts
Emily Horning (Dorking Mole Valley AC) 2:45.55 511pts
Holly Blackburn (Camberley & District AC) 2:49.20 472pts
Rhianna Reynolds (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:49.91 465pts
Millie Thorpe (Walton AC) 2:50.72 456pts
Secoura Grim (Epsom & Ewell Harriers) 2:53.57 427pts
Lois Drummie (East Grinstead AC) 2:53.83 425pts
Nia Kelly (Woking AC) 2:54.30 420pts
Sophie Hay (Camberley & District AC) 2:54.35 419pts
Holly Beighton (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:59.02 374pts
Megan Hildrew (Guildford & Godalming AC) 3:06.60 306pts
Chloe Turner (Sutton & District AC) 3:18.81 210pts
Milla McKenzie (Belgrave Harriers) DNS
Kyah Ellis (Woking AC) DNS

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.