SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 23 July 2024
Surrey County Combined Events Championships - 2014
Under-13 Boys Pentathlon (U13 Boys events) FINAL
(Carshalton, 13 September)
1 Harley Norman (Epsom & Ewell Harriers) 1639pts
2 Luke Mann (Camberley & District AC) 1579pts
3 Henry Fisher (Holland Sports AC) 1555pts
4 Owen Heard (Camberley & District AC) 1477pts
5 Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 1402pts
6 Ben Ashmore (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1344pts
7 Callum Holder (Reigate Priory AC) 1343pts
8 Jack Ennis (Croydon Harriers) 1191pts
9 Lewis Chouls (Epsom & Ewell Harriers) 1010pts
10 George Hopkins (Woking AC) 1003pts
11 Ruben Rea (Herne Hill Harriers) 944pts
12 Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 935pts
13 Aaron Marlow (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 922pts
14 Jack Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 911pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Carshalton, 13 September)
Result Card
- Owen Heard (Camberley & District AC) 4.61 310pts
- Ben Ashmore (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.57 303pts
- Harley Norman (Epsom & Ewell Harriers) 4.49 288pts
- Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 4.45 281pts
- Luke Mann (Guildford & Godalming AC) 4.42 276pts
- Callum Holder (Reigate Priory AC) 4.23 244pts
- Henry Fisher (Holland Sports AC) 4.20 239pts
- Jack Ennis (Croydon Harriers) 4.10 222pts
- Ruben Rea (Herne Hill Harriers) 3.77 170pts
- George Hopkins (Woking AC) 3.76 168pts
- Aaron Marlow (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 3.56 139pts
- Jack Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 3.52 133pts
- Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 3.52 133pts
- Lewis Chouls (Epsom & Ewell Harriers) NVJ
Under-13 Boys Pentathlon Event No 2 75 Metres Hurdles (76.2cm)
(Carshalton, 13 September)
1h1 Callum Holder (Reigate Priory AC) 12.65 -3.4 538pts
2h1 Henry Fisher (Holland Sports AC) 13.59 -3.4 452pts
3h1 Jack Ennis (Croydon Harriers) 13.92 -3.4 423pts
4h1 Luke Mann (Camberley & District AC) 14.26 -3.4 395pts
5h1 Ben Ashmore (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 15.18 -3.4 322pts
6h1 Jack Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 15.60 -3.4 291pts
7h1 Ruben Rea (Herne Hill Harriers) 16.31 -3.4 242pts
1h2 Owen Heard (Camberley & District AC) 13.44 -2.1 465pts
2h2 Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 13.87 -2.1 428pts
3h2 Harley Norman (Epsom & Ewell Harriers) 14.67 -2.1 361pts
4h2 Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 15.06 -2.1 331pts
5h2 Lewis Chouls (Epsom & Ewell Harriers) 15.42 -2.1 304pts
6h2 George Hopkins (Woking AC) 15.92 -2.1 268pts
7h2 Aaron Marlow (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 16.29 -2.1 243pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 3 Shot Putt (3.25kg)
(Carshalton, 13 September)
Result Card
- Ben Ashmore (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 6.32 267pts
- Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 6.98 306pts
- Lewis Chouls (Epsom & Ewell Harriers) 6.56 281pts
- Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 5.71 232pts
- Jack Ennis (Croydon Harriers) 6.12 256pts
- Henry Fisher (Holland Sports AC) 5.60 226pts
- Owen Heard (Camberley & District AC) 6.22 262pts
- Callum Holder (Reigate Priory AC) 6.28 265pts
- George Hopkins (Woking AC) 4.77 178pts
- Luke Mann (Camberley & District AC) 5.20 202pts
- Aaron Marlow (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 6.14 257pts
- Harley Norman (Epsom & Ewell Harriers) 5.88 242pts
- Ruben Rea (Herne Hill Harriers) 6.67 288pts
- Jack Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 5.49 219pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 4 High Jump
(Carshalton, 13 September)
Result Card
- Luke Mann (Camberley & District AC) 1.51 396pts
- George Hopkins (Woking AC) 1.42 331pts
- Harley Norman (Epsom & Ewell Harriers) 1.42 331pts
- Henry Fisher (Holland Sports AC) 1.42 331pts
- Jack Ennis (Croydon Harriers) 1.36 290pts
- Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 1.33 270pts
- Owen Heard (Camberley & District AC) 1.33 270pts
- Aaron Marlow (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.30 250pts
- Ben Ashmore (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.30 250pts
- Callum Holder (Reigate Priory AC) 1.27 231pts
- Ruben Rea (Herne Hill Harriers) 1.24 212pts
- Lewis Chouls (Epsom & Ewell Harriers) 1.18 176pts
- Jack Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.12 142pts
- Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 1.09 126pts
Under-13 Boys Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Carshalton, 13 September)
1h1 Lewis Chouls (Epsom & Ewell Harriers) 2:36.51 249pts
2h1 Ben Ashmore (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:41.16 202pts
3h1 Jack Westley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 2:49.90 126pts
4h1 Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 2:51.61 113pts
5h1 George Hopkins (Woking AC) 3:00.09 58pts
6h1 Aaron Marlow (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 3:05.37 33pts
7h1 Ruben Rea (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 3:05.48 32pts
1h2 Harley Norman (Epsom & Ewell Harriers) 2:22.55 417pts
2h2 Luke Mann (Camberley & District AC) 2:30.99 310pts
3h2 Henry Fisher (Holland Sports AC) 2:31.29 307pts
4h2 Owen Heard (Camberley & District AC) 2:44.53 170pts
5h2 Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 2:51.08 117pts
6h2 Callum Holder (Reigate Priory AC) 2:58.87 65pts
7h2 Jack Ennis (Croydon Harriers) 3:18.45

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.