SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 18 July 2024
Surrey County Combined Events Championships - 2015
Under-15 Boys Pentathlon (U15 Boys events) FINAL
(Carshalton, 12 September)
1 Adam Hawkins (Herne Hill Harriers) 2508pts +1.8 2508pts
2 Josh Watson (Holland Sports AC) 2371pts +3.1 2371pts
3 Matthew Dyer (Epsom & Ewell Harriers) 1933pts +2.0 1933pts
4 Daniel Roffey (Epsom & Ewell Harriers) 1815pts +3.1 1815pts
5 Tom Handley (Camberley & District AC) 1739pts +1.4 1739pts
6 Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 1718pts +2.1 1718pts
7 Jack Mawer (Camberley & District AC) 1692pts +1.2 1692pts
8 Henry Fisher (Holland Sports AC) 1663pts +2.9 1663pts
9 Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 1614pts +2.0 1614pts
10 Joseph Foster (Camberley & District AC) 1440pts +3.1 1440pts
Luke Mann (Camberley & District AC) DNF
Owen Heard (Camberley & District AC) DNF
Daniel Shepherd (Coombe Boys Sch) DNF
Under-15 Boys Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Carshalton, 12 September)
Result Card
Josh Watson (Holland Sports AC) 5.36 2.5 453pts
Adam Hawkins (Herne Hill Harriers) 5.29 1.5 439pts
Daniel Roffey (Epsom & Ewell Harriers) 5.28 2.5 437pts
Jack Mawer (Camberley & District AC) 4.90 1.1 363pts
Tom Handley (Camberley & District AC) 4.84 1.5 352pts
Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 4.74 2.1 333pts
Luke Mann (Camberley & District AC) 4.57 4.0 303pts
Matthew Dyer (Epsom & Ewell Harriers) 4.54 2.0 297pts
Joseph Foster (Camberley & District AC) 4.52 2.5 294pts
Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 4.43 2.8 278pts
Henry Fisher (Holland Sports AC) 4.36 2.0 266pts
Owen Heard (Camberley & District AC) 4.34 +2.6 262pts
Daniel Shepherd (Coombe Boys Sch) 3.93 +3.5 195pts
Under-15 Boys Pentathlon Event No 2 80 Metres Hurdles (84.0cm)
(Carshalton, 12 September)
Josh Watson (Holland Sports AC) 11.53 3.7 758pts
Adam Hawkins (Herne Hill Harriers) 12.40 2.0 664pts
Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 13.70 2.0 534pts
Henry Fisher (Holland Sports AC) 14.41 3.7 468pts
Tom Handley (Camberley & District AC) 14.60 1.2 451pts
Luke Mann (Camberley & District AC) 15.10 2.0 408pts
Matthew Dyer (Epsom & Ewell Harriers) 15.11 2.0 407pts
Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 15.13 1.2 406pts
Daniel Roffey (Epsom & Ewell Harriers) 15.18 3.7 401pts
Jack Mawer (Camberley & District AC) 15.29 1.2 392pts
Joseph Foster (Camberley & District AC) 15.36 3.7 386pts
Owen Heard (Camberley & District AC) DNS
Daniel Shepherd (Coombe Boys Sch) DNS
Under-15 Boys Pentathlon Event No 3 Shot Putt (4kg)
(Carshalton, 12 September)
Result Card
Adam Hawkins (Herne Hill Harriers) 11.15 555pts
Matthew Dyer (Epsom & Ewell Harriers) 9.33 445pts
Jack Mawer (Camberley & District AC) 9.01 426pts
Josh Watson (Holland Sports AC) 8.00 366pts
Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 7.41 331pts
Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 7.20 319pts
Tom Handley (Camberley & District AC) 7.08 312pts
Joseph Foster (Camberley & District AC) 6.78 294pts
Luke Mann (Camberley & District AC) 6.59 283pts
Daniel Roffey (Epsom & Ewell Harriers) 5.97 247pts
Henry Fisher (Holland Sports AC) 5.27 207pts
Owen Heard (Camberley & District AC) DNS
Daniel Shepherd (Coombe Boys Sch) DNS
Under-15 Boys Pentathlon Event No 4 High Jump
(Carshalton, 12 September)
Result Card
Adam Hawkins (Herne Hill Harriers) 1.56 434pts
Josh Watson (Holland Sports AC) 1.56 434pts
Daniel Roffey (Epsom & Ewell Harriers) 1.53 411pts
Luke Mann (Camberley & District AC) 1.50 389pts
Henry Fisher (Holland Sports AC) 1.44 345pts
Matthew Dyer (Epsom & Ewell Harriers) 1.41 324pts
Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 1.41 324pts
Jack Mawer (Camberley & District AC) 1.38 303pts
Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 1.32 263pts
Joseph Foster (Camberley & District AC) 1.32 263pts
Tom Handley (Camberley & District AC) 1.29 244pts
Owen Heard (Camberley & District AC) DNS
Daniel Shepherd (Coombe Boys Sch) DNS
Under-15 Boys Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Carshalton, 12 September)
Matthew Dyer (Epsom & Ewell Harriers) 2.19.42 460pts
Adam Hawkins (Herne Hill Harriers) 2.22.62 416pts
Tom Handley (Camberley & District AC) 2.25.32 380pts
Henry Fisher (Holland Sports AC) 2.25.58 377pts
Josh Watson (Holland Sports AC) 2.26.90 360pts
Adam Coates (Epsom & Ewell Harriers) 2.27.89 348pts
Daniel Roffey (Epsom & Ewell Harriers) 2.30.28 319pts
Jack Mawer (Camberley & District AC) 2.40.52 208pts
Joseph Foster (Camberley & District AC) 2.41.03 203pts
Tolu Ayo-Ojo (Camberley & District AC) 2.41.76 196pts
Luke Mann (Camberley & District AC) DNS
Owen Heard (Camberley & District AC) DNS
Daniel Shepherd (Coombe Boys Sch) DNS

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.