SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 18 June 2024
Surrey County Combined Events Championships - 2016
Under-13 Girls Pentathlon (U13G events) FINAL
(Carshalton, 11 September)
1 Isabel Bull (Guildford & Godalming AC) 1987pts
2 Bryony Bovell (Guildford & Godalming AC) 1976pts
3 Maya James (Camberley & District AC) 1760pts
4 Gabriella Thoburn (South London Harriers) 1759pts
5 Marlene Lange (Guildford & Godalming AC) 1740pts
6 Caitlin Paul (Walton AC) 1709pts
7 Freya Taylor (Epsom & Ewell Harriers) 1699pts
8 Jessica Gates (Camberley & District AC) 1635pts
9 Joanna Hay (Camberley & District AC) 1601pts
10 Lara Chapman (Crawley AC) 1543pts
11 Katie Griffin (Woking AC) 1453pts
12 Grace Jansen (Epsom & Ewell Harriers) 1355pts
13 Sasha Howard (Croydon Harriers) 1220pts
14 Sophie Lomas (Epsom & Ewell Harriers) 1180pts
15 Iris Brown (Epsom & Ewell Harriers) 1017pts
16 Lydia Orsborn (Epsom & Ewell Harriers) 669pts
- Jemima Harcourt (Kingston AC & Polytechnic Harriers) DNF
Under-13 Girls Pentathlon Event No 1 Long Jump
(Carshalton, 11 September)
Result Card
Bryony Bovell (Guildford & Godalming AC) 4.27 371pts
Maya James (Camberley & District AC) 4.18 350pts
Joanna Hay (Camberley & District AC) 4.06 322pts
Gabriella Thoburn (South London Harriers) 3.92 290pts
Marlene Lange (Guildford & Godalming AC) 3.85 274pts
Isabel Bull (Guildford & Godalming AC) 3.75 252pts
Lara Chapman (Crawley AC) 3.75 252pts
Jessica Gates (Camberley & District AC) 3.75 252pts
Jemima Harcourt (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 3.73 248pts
Caitlin Paul (Walton AC) 3.64 229pts
Freya Taylor (Epsom & Ewell Harriers) 3.50 200pts
Sophie Lomas (Epsom & Ewell Harriers) 3.46 192pts
Katie Griffin (Woking AC) 3.43 186pts
Sasha Howard (Croydon Harriers) 3.36 172pts
Grace Jansen (Epsom & Ewell Harriers) 3.02 110pts
Iris Brown (Epsom & Ewell Harriers) 2.88 87pts
Lydia Orsborn (Epsom & Ewell Harriers) 2.76 69pts
Under-13 Girls Pentathlon Event No 2 70 Metres Hurdles (68.5cm)
(Carshalton, 11 September)
Bryony Bovell (Guildford & Godalming AC) 12.23 -0.2 546pts
Caitlin Paul (Walton AC) 12.37 -0.2 533pts
Isabel Bull (Guildford & Godalming AC) 13.00 1.3 480pts
Marlene Lange (Guildford & Godalming AC) 13.34 0.9 446pts
Freya Taylor (Epsom & Ewell Harriers) 13.43 1.3 438pts
Maya James (Camberley & District AC) 13.44 0.7 438pts
Grace Jansen (Epsom & Ewell Harriers) 13.49 -0.2 438pts
Jessica Gates (Camberley & District AC) 14.07 -0.2 391pts
Katie Griffin (Woking AC) 14.17 1.3 384pts
Gabriella Thoburn (South London Harriers) 14.87 1.3 334pts
Jemima Harcourt (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 14.96 1.3 327pts
Iris Brown (Epsom & Ewell Harriers) 15.25 0.9 307pts
Joanna Hay (Camberley & District AC) 15.22 0.7 307pts
Lara Chapman (Crawley AC) 16.11 0.9 251pts
Sophie Lomas (Epsom & Ewell Harriers) 16.40 0.7 240pts
Lydia Orsborn (Epsom & Ewell Harriers) 17.32 0.9 185pts
Sasha Howard (Croydon Harriers) 17.48 0.9 180pts
Under-13 Girls Pentathlon Event No 3 Shot Putt (2.72kg)
(Carshalton, 11 September)
Result Card
Isabel Bull (Guildford & Godalming AC) 7.76 384pts
Marlene Lange (Guildford & Godalming AC) 7.53 369pts
Caitlin Paul (Walton AC) 6.19 283pts
Bryony Bovell (Guildford & Godalming AC) 6.09 277pts
Maya James (Camberley & District AC) 5.87 263pts
Freya Taylor (Epsom & Ewell Harriers) 5.78 257pts
Katie Griffin (Woking AC) 5.40 233pts
Lara Chapman (Crawley AC) 5.15 218pts
Joanna Hay (Camberley & District AC) 4.88 201pts
Jemima Harcourt (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 4.77 194pts
Jessica Gates (Camberley & District AC) 4.62 185pts
Grace Jansen (Epsom & Ewell Harriers) 4.54 180pts
Sasha Howard (Croydon Harriers) 4.05 149pts
Gabriella Thoburn (South London Harriers) 4.02 147pts
Sophie Lomas (Epsom & Ewell Harriers) 3.48 114pts
Lydia Orsborn (Epsom & Ewell Harriers) 3.11 92pts
Iris Brown (Epsom & Ewell Harriers) 2.83 75pts
Under-13 Girls Pentathlon Event No 4 High Jump
(Carshalton, 11 September)
Gabriella Thoburn (South London Harriers) 1.38 491pts
Bryony Bovell (Guildford & Godalming AC) 1.32 429pts
Marlene Lange (Guildford & Godalming AC) 1.32 429pts
Freya Taylor (Epsom & Ewell Harriers) 1.29 399pts
Joanna Hay (Camberley & District AC) 1.29 399pts
Isabel Bull (Guildford & Godalming AC) 1.26 369pts
Sasha Howard (Croydon Harriers) 1.26 369pts
Maya James (Camberley & District AC) 1.20 312pts
Grace Jansen (Epsom & Ewell Harriers) 1.20 312pts
Katie Griffin (Woking AC) 1.20 312pts
Caitlin Paul (Walton AC) 1.17 284pts
Jessica Gates (Camberley & District AC) 1.17 284pts
Jemima Harcourt (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 1.14 257pts
Sophie Lomas (Epsom & Ewell Harriers) 1.14 257pts
Lara Chapman (Crawley AC) 1.14 257pts
Iris Brown (Epsom & Ewell Harriers) 1.08 205pts
Lydia Orsborn (Epsom & Ewell Harriers) NH
Under-13 Girls Pentathlon Event No 5 800 Metres
(Carshalton, 11 September)
Lara Chapman (Crawley AC) 2.40.72 565pts
Jessica Gates (Camberley & District AC) 2.44.46 523pts
Isabel Bull (Guildford & Godalming AC) 2.46.40 502pts
Gabriella Thoburn (South London Harriers) 2.46.80 497pts
Freya Taylor (Epsom & Ewell Harriers) 2.55.79 405pts
Maya James (Camberley & District AC) 2.56.66 397pts
Caitlin Paul (Walton AC) 2.58.42 380pts
Sophie Lomas (Epsom & Ewell Harriers) 2.58.73 377pts
Joanna Hay (Camberley & District AC) 2.59.23 372pts
Bryony Bovell (Guildford & Godalming AC) 3.01.37 353pts
Sasha Howard (Croydon Harriers) 3.01.67 350pts
Iris Brown (Epsom & Ewell Harriers) 3.02.42 343pts
Katie Griffin (Woking AC) 3.02.95 338pts
Lydia Orsborn (Epsom & Ewell Harriers) 3.04.67 323pts
Grace Jansen (Epsom & Ewell Harriers) 3.05.64 315pts
Marlene Lange (Guildford & Godalming AC) 3.17.16 222pts
Jemima Harcourt (Kingston AC & Polytechnic Harriers) DNS

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.