SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field
Today's Date: 15 July 2024
Surrey County Outdoor Championships - 2016
Under-15 Boys 100 Metres HEAT 1
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Thomas Hughes (Dorking Mole Valley AC) 12.56 -2.2 Q
2 Louis Smithen (Croydon Harriers) 12.77 -2.2 Q
3 Joshua Dodson (Guildford & Godalming AC) 12.90 -2.2 Q
4 Nathanael Pongolati (Hercules Wimbledon AC) 13.23 -2.2
5 Joshua Sematimba (Sutton & District AC) 13.35 -2.2
6 Marcus Austin (Dorking Mole Valley AC) 13.47 -2.2
- Bentley Sampson (South London Harriers) DNS
Under-15 Boys 100 Metres HEAT 2
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Kyle Reynolds-Warmington (Belgrave Harriers) 11.39 -2.7 Q
2 Adeoluwa Coker (Croydon Harriers) 12.44 -2.7 Q
3 Daniel Ajayi (OvGS) 12.52 -2.7 Q
4 Charlie Shinn (Hercules Wimbledon AC) 12.78 -2.7 q
5 Sindiso Weir (Herne Hill Harriers) 13.05 -2.7 q
6 Dan Hillier (Hercules Wimbledon AC) 14.78 -2.7
- Toby Dronfield (Guildford & Godalming AC) DNS
Under-15 Boys 100 Metres HEAT 3
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Jaleel Roper (Hercules Wimbledon AC) 11.88 -2.5 Q
2 Tom Handley (Camberley & District AC) 12.25 -2.5 Q
3 Trevor Sanjiv (Sutton & District AC) 12.41 -2.5 Q
4 Mark Rodrigues (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 13.09 -2.5
5 Samuel Clifton (Guildford & Godalming AC) 13.69 -2.5
6 Mackenzie Laban (Herne Hill Harriers) 13.83 -2.5
7 Noah St Cyr (Epsom & Ewell Harriers) 14.57 -2.5
8 Muralitharan Varathan (Croydon Harriers) 15.03 -2.5
Under-15 Boys 100 Metres HEAT 4
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Ibrahim Vatansever (Herne Hill Harriers) 12.11 -1.2 Q
2 Ange Gbeyo (Croydon Harriers) 12.29 -1.2 Q
2 Dominic Ariyo-Francis (Woking AC) 12.29 -1.2 Q
4 Oliver Preest (South London Harriers) 12.44 -1.2 q
5 Junior Etuk (Hercules Wimbledon AC) 12.55 -1.2 q
6 Jack Ennis (Croydon Harriers) 13.27 -1.2
7 Andrew Sarpong (Hercules Wimbledon AC) 13.38 -1.2
8 James Smyth (Guildford & Godalming AC) 13.96 -1.2
Under-15 Boys 100 Metres S-FINAL 1
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Kyle Reynolds-Warmington (Belgrave Harriers) 11.85 -1.0 Q
2 Tom Handley (Camberley & District AC) 12.12 -1.0 Q
3 Dominic Ariyo-Francis (Woking AC) 12.28 -1.0 Q
4 Thomas Hughes (Dorking Mole Valley AC) 12.35 -1.0 Q
5 Daniel Ajayi (OvGS) 12.51 -1.0
6 Oliver Preest (South London Harriers) 12.66 -1.0
7 Joshua Dodson (Guildford & Godalming AC) 12.77 -1.0
8 Sindiso Weir (Herne Hill Harriers) 13.12 -1.0
Under-15 Boys 100 Metres S-FINAL 2
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Jaleel Roper (Hercules Wimbledon AC) 11.57 -1.1 Q
2 Ibrahim Vatansever (Herne Hill Harriers) 12.12 -1.1 Q
3 Ange Gbeyo (Croydon Harriers) 12.22 -1.1 Q
4 Trevor Sanjiv (Sutton & District AC) 12.24 -1.1 Q
5 Adeoluwa Coker (Croydon Harriers) 12.34 -1.1
6 Junior Etuk (Hercules Wimbledon AC) 12.58 -1.1
7 Charlie Shinn (Hercules Wimbledon AC) 12.61 -1.1
8 Louis Smithen (Croydon Harriers) 12.63 -1.1
Under-15 Boys 100 Metres FINAL
(Kingsmeadow Stadium, 14 May)
1 Kyle Reynolds-Warmington (Belgrave Harriers) 11.13 -1.0 CBP
2 Jaleel Roper (Hercules Wimbledon AC) 11.53 -1.0
3 Tom Handley (Camberley & District AC) 11.90 -1.0
4 Ibrahim Vatansever (Herne Hill Harriers) 12.09 -1.0
5 Thomas Hughes (Dorking Mole Valley AC) 12.16 -1.0
6 Trevor Sanjiv (Sutton & District AC) 12.26 -1.0
6 Dominic Ariyo-Francis (Woking AC) 12.26 -1.0
8 Ange Gbeyo (Croydon Harriers) 12.54 -1.0

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.