SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Later years
Earlier years
 

You are here: Home > Track & Field > National Championships
Today's Date: 16 July 2024
                                     
EA U23/U20 Championships, 17/18 June 2017, Bedford
GOLD17/18 June Under-20 Men 100 Metres 1st Romell Glave (Croydon Harriers) 10.21/+1.0 Surrey U20 record
GOLD17/18 June Under-20 Men 200 Metres 1st Romell Glave (Croydon Harriers) 21.08/+0.4
GOLD17/18 June Under-20 Men 110 Metres Hurdles (99.0cm) 1st Robert Sakala (Croydon Harriers) 13.83/-0.2
GOLD17/18 June Under-23 Men 400 Metres Hurdles (91.4cm) 1st Jacob Paul (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 50.07
GOLD17/18 June Under-23 Men 400 Metres Hurdles (91.4cm) 1st Jacob Paul (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 50.07
GOLD17/18 June Under-18 Women 100 Metres Hurdles (76.2cm) 1st Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 13.61/-0.5 Surrey U17 record
GOLD17/18 June Under-18 Women 100 Metres Hurdles (76.2cm) 1st Pippa Earley (Kingston AC & Polytechnic Harriers) 13.61/-0.5 Surrey U17 record
GOLD17/18 June Under-20 Women 100 Metres 1st Kristal Awuah (Herne Hill Harriers) 11.61/+0.2
GOLD17/18 June Under-23 Women High Jump 1st Morgan Lake (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 1.94m = Surrey Senior record
GOLD17/18 June Under-23 Women High Jump 1st Morgan Lake (Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC) 1.94m = Surrey Senior record
SILVER17/18 June Under-23 Men 5000 Metres 2nd Ben Bradley (Aldershot, Farnham & District AC) 14:41.32
SILVER17/18 June Under-23 Men 5000 Metres 2nd Ben Bradley (Aldershot, Farnham & District AC) 14:41.32
SILVER17/18 June Under-20 Women 100 Metres 2nd Olivia Okoli (Guildford & Godalming AC) 11.64/+0.2
SILVER17/18 June Under-20 Women 200 Metres 2nd Maya Bruney (Blackheath & Bromley Harriers AC) 23.67/-0.3
BRONZE17/18 June Under-23 Men 400 Metres Hurdles (91.4cm) 3rd Chris McAlister (Thames Valley Harriers) 51.83
BRONZE17/18 June Under-23 Men 400 Metres Hurdles (91.4cm) 3rd Chris McAlister (Thames Valley Harriers) 51.83
BRONZE17/18 June Under-23 Men Long Jump 3rd Oliver Newport (Blackheath & Bromley Harriers AC) 7.35m/0.0
BRONZE17/18 June Under-23 Men Long Jump 3rd Oliver Newport (Blackheath & Bromley Harriers AC) 7.35m/0.0
BRONZE17/18 June Under-20 Women 3000 Metres 3rd Claudia Lance Jones (Guildford & Godalming AC) 9:43.62

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.