SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD Updated 20 June 2018
Later years
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Track & Field > Rankings > 2017 > SW
Today's Date: 15 July 2024
  
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2017

Click below for other age groups:-
Select an event:
Women
(We have been advised by UKA that performances in mixed gender events are not eligible for record purposes nor as qualifying performances for championships.
Therefore we will show such performances in italics with an mx suffix. Please note that this does not apply to the Under-13 Age Groups because there are no records for them.)


Athletes are requested to ensure that their county affiliation is shown correctly on Power of Ten.
 
100 Metres (Standard: 12.80)
 11.34/+0.8 Imani Lansiquot (U23)Sutton & District ACNewham2 Jul 
 11.61/+0.2 Kristal Awuah (U20)Herne Hill HarriersBedford17 Jun 
 11.62/+1.1 Olivia Okoli (U20)Guildford & Godalming ACMannheim, GER1 Jul 
 11.64/+3.9 wMaya Bruney (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACNewham7 May 
 11.70/+2.5 w1ns2Risqat Fabunmi-AladeHerne Hill HarriersSportcity16 Aug 
 11.71/+1.2 Amy AllcockAldershot, Farnham & District ACStretford20 Jun 
 11.77/+1.0 3h1Risqat Fabunmi-AladeHerne Hill HarriersBirmingham1 Jul 
 11.82/+1.4 Maya Bruney (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACNewham7 May 
 11.92/+3.9 wJazz Crawford (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACNewham7 May 
 11.92/+3.1 wCharmont Webster-Tape (U20)Sutton & District ACBedford17 Jun 
 11.93/+0.2 Jazz Crawford (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACBedford17 Jul 
 11.98/+1.3 Charmont Webster-Tape (U20)Sutton & District ACBedford17 Jun 
 12.07/-1.6 1Marcia Sey (U17)Croydon HarriersCrystal Palace20 Aug 
 12.10/-0.1 Mary AbichiEnfield & Haringey ACNewham29 May 
 12.14/+1.1 Lakeisha Owusu-Junior (U17)Herne Hill HarriersBirmingham7 Jul 
 12.15/-0.6 Vivien Olatunji (U23)Blackheath & Bromley Harriers ACBromley16 Jul 
 12.16 Naomi Owolabi (U17)Croydon HarriersKingston10 Jun 
 12.2 1ATosin Salami (U20)Croydon HarriersDartford30 Apr 
 12.2 1AToni Bryan (U15)Croydon HarriersTonbridge18 Jun 
 12.2 1BCara Russell (U15)Herne Hill HarriersTonbridge18 Jun 
 12.22/+1.3 1ANicole Kendall (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston22 Apr 
 12.22/1.0 2h1Monae Winston (U15)Herne Hill HarriersBirmingham7 Jul 
 12.24/+0.3 Cheyanne Evans-Gray (U20)Herne Hill HarriersWigan7 May 
 12.30/+1.7 1AEllen FranklinAldershot, Farnham & District ACYeovil15 Apr 
 12.3 Lucy Hoad (U20)Sutton & District ACHorsham21 May 
 12.3 Shanice HarrisonSouth London HarriersTooting Bec17 Jun 
 12.3 Megan Hildrew (U20)Guildford & Godalming ACPerivale25 Jun 
 12.35/+0.3 Kayla Bowley (U17)Croydon HarriersCroydon17 Jun 
 12.36/-0.4 1Twinelle HopesonCroydon HarriersKingston13 May 
 12.38/0.0 4h1Ashleigh Clarke (U23)Croydon HarriersBedford17 Jun 
 12.4 Tumi Araga (U17)Woking ACWoking15 Apr 
 12.4 Angel Asare (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 12.44/-0.6 2h1Davina Ansah (U17)South London HarriersKingston13 May 
 12.44/+1.8 Michelle WatsonHerne Hill HarriersNewham2 Jul 
 12.45/+0.2 1r1Jade PhillipsHerne Hill HarriersLee Valley24 May 
 12.46/+3.6 wJemma Wood (U20)Guildford & Godalming ACCarshalton9 Apr 
 12.48 1Zipporah Golding (U15)Hercules Wimbledon ACKingston14 May 
 12.49/+2.1 wNatasha Alfred (U20)Herne Hill HarriersNewham7 May 
 12.5 Jemma Wood (U20)Guildford & Godalming ACBournemouth15 Apr 
 12.5 Sophia Henlon (U20)Sutton & District ACHorsham21 May 
 12.5 2ARacheal Largie-Poleon (U15)Croydon HarriersGuildford1 Jul 
 12.5 Emily Read (U17)Woking ACPoole16 Jul 
 12.6 2Michaella Pottinger (U15)Herne Hill HarriersTooting Bec29 Apr 
 12.64/+0.5 Natasha Alfred (U20)Herne Hill HarriersTooting Bec1 May 
 12.65/+0.7 Vanessa GrantHerne Hill HarriersLee Valley24 May 
 12.68/+2.4 wChira Hussey (U17)Herne Hill HarriersCarshalton9 Apr 
 12.68/+2.4 wNayana Brown (U17)Croydon HarriersCarshalton9 Apr 
 12.69/-0.5 Emma Morley (U20)Guildford & Godalming ACLoughborough14 Jun 
 12.7 Esinam Dake (U17)Croydon HarriersDartford30 Apr 
 12.7 1AVictoria Smith (U15)Woking ACBournemouth20 May 
 12.7 Chira Hussey (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 12.7 Susie McLoughlin (W40)Walton ACCarshalton17 Jun 
 12.7 Marcey Winter (U17)Guildford & Godalming ACPerivale25 Jun 
 12.75 2Karen Abiwu (U15)Sutton & District ACKingston10 Jun 
 12.78/+2.4 wInes Karel Zepa (U17)Croydon HarriersCarshalton9 Apr 
 12.8 Amy Braid (U17)Woking ACWoking15 Apr 
 12.8 Safyre Forrester Jackson (U17)Sutton & District ACTooting Bec29 Apr 
 12.8 Ines Karel Zepa (U17)Croydon HarriersCroydon3 Jun 
 12.8 Katy LordKingston AC & Polytechnic HarriersTwickenham21 Jun 
 12.8 Lohita Allen-Aigbodion (U20)South London HarriersTwickenham8 Jul 
 12.80/+2.7 w4h4Ore Adamson (U17)Herne Hill HarriersNewham7 May 
200 Metres (Standard: 26.20)
 23.04/-1.0 1Maya Bruney (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACGrosseto, ITA22 Jul 
 23.48/+1.4 2Amy AllcockAldershot, Farnham & District ACLoughborough21 May 
 24.02/+1.6 Olivia Okoli (U20)Guildford & Godalming ACPerivale28 May 
 24.21/-0.6 Mary AbichiEnfield & Haringey ACNewham29 May 
 24.23/+1.4 Nicole Kendall (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersBirmingham2 Jul 
 24.34/+1.8 3h3Risqat Fabunmi-AladeHerne Hill HarriersBirmingham2 Jul 
 24.64/-0.6 1Jessie KnightWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACKingston14 May 
 24.73/+1.6 Ellie Grove (U20)Guildford & Godalming ACPerivale28 May 
 24.73/+1.8 Jemma Wood (U20)Guildford & Godalming ACBirmingham2 Jul 
 24.77/+1.6 3rDJazz Crawford (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACOordegem-Lede, BEL27 May 
 24.85/-0.4 1Kayla Bowley (U17)Croydon HarriersCroydon28 May 
 24.98/-0.2 1r4Jahisha Thomas Blackheath & Bromley Harriers ACTempe, AZ, USA17 Mar 
 25.0 Shanice HarrisonSouth London HarriersTooting Bec17 Jun 
 25.11/0.3 4Cara Russell (U15)Herne Hill HarriersBirmingham8 Jul 
 25.2 1BToni Bryan (U15)Croydon HarriersTonbridge18 Jun 
 25.21/+3.1 wEllen FranklinAldershot, Farnham & District ACYeovil15 Apr 
 25.26/+3.8 w2Lucy Hoad (U20)Sutton & District ACCarshalton9 Apr 
 25.29/+1.0 mxCheyanne Evans-Gray (U20)Herne Hill HarriersLee Valley26 Apr 
 25.3 1AMichelle WatsonHerne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 25.30/+2.3 w1AChyna Russell (U17)Sutton & District ACCarshalton15 Apr 
 25.32/+0.5 Chyna Russell (U17)Sutton & District ACCrystal Palace19 Aug 
 25.32/4.0 w4Monae Winston (U15)Herne Hill HarriersNewham7 May 
 25.37/+0.5 Lucy Hoad (U20)Sutton & District ACBedford18 Jun 
 25.4 Ellen FranklinAldershot, Farnham & District ACEton1 Apr 
 25.4 1ATwinelle HopesonCroydon HarriersCroydon17 Jun 
 25.49/-0.6 2Ashleigh Clarke (U23)Croydon HarriersKingston14 May 
 25.5 Tumi Araga (U17)Woking ACWoking15 Apr 
 25.52/+2.3 w2ADavina Ansah (U17)South London HarriersCarshalton15 Apr 
 25.55/+0.5 1Matilda Rainsborough (U23)Guildford & Godalming ACLoughborough7 Jun 
 25.6 Emily Read (U17)Woking ACWoking2 Jul 
 25.63/-1.2 2h1Charmont Webster-Tape (U20)Sutton & District ACKingston13 May 
 25.66 1Racheal Largie-Poleon (U15)Croydon HarriersKingston10 Jun 
 25.68/+0.8 Pippa Earley (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersBoston16 Sep 
 25.69/0.1 Angel Asare (U17)Herne Hill HarriersCarshalton2 Apr 
 25.69/-1.0 1h2Lakeisha Owusu-Junior (U17)Herne Hill HarriersKingston14 May 
 25.7 3ACheyanne Evans-Gray (U20)Herne Hill HarriersTooting Bec15 Apr 
 25.76/+2.1 wHope Sarti (U20)Guildford & Godalming ACFresno CA, USA29 Apr 
 25.8 Sophia Henlon (U20)Sutton & District ACHorsham21 May 
 25.85/+2.5 w1r1Tabita Botuli (U23)Hercules Wimbledon ACWoodford9 Apr 
 25.89/+0.6 Emma Morley (U20)Guildford & Godalming ACLoughborough14 Jun 
 25.90/-0.3 4r2Hope Sarti (U20)Guildford & Godalming ACFullerton, CA, USA11 Mar 
 25.9/+1.4 Yimika AdewakunBlackheath & Bromley Harriers ACCrawley8 Jul 
 25.98/+0.4 Tosin Salami (U20)Croydon HarriersCroydon28 May 
 26.0 Nayana Brown (U17)Croydon HarriersCroydon3 Jun 
 26.0 Susan McLoughlin (W40)Walton ACCarshalton17 Jun 
 26.0 Esther Fuja (U23)Herne Hill HarriersAldershot8 Jul 
 26.0 Rhiannon Gayle (U17)Croydon HarriersKingston2 Sep 
 26.09/-0.2 Katy LordKingston AC & Polytechnic HarriersPerivale17 Jun 
 26.1 1nsMarcia Sey (U17)Croydon HarriersGillingham15 Apr 
 26.11/0.1 Chira Hussey (U17)Herne Hill HarriersCarshalton2 Apr 
 26.2 Safyre Forrester Jackson (U17)Sutton & District ACHorsham21 May 
400 Metres (Standard: 61.00)
 52.60 Mary AbichiEnfield & Haringey ACLille, FRA24 Jun 
 52.85 Amy AllcockAldershot, Farnham & District ACBirmingham1 Jul 
 53.17 Maya Bruney (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACBedford29 Jul 
 54.67 Nicole Kendall (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersBedford18 Jun 
 55.12 1CMatilda Rainsborough (U23)Guildford & Godalming ACLoughborough21 May 
 55.46 Yimika AdewakunBlackheath & Bromley Harriers ACBromley16 Jul 
 55.84 Ellie Grove (U20)Guildford & Godalming ACBirmingham8 Jul 
 56.0 Alex Shaw (U17)Guildford & Godalming ACCrystal Palace20 Aug 
 56.92 Katy-Ann McDonald (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACBromley10 Jul 
 58.24 2Mollie O'Sullivan (U20)Herne Hill HarriersKingston14 May 
 58.40 1AEllen FranklinAldershot, Farnham & District ACYeovil15 Apr 
 58.91 3Stephanie Fisher (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACKingston14 May 
 59.05 Fiona de MaunyWalton ACTooting Bec22 Jul 
 59.16 4Jasmine Mitchell (U20)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 59.26 Susan McLoughlin (W40)Walton ACAarhus, DEN2 Aug 
 59.4 Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersCroydon10 Jul 
 59.61 Rhiannon Gayle (U17)Croydon HarriersCrystal Palace20 Aug 
 59.7 Chloe CrossmanGuildford & Godalming ACSwindon8 Jul 
 60.0 Katie Hopkins (U17)Woking ACHarrow21 May 
 60.11 Zoe Tompkins (U20)Herne Hill HarriersEltham21 Jun 
 60.17 Glalys Dacosta (U17)Croydon HarriersCroydon28 May 
 60.20 1ATabita Botuli (U23)Hercules Wimbledon ACDartford21 May 
 60.29 Georgina HermitageGuildford & Godalming ACOlympic Park20 Jul 
 60.3 Kate Raven (U17)Walton ACKingston5 Jul 
 60.4 Helena CorbinWoking ACHarrow21 May 
 60.46 Charlotte Vaughan (U17)Walton ACCroydon28 May 
 60.61 5Isabella Busa (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston14 May 
 60.64 1BEmma Nanson (U23)Aldershot, Farnham & District ACYeovil15 Apr 
 60.68 6Georgia Bell (U20)Sutton & District ACKingston14 May 
 60.71 Gabrielle-chiara Icmat (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersPerivale17 Jun 
 61.0 Annabel Hobday (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston3 May 
 61.0 Rebecca Keddie (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston5 Jul 
 61.0 Stephanie MitchellHerne Hill HarriersAldershot8 Jul 
800 Metres (Standard: 2:20.00)
 2:00.26 Adelle TraceyAldershot, Farnham & District ACOlympic Park11 Aug 
 2:00.92 Katie SnowdenHerne Hill HarriersBromley14 Aug 
 2:05.48 4AKaty-Ann McDonald (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACStretford19 Aug 
 2:07.48 1r3Mae Thompson (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersRock Hill, SC, USA25 Mar 
 2:08.31 2rAMollie O'Sullivan (U20)Herne Hill HarriersEltham21 Jun 
 2:09.07 Fiona de MaunyWalton ACLoughborough8 Jul 
 2:10.4 mx6r2Jessie Knight Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACEton1 Apr 
 2:11,04 Alex Shaw (U17)Guildford & Godalming ACBedford26 Sep 
 2:11.76 Shona Richards (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACTooting Bec22 Jul 
 2:12.12 1Jessie KnightWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACKingston13 May 
 2:12.42 2Megan AitchisonAldershot, Farnham & District ACKingston13 May 
 2:12.56 Alexandra Brown (U17)Herne Hill HarriersTooting Bec22 Jul 
 2:12.77 Sophie Dowle (U20)Crawley ACReading25 Jun 
 2:13.42 Helena CorbinWoking ACKingston2 Jul 
 2:13.78 Hannah BrooksCrawley ACBasingstoke21 May 
 2:14.0 1Katie Hopkins (U17)Woking ACHarrow21 May 
 2:14.58 mx8R12Zoe Tompkins (U20)Herne Hill HarriersWatford14 Jun 
 2:15.25 5CAmy Miller (U15)Blackheath & Bromley Harriers ACMilton Keynes3 Jun 
 2:15.4 1AMaisie Collis (U15)Herne Hill HarriersTonbridge18 Jun 
 2:15.53 Annabel Hobday (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersMilton Keynes3 Jun 
 2:15.74 1Emma Horsey (U15)Walton ACBedford27 Aug 
 2:16.0 Chloe CrossmanGuildford & Godalming ACTwickenham3 Sep 
 2:16.35 Ellie Sakaria (U17)Guildford & Godalming ACBasingstoke17 Jun 
 2:16.45 3h6Stevie Lawrence (U23)Croydon HarriersBedford29 Apr 
 2:16.52 mx7r9Molly Pocock (U20)Aldershot, Farnham & District ACWatford6 Sep 
 2:16.68 3Charlotte Dannatt (U20)Camberley & District ACKingston13 May 
 2:16.75 Charlotte Alexander (U17)Herne Hill HarriersHendon23 Jul 
 2:17.07 2Madalina Samoila (U17)Blackheath & Bromley Harriers ACBattersea Park10 Jun 
 2:17.14 mxSophie Hoare (U17)Blackheath & Bromley Harriers ACBromley10 Jul 
 2:17.20 Molly Pocock (U20)Aldershot, Farnham & District ACBasingstoke19 Jul 
 2:17.2 Julia Tomczak (U20)South London HarriersDartford20 Aug 
 2:17.32 Pippa Earley (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersBoston17 Sep 
 2:17.50 2Lucy Broderick (U15)Reigate Priory ACBasingstoke17 Jun 
 2:17.57 1Susannah Lecoutre (U15)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 2:17.71 Sophie Hoare (U17)Blackheath & Bromley Harriers ACBromley28 May 
 2:17.71 6rDZoe Tompkins (U20)Herne Hill HarriersMilton Keynes3 Jun 
 2:17.8 Eimear Griffin (U17)Herne Hill HarriersReading10 Jun 
 2:17.9 Eugenie Cockle (U20)Aldershot, Farnham & District ACAldershot8 Jul 
 2:18.41 2Layla Wilkinson (U15)Herne Hill HarriersKingston14 May 
 2:18.6 Charlotte Vaughan (U17)Walton ACKingston5 Jul 
 2:18.7 Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersHorsham8 Jul 
 2:18.70 Keri MackenzieBelgrave HarriersTooting Bec22 Jul 
 2:18.87 1ANaomi LenaneEpsom & Ewell HarriersKingston22 Apr 
 2:18.9 1AMartha Collings (U15)Woking ACWinchester18 Jun 
 2:19.0 Jo Locker (W40)Walton ACAbingdon8 Jul 
 2:19.06 mx6Sophie CowperRotherhamLoughborough12 Jul 
 2:19.08 mx8r14Natalie Bretherton (U23)Camberley & District ACWatford19 Apr 
 2:19.21 1Rebekah Riches (U15)Hercules Wimbledon ACBattersea Park10 Jun 
 2:19.26 Laura SuggittWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACCambridge14 May 
 2:19.72 mx9Eva Holland (U15)Herne Hill HarriersTooting Bec1 May 
 2:19.88 mx10Megan Coffey (U15)Walton ACWatford9 Aug 
 2:19.96 Grace Osborne (U23)Guildford & Godalming ACChester-le-Street8 May 
1500 Metres (Standard: 4:50.00)
 4:05.29 2AKatie Snowden Herne Hill HarriersWatford14 Jun 
 4:10.30 3AAdelle TraceyGuildford & Godalming ACWatford14 Jun 
 4:18.32 6AChloe TigheHerne Hill HarriersWatford14 Jun 
 4:20.61 mx17r14Molly RenferHighgate HarriersWatford31 May 
 4:21.6 Rosie ClarkeEpsom & Ewell HarriersBirmingham20 Aug 
 4:23.24 mx9r15Emelia GoreckaAldershot, Farnham & District ACWatford26 Jul 
 4:26.41 mx2r2Hannah BrooksCrawley ACNewport5 Jul 
 4:26.82 mx6r1Julia Tomczak (U20)South London HarriersTooting Bec26 Aug 
 4:30.49 1AHannah BrooksCrawley ACMilton Keynes19 Aug 
 4:30.94 mxAlexandra Brown (U17)Herne Hill HarriersBrighton31 May 
 4:31.52 9ASteph McCallSouth London HarriersWatford14 Jun 
 4:32.61 mxCharlotte Alexander (U17)Herne Hill HarriersWatford26 Jul 
 4:33.6 Katie BingleAldershot, Farnham & District ACAldershot8 Jul 
 4:33.77 Charlotte Alexander (U17)Herne Hill HarriersCrystal Palace20 Aug 
 4:33.86 15rBNiamh Brown (U20)Aldershot, Farnham & District ACSolihull13 May 
 4:34.65 mx7r4Sophie CowperRotherhamLoughborough14 Jun 
 4:34.8 1AJulia Tomczak (U20)South London HarriersDartford20 Aug 
 4:35.38 2h2Maisie Collis (U15)Herne Hill HarriersBirmingham7 Jul 
 4:35.50 mx9r9Gabi Eglen (U23)Aldershot, Farnham & District ACWatford23 Aug 
 4:36.4 1AGabi Eglen (U23)Aldershot, Farnham & District ACAldershot19 Aug 
 4:37.21 5Charlotte Dannatt (U20)Camberley & District ACCrystal Palace11 Jun 
 4:37.86 Fiona de MaunyWalton ACKingston2 Jul 
 4:38.07 2Helena CorbinWoking ACKingston14 May 
 4:38.42 Claudia Lance Jones (U17)Guildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 4:38.87 4rDStevie Lawrence (U23)Croydon HarriersWatford24 Jun 
 4:39.03 Suzannah Monk (U23)Guildford & Godalming ACSolihull13 May 
 4:39.6 1ASophie CowperRotherhamHull5 Aug 
 4:39.95 Sophie Hoare (U17)Blackheath & Bromley Harriers ACBirmingham7 Jul 
 4:40.13 Jo Locker (W40)Walton ACKingston2 Jul 
 4:40.25 mx8DEva Holland (U15)Herne Hill HarriersBrighton31 May 
 4:40.81 1rAKaty-Ann McDonald (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACBirmingham3 Sep 
 4:41.79 mx9DAmy Miller (U15)Blackheath & Bromley Harriers ACBrighton31 May 
 4:42.19 2Susannah Lecoutre (U15)Guildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 4:42.62 Laura Gent (U23)Aldershot, Farnham & District ACStretford15 Aug 
 4:42.72 2Alex Brown (U17)Herne Hill HarriersKingston13 May 
 4:43.80 mxDominique Corradi (U17)Sutton & District ACBrighton31 May 
 4:43.90 3Kiara Valkenburg (U15)Epsom & Ewell HarriersKingston10 Jun 
 4:44.20 2Mae Thompson (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersEmmitsburg, MD, USA7 May 
 4:44.57 mx11Pippa Roessler (U15)Reigate Priory ACBromley10 Jul 
 4:45.43 mxOlivia Stillman (U17)Herne Hill HarriersWatford28 Jun 
 4:45.63 Yasmin GoaterGuildford & Godalming ACWatford26 Jul 
 4:46.2 Natasha LodgeHerne Hill HarriersAldershot8 Jul 
 4:46.29 1Eugenie Cockle (U20)Aldershot, Farnham & District ACKingston14 May 
 4:46.9 1AMartha Collings (U15)Woking ACWoking15 Jul 
 4:47.17 mxOlivia McDonald (U17)Guildford & Godalming ACBrighton31 May 
 4:47.31 Naomi LenaneEpsom & Ewell HarriersTooting Bec26 Aug 
 4:47.41 mx7ERosie Hammond (U15)Herne Hill HarriersBrighton31 May 
 4:48.18 Chloe CrossmanGuildford & Godalming ACTooting Bec26 Aug 
 4:48.4 mxKatriona Brown (U17)Aldershot, Farnham & District ACOxford29 Jul 
 4:49.0 Katie Hopkins (U17)Woking ACHarrow28 May 
 4:49.09 5Olivia Stillman (U17)Herne Hill HarriersKingston13 May 
 4:49.57 mxAnnabel Morton (U17)Horsham Blue Star HarriersBromley10 Jul 
 4:49.75 6Dominique Corradi (U17)Sutton & District ACKingston13 May 
 4:49.96 1AIsabel BrinsdenEpsom & Ewell HarriersKingston22 Apr 
1 Mile (Standard: 5:40.00)
 4:25.89 13Katie SnowdenHerne Hill HarriersOlympic Park9 Jul 
 4:38.85 Chloe TigueHerne Hill HarriersBattersea Park21 Jul 
 4:53.14 mx21r9Molly RenferHighgate HarriersBattersea Park21 Jul 
 4:57.3 mxCharlotte Alexander (U17)Herne Hill HarriersCrawley4 May 
 5:04.51 Fiona de MaunyWalton ACTooting Bec1 May 
 5:12.17 1Charlotte Dannatt (U20)Camberley & District ACCarshalton9 Apr 
 5:12.98 2Dominique Corradi (U17)Sutton & District ACCarshalton9 Apr 
 5:15.05 Natasha LodgeHerne Hill HarriersEltham21 Jun 
 5:16.84 3Nancy Scott (U20)Aldershot, Farnham & District ACCarshalton9 Apr 
 5:22.83 mx5r5Laura BlazeyRanelagh HarriersBattersea Park21 Jul 
 5:27.52 mx7r2Isobel Penniceard (U15)Herne Hill HarriersTooting Bec1 May 
 5:28.39 mx8r2Tatiana Cooke (U20)Herne Hill HarriersTooting Bec1 May 
 5:36.94 Susannah Hirst (U15)Herne Hill HarriersTooting Bec1 May 
3000 Metres (Standard: 11:00.00)
 8:51.02 12Rosie ClarkeEpsom & Ewell HarriersBirmingham20 Aug 
 9:03.85 8Emelia GoreckaAldershot, Farnham & District ACRovereto, ITA29 Aug 
 9:17.64 mx12Phoebe Law (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston16 Aug 
 9:20.45 2rAPhoebe Law (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersWatford24 Jun 
 9:29.05 1Chloe TigheHerne Hill HarriersCrystal Palace10 Jun 
 9:31.12 mxCharlotte Alexander (U17)Herne Hill HarriersWatford31 May 
 9:32.49 Julia Tomczak (U20)South London HarriersBirmingham8 Jul 
 9:33.52 mx16r2Katie BingleAldershot, Farnham & District ACWatford23 Aug 
 9:34.05 Charlotte Alexander (U17)Herne Hill HarriersBirmingham8 Jul 
 9:35.77 8rAMolly RenferHighgate HarriersWatford24 Jun 
 9:38.8 1ASophie HarrisBelgrave HarriersSouthampton19 Aug 
 9:39.51 Claudia Lance Jones (U17)Guildford & Godalming ACLoughborough21 May 
 9:46.46 2AHannah BrooksCrawley ACStevenage4 Jun 
 9:47.62 2ASophie CowperRotherhamLeigh16 Jul 
 9:50.4 mx17r3Isabel ClarkSerpentine RunnersPaddington11 Jul 
 9:52.50 mx9Steph McCallSouth London HarriersBattersea Park10 May 
 9:59.33 Alexandra Brown (U17)Herne Hill HarriersMilton Keynes3 Jun 
 9:59.34 mx7r1Gabi Eglen (U23)Aldershot, Farnham & District ACWatford6 Sep 
 10:01.02 mx9Charlotte Dannatt (U20)Camberley & District ACTonbridge17 Apr 
 10:01.30 Olivia Stillman (U17)Herne Hill HarriersBirmingham8 Jul 
 10:02.91 mx16rBNiamh Brown (U20)Aldershot, Farnham & District ACStreet1 May 
 10:08.32 mx11r1Naomi LenaneEpsom & Ewell HarriersWatford6 Sep 
 10:12.39 1Charlotte Dannatt (U20)Camberley & District ACKingston14 May 
 10:14.85 1Suzannah Monk (U23)Guildford & Godalming ACLoughborough7 Jun 
 10:15.69 1Eva Holland (U15)Herne Hill HarriersCrystal Palace10 Jun 
 10:18.78 mx13r1Pippa Roessler (U15)Reigate Priory ACWatford19 Apr 
 10:19.46 2AIsabel Brinsden Epsom & Ewell HarriersCarshalton15 Apr 
 10:20.29 mx15r1Nancy Scott (U20)Aldershot, Farnham & District ACWatford31 May 
 10:22.9 1AClaire Grima (W35)Hercules Wimbledon ACTooting Bec17 Jun 
 10:28.76 mxCharlotte Vaughan (U17)Walton ACWatford3 May 
 10:28.78 2Nancy Scott (U20)Aldershot, Farnham & District ACKingston14 May 
 10:30.29 1ADominique Corradi (U17)Sutton & District ACCarshalton15 Apr 
 10:30.32 2Charlotte Vaughan (U17)Walton ACKingston14 May 
 10:31.00 3Olivia McDonald (U17)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 10:31.83 5ANatasha LodgeHerne Hill HarriersRugby4 Jun 
 10:32.3 1Jo Locker (W40)Walton ACEwell31 May 
 10:35.81 mx8r2Alice GermanaSutton RunnersKingston16 Aug 
 10:36.52 2Fiona de MaunyWalton ACKingston14 May 
 10:40.43 Katie Balme (U17)Herne Hill HarriersBattersea10 Jun 
 10:40.49 3Jessica Robinson (U20)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 10:41.62 mxKatriona Brown (U17)Aldershot, Farnham & District ACWatford6 Sep 
 10:42.33 2AMary James (W40)South London HarriersCarshalton15 Apr 
 10:48.4 1AAnnabel Morton (U17)Horsham Blue Star HarriersHastings15 Apr 
 10:50.26 Eloise O'Shaughnessy (U17)Blackheath & Bromley Harriers ACBirmingham3 Sep 
 10:50.53 A4Ruth Haynes Aldershot, Farnham & District ACAlbuquerque, NM, USA1 Apr 
 10:53.72 4Tatiana Cooke (U20)Herne Hill HarriersKingston14 May 
 10:55.05 mx11r2Eileen BrandleyHercules Wimbledon ACKingston16 Aug 
 10:56.09 4AJosephine RhodesBelgrave HarriersWigan7 May 
 10:57.75 9Julia WedmoreHerne Hill HarriersKingston2 Jul 
 10:57.8 1AJoanna Davey (W40)Reigate Priory ACHastings19 Aug 
 10:58.03 1BEmily Alden (W35)Epsom & Ewell HarriersKingston22 Apr 
5000 Metres (Standard: 20:00.00)
 15:44.34 10r2Emelia GoreckaAldershot, Farnham & District ACPalo Alto, CA, USA5 May 
 16:09.14 2APhoebe Law (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersManchester27 May 
 16:24.82 5rASophie CowperRotherhamWatford24 Jun 
 16:48.82 6rAMolly RenferHighgate HarriersLoughborough8 Jul 
 16:54.36 6rAKatie BingleAldershot, Farnham & District ACWatford24 Jun 
 17:03.04 1ASophie HarrisBelgrave HarriersBattersea Park8 Jul 
 17:07.99 9rASteph McCallSouth London HarriersWatford24 Jun 
 17:25.1 mx2rELaura Gent (U23)Aldershot, Farnham & District ACYate22 Jul 
 17:25.8 1AIsabel ClarkSerpentine RunnersStevenage8 Jul 
 18:01.8 1AIsabel BrinsdenEpsom & Ewell HarriersHorsham8 Jul 
 18:04.85 mx13r3Claire Grima (W40)Hercules Wimbledon ACWimbledon Park23 Aug 
 18:16.46 mx14r2Mary James (W40)South London HarriersCoulsdon7 Sep 
 18;32.93 19r6Ruth HaynesAldershot, Farnham & District ACAzusa, CA, USA13 Apr 
 18:35.46 mxLaura BlazeyRanelagh HarriersWimbledon Park23 Aug 
 18:48.21 mxAlex BinleyHercules Wimbledon ACWimbledon Park23 Aug 
 18:52.1 1AJaydee Peters (W35)Woking ACBasingstoke8 Jul 
 19:02.88 mxEileen BrandleyHercules Wimbledon ACWimbledon Park23 Aug 
 19:23.4 1BNatasha SheelSerpentine RunnersHemel Hempstead21 May 
 19:28.21 2AAnne Hegvold (W50)Hercules Wimbledon ACDartford21 May 
 19:29.6 2AElizabeth Stavreski (W40)Thames Hare & HoundsHorsham8 Jul 
 19:41.6 1BMarta CecconiEpsom & Ewell HarriersHorsham21 May 
 19:41.6 3ANici Cahusac (W40)Guildford & Godalming ACEltham24 May 
 19:50.0 1ARebecca Curtis-Hall (W35)St Mary's Richmond ACTwickenham8 Jul 
 19:51.07 mx6r1Katie WillsSouth London HarriersCoulsdon7 Sep 
 19:55.5 mxDiana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersKingston12 Jun 
 19:55.90 Susan McDonald (W50)South London HarriersAarhus, DEN2 Aug 
 19:59.31 2AKatie WillsSouth London HarriersDartford21 May 
10,000 Metres (Standard: 40:00.00)
 33:00.84 13APhoebe Law (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersParliament Hill20 May 
 34:52.30 5rAIsabel ClarkSerpentine RunnersStretford19 Aug 
 34:55.77 21ASophie CowperRotherhamParliament Hill20 May 
 37:32.84 18BClaire Grima (W35)Hercules Wimbledon ACParliament Hill20 May 
 38:55.77 27BEstelle DamantRanelagh HarriersParliament Hill20 May 
 39:07.22 mxMary James (W40)South London HarriersTooting Bec26 Aug 
2000 Metres Steeplechase (91.4cm) (Standard: 9:00.00)
 7:35.0 Katie Balme (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 07:43.0 Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersBirmingham25 Jun 
 7:44.2 Olivia Dowle (U20)Crawley ACWoking15 Apr 
 8:15.5 Olivia ZeltnerHerne Hill HarriersBattersea10 May 
 8:20.8 Mary James (W40)South London HarriersDartford20 Aug 
 8:23.4 Jemima Hayward-Bhikha (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 8:25.3 Hannah WatersFarnham TCBournemouth14 May 
 8:32.6 Isobel Stockley (U17)Epsom & Ewell HarriersCarshalton15 Apr 
 8:37.8 Natasha SheelSerpentineCroydon17 Jun 
 8:38.7 Henrietta Owen (U17)Woking ACSouthampton19 Aug 
 8:52.8 Florence Baulk (U17)Woking ACChelmsford17 Jun 
 8:57.5 Morgan Morrison (U20)Epsom & Ewell HarriersCarshalton15 Apr 
3000 Metres Steeplechase (76.2cm) (Standard: 13:00.00)
 9:32.10 7Rosie ClarkeEpsom & Ewell HarriersZagreb, CRO29 Aug 
100 Metres Hurdles (84.0cm) (Standard: 16.50)
 13.46/+2.5 w3r6Jahisha ThomasBlackheath & Bromley Harriers ACGainesville FL, USA31 Mar 
 13.83/+1.7 3r2Jahisha Thomas Blackheath & Bromley Harriers ACIowa City IA, USA22 Apr 
 14.05/+0.5 Sophie Elliss (U20)Croydon HarriersBedford18 Jun 
 14.19/+1.8 Twinelle HopesonCroydon HarriersBirmingham1 Jul 
 14.30/+1.8 Hope Sarti (U20)Guildford & Godalming ACFresno CA, USA29 Apr 
 14.33/+0.3 Megan Hildrew (U20)Guildford & Godalming ACBirmingham8 Jul 
 14.85/+0.9 Laura Reilly (U23)Belgrave HarriersWigan7 May 
 14.97/-2.3 5r3Morgan Lake (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACFlorence, ITA28 Apr 
 15.2 Emma Nanson (U23)Aldershot, Farnham & District ACCheltenham19 Jul 
 15.8 Sonyce Archer (U20)Croydon HarriersCambridge19 Aug 
 16.22/+1.6 Clare MaurerWoking ACBasingstoke8 Jul 
 16.25/+0.9 Stephanie Fisher (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACReading25 Jun 
 16.26/-0.8 4Lohita Allen-Aigbodion (U20)South London HarriersKingston13 May 
400 Metres Hurdles (76.2cm) (Standard: 70.00)
 57.86 Aisha Naibe-WeyThames Valley HarriersSaint-Egreve, FRA25 Jun 
 59.38 Shona Richards (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACOordegem-Lede, BEL27 May 
 62.43 Stephanie Fisher (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACReading25 Jun 
 63.26 Emma Nanson (U23)Aldershot, Farnham & District ACBedford29 Apr 
 63.71 3Jasmine Mitchell (U20)Guildford & Godalming ACCrystal Palace11 Jun 
 64.15 Hannah Knights (U23)Guildford & Godalming ACBirmingham1 Jul 
 64.2 Nicole Kendall (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersAldershot8 Jul 
 66.12 2Sarah Loades (W40)Walton ACEwell4 Jun 
 66.79 Laura Cook (U23)Kingston AC & Polytechnic HarriersBedford29 Apr 
 68.93 2BKate Purser (U20)Blackheath & Bromley Harriers ACBirmingham3 Sep 
 69.97 1ARose O'BrienBelgrave HarriersBattersea Park8 Jul 
High Jump (Standard: 1.55m [5ft1in])
 1.96m Morgan Lake (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACBirmingham1 Jul 
 1.74m Camellia Hayes (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACBedford29 May 
 1.68m Anna Brophy (U17)Guildford & Godalming ACExeter17 Jun 
 1.60m Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersSolihull2 Jul 
 1.59m 1AIsobel Leikis (U15)Woking ACBournemouth20 May 
 1.55m 1ACaroline Parmenter St Mary's Richmond ACCarshalton15 Apr 
 1.55m Louisa Stoney (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 1.55m Yasmin HenlonSutton & District ACLewes8 Jul 
Pole Vault (Standard: 2.50m [8ft3in])
 4.20m Jade Ive Sutton & District ACBromley16 Jul 
 4.06m Clare Maurer Woking ACCanterbury10 Aug 
 3.50m Samantha MorrisonWoking ACTonbridge1 Aug 
 3.10m Maryanne Eve (U20)Woking ACHarrow28 May 
 3.10m Anousha Wardley (U20)Reigate Priory ACTooting Bec17 Jun 
 2.90m Georgia Duthie (U17)Sutton & District ACBasingstoke17 Jun 
 2.70m 1Lucy Bayo (U15)Crawley ACCrawley28 Aug 
 2.50m Caitlin Dimbleby (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersPerivale17 Jun 
 2.50m Florie Craddock (U20)Herne Hill HarriersBattersea Park28 Jun 
Long Jump (Standard: 5.18m [17ft0in])
 6.35m/+2.2 wJahisha ThomasBlackheath & Bromley Harriers ACAustin TX, USA25 May 
 6.32m/+1.9 Jahisha ThomasBlackheath & Bromley Harriers ACUniversity Park PA, USA13 May 
 6.00m wOre Adamson (U17)Herne Hill HarriersDublin15 Jul 
 5.98m/+1.6 Ore Adamson (U17)Herne Hill HarriersCrystal Palace10 Jun 
 5.88m Pippa Earley (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersNancy, FRA26 Jun 
 5.84m/-0.3 Morgan Lake (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACBedford29 May 
 5.69m/-1.0 Sarah AbramsBlackheath & Bromley Harriers ACBedford29 May 
 5.64m Adanna Ekoku (U17)Epsom & Ewell HarriersKingston10 Jun 
 5.55m wMarcia Sey (U17)Croydon HarriersYeovil10 Jun 
 5.50m Megan Hildrew (U20)Guildford & Godalming ACAbingdon23 Jul 
 5.42m Marcia Sey (U17)Croydon HarriersExeter17 Jun 
 5.40m Sonyce Archer (U20)Croydon HarriersHornchurch21 May 
 5.39m Olivia Chessell (U17)Sutton & District ACCrystal Palace20 Aug 
 5.38m/+1.3 Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersAarhus, DEN28 Jul 
 5.35m Kayla Bowley (U17)Croydon HarriersLewes25 Jun 
 5.29m Maddy Nunan (U17)Holland Sports ACLewes25 Jun 
 5.25m Kerri Davidson (U23)Blackheath & Bromley Harriers ACNew Haven CT, USA1 Apr 
 5.25m 1Yasmin Grosvenor (U15)Bracknell ACAldershot22 May 
 5.25m 1Ornella Orfenov (U15)Crawley ACCrawley28 Aug 
Triple Jump (Standard: 10.30m [34ft0in)
 13.25m/+0.4 3Jahisha Thomas Blackheath & Bromley Harriers ACBirmingham1 Jul 
 12.55m/+3.4 wAllison WilderSutton & District ACBedford30 Jul 
 12.50m/0.0 1Allison WilderSutton & District ACEast Lansing, MI, USA31 Mar 
 12.24m/+2.4 wKerri Davidson (U23)Blackheath & Bromley Harriers ACNew Haven CT, USA6 May 
 11.81m/0.0 Kerri Davidson (U23)Blackheath & Bromley Harriers ACPrinceton NJ, USA8 Apr 
 11.56m 6Sonyce Archer (U20)Croydon HarriersBirmingham7 Jul 
 11.55m/-0.3 1Megan Hildrew (U20)Guildford & Godalming ACKingston14 May 
 11.09m/-0.1 2Ola Olufemi-Krakue (U20)Croydon HarriersKingston14 May 
 11.07m Clare Maurer Woking ACSouthampton19 Aug 
 10.87m Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersSolihull2 Jul 
 10.80m Maddy Nunan (U17)Holland Sports ACLewes8 Jul 
 10.77m Rhianna Reynolds (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston2 Jul 
 10.69m Zindzi Williams (U17)Croydon HarriersCambridge19 Aug 
 10.60m/0.2 1Hannah Griffin (U17)Holland Sports ACKingston14 May 
 10.58m Louisa Stoney (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersCroydon3 Jun 
 10.53m Grace Crompton (U17)Sutton & District ACKingston10 Jun 
 10.48m Ellie Cooke (U17)Sutton & District ACBasingstoke17 Jun 
 10.33m 1AEmily Martin Hercules Wimbledon ACCarshalton15 Apr 
Shot Putt (4kg) (Standard: 10.00m [33ft0in])
 14.18m Clare FitzgeraldWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACBromley16 Jul 
 14.08m 5Michella Obijiaku (U23)Herne Hill HarriersHattiesburg, MS, USA29 Apr 
 12.79m Morgan Lake (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACBedford27 May 
 12.54m Pippa WingateKingston AC & Polytechnic HarriersEton19 Aug 
 12.32m Eleanor Gatrell (W40)Woking ACSouthampton19 Aug 
 12.01m Denisha Marshall-Brown (U20)Herne Hill HarriersWigan7 May 
 11.72m 3ASophie Mace (U20)Walton ACKingston15 Apr 
 11.49m Diana Norman (W40)Epsom & Ewell HarriersKingston17 Jun 
 11.25m Lia Anderson (U17)Woking ACWoking15 Apr 
 10.47m 3Carla LethebyWalton ACKingston14 May 
 10.39m Britli Francis (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 10.33m Naomi Owolabi (U17)Croydon HarriersHornchurch21 May 
 10.16m Eleanor Frame (U20)Guildford & Godalming ACAbingdon23 Jul 
Discus (1kg) (Standard: 30.00m [100ft0in])
 62.15m 1Jade Lally Shaftesbury Barnet HarriersSydney, AUS4 Feb 
 53.18m Clare FitzgeraldWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACBirmingham6 May 
 45.76m Sophie Mace (U20)Walton ACKingston21 May 
 41.33m Tait Jones (U17)Walton ACKingston10 Jun 
 40.66m 1APippa WingateKingston AC & Polytechnic HarriersKingston22 Apr 
 39.21m Lia Anderson (U17)Woking ACPoole16 Jul 
 38.19m 3Carla LethebyWalton ACKingston13 May 
 35.97m Eleanor Gatrell (W40)Woking ACWoking15 Apr 
 35.79m Katie Lyons (U17)Kingston AC & Polytechnic HarriersHarrow25 Jun 
 35.59m Denisha Marshall-Brown (U20)Herne Hill HarriersRugby4 Jun 
 35.17m Britli Francis (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 31.66m Joanna Barnaby (U17)South London HarriersKingston2 Sep 
 31.47m Sinead O'BrienWalton ACKingston2 Jul 
 31.25m 4Leanne BettisBelgrave HarriersKingston13 May 
 30.25m 1BFrankie Evans (U20)South London HarriersCarshalton15 Apr 
Hammer (4kg) (Standard: 30.00m [100ft0in])
 59.76m Pippa Wingate Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston2 Jul 
 50.06m Cathy Coleman (U20)Guildford & Godalming ACGuildford19 Aug 
 48.77m 1Sophie Mace (U20)Walton ACKingston14 May 
 47.84m Michella Obijiaku (U23)Herne Hill HarriersArlington TX, USA13 May 
 43.62m 2Carla Letheby Walton ACKingston14 May 
 41.79m 1Eleanor Frame (U20)Guildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 40.00m Jessica Pelham (U17)Guildford & Godalming ACBournemouth15 Apr 
 39.56m Emma Fossett (U23)Croydon HarriersCambridge19 Aug 
 39.49m Sia Banbury (U17)Walton ACKingston15 Apr 
 39.33m 1BSinead O'BrienWalton ACKingston21 May 
 38.77m Jordyn Robinson (U23)Epsom & Ewell HarriersDartford20 Aug 
 38.10m 3Jessica Westley (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston14 May 
 37.34m 3AEleanor Gatrell (W40)Woking ACHarrow21 May 
 35.20m Maya Smith (U23)South London HarriersTooting Bec17 Jun 
 33.29m Sadia Kabeya (U17)South London HarriersDartford20 Aug 
 33.05m Tori Rose Ellis (U20)Woking ACPoole23 Jul 
 32.75m Tamara Reid (U23)Croydon HarriersCroydon8 Jul 
 30.69m 5Camilla Thrush (W45)Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston14 May 
 30.22m India Rapela (U17)Woking ACChelmsford17 Jun 
 30.22m Frankie Evans (U20)South London HarriersDartford20 Aug 
Javelin (600g) (Standard: 30.00m [100ft0in])
 41.93m 7AMorgan Lake (U23)Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACFlorence, ITA29 Apr 
 38.82m Paula Holguin (U17)Cambridge HarriersHastings15 Apr 
 38.33m Emma Fossett (U23)Croydon HarriersKingston2 Jul 
 36.78m Emma Lawrence (U20)Sutton & District ACDartford20 Aug 
 36.36m Clare FitzgeraldWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACBromley16 Jul 
 35.55m Ellie Lane (U23)Woking ACSouthampton19 Aug 
 34.77m Florence Baulk (U17)Woking ACWoking15 Apr 
 34.08m Carla LethebyWalton ACWest London17 Jun 
 33.31m 2Lisa O'BrienWalton ACKingston13 May 
 32.45m Diana Norman (W40)Kingston AC & Polytechnic HarriersHorsham8 Jul 
Heptathlon (Senior events) (Standard: 2000pts)
 2963pts 1Leila Legris (U20)Kingston AC & Polytechnic HarriersCarshalton10 Sep 
 2845pts Sam MorrisonWoking ACBasingstoke23 Sep 
 2689pts Katrina FidlerEpsom & Ewell HarriersCarshalton10 Sep 
 2609pts Emma Jardine (U20)Epsom & Ewell HarriersKingston24 Jun 
 2269pts Clare MaurerWoking ACBasingstoke23 Sep 
 2047pts Secoura Grim (U20)Epsom & Ewell HarriersCarshalton10 Sep 

Go to Top of Page

E&OE.

NOTES
These rankings are produced from the information held in our rankings database. For each performance we hold the athlete's name and their club. For some athletes we also hold their date of birth which allows us to verify the age group they were in at the time of achieving the performance. For those athletes we are able to create a "Profile" which shows, on one screen, all the performance data we hold for that athlete and this is shown as a link from the athlete's name. At no time do we display the date of birth of any living athlete.

SEND UPDATES FOR RANKINGS TO ONE OF THE FOLLOWING CONTACTS:-
Senior Women       Senior Men
Under-20 Women       Under-20 Men
Under-17 Women       Under-17 Men
Under-15 Girls       Under-15 Boys
Under-13 Girls       Under-13 Boys
WHEN SENDING E-MAILS PLEASE USE A MEANINGFUL SUBJECT (eg SURREY RANKINGS) - OTHERWISE YOUR MESSAGE MAY BE TREATED AS SPAM AND COULD BE REJECTED. IT IS IMPORTANT THAT YOU USE THE E-MAIL ADDRESSES SHOWN ABOVE SO THAT WE CAN RE-DIRECT THEM IF NECESSARY. ALSO, PLEASE ENSURE THAT YOU INCLUDE ALL OF THE FOLLOWING DETAILS FOR EACH PERFORMANCE:-

(1) Event; (2) Age Group; (3) Athlete's First Name & Last Name; (4) Athlete's Club and/or School; (5) the Performance and (6) the Date and Venue when and where it was achieved.