SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD Updated 4 October 2017
Later years
Earlier years
 
 
 

You are here: Home> Track & Field > Rankings > 2017 > U20M
Today's Date: 15 July 2024
  
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2017

Click below for other age groups:-
Select an event:
Under 20 Men
(We have been advised by UKA that performances in mixed gender events are not eligible for record purposes nor as qualifying performances for championships.
Therefore we will show such performances in italics with an mx suffix. Please note that this does not apply to the Under-13 Age Groups because there are no records for them.)


Athletes are requested to ensure that their county affiliation is shown correctly on Power of Ten.
 
100 Metres (Standard: 12.24)
 10.21/+1.0 1Romell Glave Croydon HarriersBedford17 Jun 
 10.28/+2.4 wRechmial Miller Hercules Wimbledon ACMannheim, GER25 Jun 
 10.33/+1.4 Rechmial MillerHercules Wimbledon ACLee Valley24 May 
 10.58 Samir Williams Croydon HarriersGateshead Quay8 Sep 
 10.61/+4.8 w5r1Chad MillerHercules Wimbledon ACLee Valley7 Jun 
 10.79/+1.8 Tyrese Johnson-FisherCroydon HarriersBedford17 Jun 
 10.9 Micah Francis-DwyerCroydon HarriersCambridge19 Aug 
 10.94/-0.7 Chad MillerHercules Wimbledon ACDartford21 May 
 10.97/+1.1 DSam Talbot Exeter HarriersStreet29 Apr 
 11.07/-0.5 Kaylen Francis Sutton & District ACBromley10 Jul 
 11.1 1nsTankoy GraySouth London HarriersDartford30 Apr 
 11.1 Luke KellyGuildford & Godalming ACAndover17 Jun 
 11.1 Harry CallananSouth London HarriersTwickenham8 Jul 
 11.17/+1.1 Chuks Ajeh Croydon HarriersLee Valley16 Aug 
 11.20/+1.3 Jameel Hussey Hercules Wimbledon ACLee Valley16 Aug 
 11.20/+1.1 Eric Hammond-Sarfo Sutton & District ACLee Valley16 Aug 
 11.31/-0.7 Joseph MassimoCrawley ACBromley14 Aug 
 11.36/-1.3 Sharif QuansahSouth London HarriersDartford21 May 
 11.4 Alex MeaklimKingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 11.40/+2.6 wAbdulhafiz Massaquoi Herne Hill HarriersCarshalton9 Apr 
 11.45 2Daniel Shulakov Hercules Wimbledon ACKingston10 Jun 
 11.48/+3.2 wElliot BaileyCroydon HarriersLee Valley16 Aug 
 11.49/+2.8 wOdia DaleyHerne Hill HarriersPerivale19 Aug 
 11.51/+1.3 Abdulhafiz Massaquoi Herne Hill HarriersTooting Bec1 Apr 
 11.53/+1.2 Jevonni McFarlane Herne Hill HarriersLee Valley26 Apr 
 11.56/+1.4 Troy ReidHerne Hill HarriersNewham7 May 
 11.56/+0.3 Will StapletonKingston AC & Polytechnic HarriersPerivale17 Jun 
 11.58/0.0 Elliot Bailey Croydon HarriersTooting Bec26 Aug 
 11.59/+1.3 Filip Dabinski Hercules Wimbledon ACTooting Bec1 Apr 
 11.6 James Vancliff Holland Sports ACCrawley8 Apr 
 11.6 Jonty MitchellGuildford & Godalming ACPerivale25 Jun 
 11.61/+0.5 Tyrese LoweHerne Hill HarriersTooting Bec22 Jul 
 11.62/+0.7 Cathan Marcell Herne Hill HarriersLee Valley8 Apr 
 11.70/+1.8 Emmanuel AdeoyeSouth London HarriersNewham7 May 
 11.7 Calum BeauchampWalton ACTwickenham21 Jun 
 11.7 Odia DaleyHerne Hill HarriersTooting Bec19 Jul 
 11.8 Charlie FeinsonWalton ACTwickenham21 Jun 
 11.8 Souleyman Bah Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston5 Jul 
 11.85/+1.8 Kehinde Adenuga Herne Hill HarriersTooting Bec1 Apr 
 11.86 Thomas WestermanGuildford & Godalming ACPerivale28 May 
 11.87/-1.9 Verter Oppong KyeiCroydon HarriersCroydon28 May 
 11.89/+1.4 Thomas BoutelleHerne Hill HarriersNewham7 May 
 11.9 Darren MeaklimKingston AC & Polytechnic HarriersEwell19 Jul 
 11.9 Aidan JacksonCamberley & District ACPoole23 Jul 
 11.9 Jamie WestWalton ACAldershot19 Aug 
 11.93 Jordan LuckyHerne Hill HarriersNewham7 May 
 12.03/+0.7 Taiwo AdenugaHerne Hill HarriersTooting Bec26 Aug 
 12.16 Kit StreekGuildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 12.2 Edward MooreWoking ACHarrow28 May 
 12.2 Tyrelle HowellHerne Hill HarriersBattersea Park28 Jun 
 12.2 William GwynneKingston AC & Polytechnic HarriersAldershot8 Jul 
 12.2/+0.9 Rafe ScottGuildford & Godalming ACCarshalton9 Sep 
200 Metres (Standard: 25.04)
 20.95/-0.1 1s1Romell Glave Croydon HarriersBedford18 Jun 
 21.07/+1.2 1r2Rechmial MillerHercules Wimbledon ACKingston, JAM6 May 
 21.34/-0.4 2s2Chad MillerHercules Wimbledon ACBedford18 Jun 
 21.75/+0.2 Micah Francis-Dwyer Croydon HarriersBirmingham8 Jul 
 21.78/-2.8 2Samir Williams Croydon HarriersCrystal Palace10 Jun 
 22.48/+1.0 Eric Hammond-Sarfo Sutton & District ACLee Valley16 Aug 
 22.5 2r1Kaylen FrancisSutton & District ACTooting Bec29 Apr 
 22.51/+0.7 Jameel Hussey Hercules Wimbledon ACLee Valley16 Aug 
 22.52/-0.1 3Sharif QuansahSouth London HarriersKingston14 May 
 22.6 Luke KellyGuildford & Godalming ACAndover17 Jun 
 22.67/+1.5 5nsTyri DonovanWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACBasingstoke6 May 
 22.88/-0.1 6Will StapletonKingston AC & Polytechnic HarriersKingston14 May 
 22.91/+3.1 wDaniel ShulakovHercules Wimbledon ACCarshalton15 Apr 
 23.1 Chuks Ajeh Croydon HarriersGillingham15 Apr 
 23.1 Harry CallananSouth London HarriersTwickenham8 Jul 
 23.12/+1.2 Tankoy GrayCroydon HarriersBattersea Park10 May 
 23.22/+3.2 wElliot BaileyCroydon HarriersLee Valley16 Aug 
 23.23/+1.0 James Vancliff Holland Sports ACTooting Bec1 Apr 
 23.3 Chris-Collins Ahouzan Croydon HarriersCroydon8 Jul 
 23.36/+1.0 Abdulhafiz Massaquoi Herne Hill HarriersTooting Bec1 Apr 
 23.4 Elliot BaileyCroydon HarriersCroydon17 Jun 
 23.42/-0.8 Jevonni McFarlane Herne Hill HarriersKingston22 Apr 
 23.5 5ACalum Beauchamp Walton ACDartford30 Apr 
 23.5 Thomas WestermanGuildford & Godalming ACGuildford30 Apr 
 23.52/-0.8 Daniel Shulakov Hercules Wimbledon ACKingston22 Apr 
 23.61/+1.0 Filip Dabinski Hercules Wimbledon ACTooting Bec1 Apr 
 23.74/-3.9 Joseph Massimo Crawley ACNorwich30 Apr 
 23.8 Aidan Jackson Camberley & District ACHarrow21 May 
 23.8 Darren Meaklim Kingston AC & Polytechnic HarriersEwell19 Jul 
 23.89/+0.2 Jamie West Walton ACCroydon28 May 
 24.06/-1.4 Charlie GoriupSouth London HarriersDartford20 Aug 
 24.08/-2.0 5h2Jonty MitchellGuildford & Godalming ACKingston14 May 
 24.18/+1.9 Jordan LuckyHerne Hill HarriersNewham7 May 
 24.18/-0.3 Thomas BoutelleHerne Hill HarriersBattersea Park27 May 
 24.2 Charlie FeinsonWalton ACEwell19 Jul 
 24.3 Harry ReynoldsKingston AC & Polytechnic HarriersHillingdon30 Apr 
 24.43/+1.0 Kehinde Adenuga Herne Hill HarriersTooting Bec1 Apr 
 24.5 Souleyman BahKingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 24.54/+0.1 Taiwo AdenugaHerne Hill HarriersTooting Bec26 Aug 
 24.64 Sam BirchSouth London HarriersDartford21 May 
 24.8 Kit StreekGuildford & Godalming ACWinchester21 May 
 24.9 Jordan AllenSutton & District ACLewes8 Jul 
400 Metres (Standard: 55.00)
 49.14 Ricky LutakomeSutton & District ACBromley10 Jul 
 49.5 Romell GlaveCroydon HarriersCroydon23 Jul 
 49.81 2AMicah Francis-Dwyer Croydon HarriersCroydon28 May 
 49.89 DSam Talbot Exeter HarriersStreet29 Apr 
 50.5 4AWill Stapleton Kingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 50.7 1AHarry Spawforth Guildford & Godalming ACBournemouth15 Apr 
 51.08 3Thomas WestermanGuildford & Godalming ACKingston13 May 
 51.17 4Charlie Feinson Walton ACKingston13 May 
 51.2 Calum BeauchampWalton ACTwickenham21 Jun 
 51.3 Charlie GoriupSouth London HarriersTooting Bec29 Apr 
 51.40 Jameel HusseyHercules Wimbledon ACDartford21 May 
 51.60 5Harry BoydGuildford & Godalming ACKingston13 May 
 51.87 Joseph Massimo Crawley ACCrawley8 Apr 
 51.87 Rafe Scott Guildford & Godalming ACPerivale28 May 
 51.9 Aidan JacksonCamberley & District ACHarrow28 May 
 52.3 Harry ReynoldsKingston AC & Polytechnic HarriersHillingdon30 Apr 
 52.36 James Vancliff Holland Sports ACCrawley8 Apr 
 52.4 Jonty MitchellGuildford & Godalming ACGuildford19 Aug 
 52.6 Aiden GraingerCamberley & District ACHillingdon30 Apr 
 52.61 Chris-Collins Ahouzan Croydon HarriersCroydon28 May 
 52.7 Tom WestermanGuildford & Godalming ACGuildford19 Aug 
 53.2 Yasser Qureshi Sutton & District ACKingston17 Jun 
 53.3 Luke KellyGuildford & Godalming ACWinchester21 May 
 53.5 Jordan AllenSutton & District ACKingston5 Jul 
 53.7 2BJamie West Walton ACDartford30 Apr 
 53.8 Sam BirchSouth London HarriersTwickenham8 Jul 
 53.83 Harry ManningGuildford & Godalming ACPerivale28 May 
 53.89 Feysel NadewHerne Hill HarriersTooting Bec7 Jun 
800 Metres (Standard: 2:12.00)
 1:49.59 6rARicky Lutakome Sutton & District ACBrighton31 May 
 1:50.39 1r1Thomas StainesColorado State Golden CO, USA22 Apr 
 1:54.82 6r24George GrasslyDorking Mole Valley ACWatford9 Aug 
 1:55.31 Blake MooreWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACWatford12 Jul 
 1:55.47 5rFAdam MooreWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACWatford24 Jun 
 1:55.90 Harry BoydGuildford & Godalming ACBasingstoke19 Jul 
 1:56.29 8rBFeysel Nadew Herne Hill HarriersEltham24 May 
 1:56.45 8rBKieron Connor Croydon HarriersEltham24 May 
 1:58.0 Harry SpawforthGuildford & Godalming ACGuildford30 Apr 
 1:58.39 Harry GraceAldershot, Farnham & District ACWatford15 Jun 
 1:59.5 Charlie Feinson Walton ACKingston5 Jul 
 2:01.94 William Bardsley South London HarriersHorspath16 Aug 
 2:02.04 3Ollie Percival Aldershot, Farnham & District ACKingston14 May 
 2:02.1 Jordan Allen Sutton & District ACHorsham21 May 
 2:02.17 8r24Abel Tadesse Herne Hill HarriersWatford12 Jul 
 2:03.3 Samuel CheesmanGuildford & Godalming ACWinchester21 May 
 2:03.40 Matt PharaohWalton ACWatford12 Jul 
 2:03.8 Sam Birch South London HarriersTooting Bec17 Jun 
 2:03.81 James AndrewsCrawley ACBromley28 May 
 2:04.2 Lewis ReidAldershot, Farnham & District ACPortsmouth10 Jun 
 2:04.68 2r11Alex RodriguesAldershot, Farnham & District ACWatford6 Sep 
 2:05.11 11r19Harry ReynoldsKingston AC & Polytechnic HarriersWatford9 Aug 
 2:05.2 Alex LyneSouth London HarriersTooting Bec19 Jul 
 2:06.08 Isaac MammenWalton ACCroydon28 May 
 2:06.6 Craig RawlingsSutton & District ACLewes8 Jul 
 2:07.4 Mark Jacoby Walton ACCroydon23 Jul 
 2:08.5 James Lyne South London HarriersDartford20 Aug 
 2:08.8 Gabriel LewisKingston AC & Polytechnic HarriersKingston5 Jul 
 2:09.2 Alex Gurteen Epsom & Ewell HarriersEwell31 May 
 2:10.23 2Michael Slavin Sutton & District ACCarshalton2 Apr 
 2:10.92 7Lucas JeffsHercules Wimbledon ACKingston14 May 
 2:11.10 Alex HickmontBelgrave HarriersBasingstoke21 May 
1500 Metres (Standard: 4:40.00)
 3:51.18 Adam MooreWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACStretford19 Aug 
 3:53.05 5rEGeorge GrasslyDorking Mole Valley ACWatford24 Jun 
 3:53.87 Blake MooreWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACStretford19 Aug 
 3:56.23 1r22Ricky Lutakome Sutton & District ACWatford26 Jul 
 3:59.03 3r1Thomas StainesColorado State Pueblo CO, USA18 Mar 
 3:59.16 Harry Boyd Guildford & Godalming ACMilton Keynes3 Jun 
 4:04.00 8r16Samuel Cheesman Guildford & Godalming ACWatford31 May 
 4:05.5 Ollie PercivalAldershot, Farnham & District ACUxbridge17 Jun 
 4:07.2 Abel Tadesse Herne Hill HarriersTooting Bec19 Jul 
 4:09.64 Feysel Nadew Herne Hill HarriersKingston6 May 
 4:12.39 2Lewis Reid Aldershot, Farnham & District ACKingston13 May 
 4:14.03 mxWill BrockmanAldershot, Farnham & District ACWatford31 May 
 4:14.19 Daniel Cooke Camberley & District ACWatford28 Jun 
 4:15.39 mx7r14Matt PharaohWalton ACWatford31 May 
 4:15.40 8h3William Bardsley South London HarriersBedford29 Apr 
 4:17.67 11r16Matt Pharaoh Walton ACWatford26 Jul 
 4:18.22 mx2r14Harry Grace Aldershot, Farnham & District ACWatford3 May 
 4:18.43 3Harry GraceAldershot, Farnham & District ACKingston13 May 
 4:25.5 Kieron ConnorCroydon HarriersHornchurch21 May 
 4:25.60 Alex LyneSouth London HarriersCoulsdon7 Sep 
 4:26.07 Toby PhillipsSouth London HarriersCoulsdon7 Sep 
 4:26.2 Isaac Mammen Walton ACLewes25 Jun 
 4:26.9 Cameron GibsonGuildford & Godalming ACWinchester21 May 
 4:30.4 Matthew GibbonsHercules Wimbledon ACBattersea Park28 Jun 
 4:31.2 Alex Gurteen Epsom & Ewell HarriersHorsham21 May 
1 Mile (Standard: 5:00.0)
 4:38.38 1Ricky LutakomeSutton & District ACCarshalton9 Apr 
 4:39.45 2George GrasslyDorking Mole Valley ACCarshalton9 Apr 
 4:54.63 4Laurie PopeHerne Hill HarriersCarshalton9 Apr 
 4:55.45 4r2Matthew GibbonsHercules Wimbledon ACWoodford5 Sep 
 4:57.29 5Lucas JeffsHercules Wimbledon ACCarshalton9 Apr 
 5:10.89 Joseph BrienHercules Wimbledon ACWoodford5 Sep 
3000 Metres (Standard: 10:00.00)
 8:35.24 17r4George Grassly Dorking Mole Valley ACWatford19 Apr 
 8:41.72 mx1r2Adam Moore Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACWatford3 May 
 8:44.34 mx6r2Blake Moore Windsor, Slough, Eton & Hounslow ACWatford3 May 
 8:48.27 17r3Lewis ReidAldershot, Farnham & District ACWatford28 Jun 
 8:54.68 6r1Samuel CheesmanGuildford & Godalming ACBasingstoke19 Jul 
 9:04.62 8r1Ollie PercivalAldershot, Farnham & District ACBasingstoke19 Jul 
 9:05.4 Harry BoydGuildford & Godalming ACPerivale25 Jun 
 9:20.04 15r1Daniel CookeCamberley & District ACBasingstoke19 Jul 
 9:22.30 mx9r2Will BrockmanAldershot, Farnham & District ACWatford23 Aug 
 9:28.20 10Rian McCawley Aldershot, Farnham & District ACLeeds22 Mar 
 9:31.13 7Cameron GibsonGuildford & Godalming ACKingston14 May 
 9:31.55 8Matt PharaohWalton ACKingston14 May 
 9:32.2 Matthew GibbonsHercules Wimbledon ACTooting Bec19 Jul 
 9:37.7 Gabriel LewisKingston AC & Polytechnic HarriersAldershot8 Jul 
5000 Metres (Standard: 20:00.00)
 15:30.36 5r1Adam MooreWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACTwickenham18 Mar 
 15:40.94 15r6Samuel CheesmanGuildford & Godalming ACWimbledon23 Aug 
 16:58.43 mx1r2James LyneSouth London HarriersWimbledon23 Aug 
 17:15.21 mx1r2Laurie PopeHerne Hill HarriersTooting Bec1 Apr 
 17:23.8 Adam SeaburyEpsom & Ewell HarriersDartford20 Aug 
 17:47.6 Gabriel LewisKingston AC & Polytechnic HarriersEton19 Aug 
 18:08.31 mx1r1Alex LyneSouth London HarriersWimbledon23 Aug 
 18:15.93 Ryan GalvinSutton & District ACCarshalton15 Apr 
 18:23.2 George ChaplinKingston AC & Polytechnic HarriersKingston15 Apr 
 18:26.52 Alex GalvinSutton & District ACCarshalton15 Apr 
 18:33.2 Benjamin StandageEpsom & Ewell HarriersKingston17 Jun 
 18:35.2 Finlay WhiteHercules Wimbledon ACTooting Bec17 Jun 
110 Metres Hurdles (99.0cm) (Standard: 22.04)
 13.48/0.0 2Robert SakalaCroydon HarriersGrosseto, ITA22 Jul 
 14.36/-2.9 DSam Talbot Exeter HarriersStreet30 Apr 
 15.5 Darren Meaklim Kingston AC & Polytechnic HarriersHillingdon30 Apr 
 15.79 1Toby McRaeGuildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 16.0 Alex MeaklimKingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 16.41 Harry BinnionWoking ACKingston10 Jun 
 16.98/+1.1 Rafe Scott Guildford & Godalming ACPerivale28 May 
400 Metres Hurdles (91.4cm) (Standard: 65.00)
 52.81 1Tyri DonovanWindsor, Slough, Eton & Hounslow ACBirmingham8 Jul 
 56.9 1ACalum Beauchamp Walton ACDartford30 Apr 
 58.7 Darren Meaklim Kingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 60.1 Israel Ospina (U17)Croydon HarriersHornchurch21 May 
 60.62 2Rafe ScottGuildford & Godalming ACKingston10 Jun 
 63.2 Harry Binnion Woking ACSouthampton19 Aug 
High Jump (Standard: 1.55m [5ft1in])
 1.96 DSam Talbot Exeter HarriersStreet29 Apr 
 1.95 1ALekan Ogunlana Croydon HarriersCroydon28 May 
 1.85 Rafe Scott Guildford & Godalming ACCrawley8 Apr 
 1.80 Jonathan MackenzieWoking ACHillingdon30 Apr 
 1.80 Emmanuel ThomasCroydon HarriersCroydon28 May 
 1.80 David BishopCrawley ACBromley28 May 
 1.73 Marcus Levett Epsom & Ewell HarriersCarshalton2 Apr 
 1.70 Darren MeaklimKingston AC & Polytechnic HarriersHillingdon30 Apr 
 1.70 William GwynneKingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 1.65 Aaron HymanEpsom & Ewell HarriersKingston10 Jun 
 1.63 Aaron BrownHerne Hill HarriersAldershot8 Jul 
 1.63 Connor DeardenHorsham Blue Star HarriersHorsham8 Jul 
 1.55 Fergus Donnelly Holland Sports ACHastings15 Apr 
Pole Vault (Standard: 2.20m [7ft3in])
 4.70 William Gwynne Kingston AC & Polytechnic HarriersPerivale17 Jun 
 4.63 Emmanuel Thomas Croydon HarriersBedford15 Jul 
 4.10 DSam Talbot Exeter HarriersStreet30 Apr 
 3.80 Sam Haswell Croydon HarriersCambridge19 Aug 
 3.60 Connor Dearden Horsham Blue Star HarriersHastings15 Apr 
 3.30 Rafe Scott Guildford & Godalming ACWinchester21 May 
Long Jump (Standard: 5.80m [19ft0in])
 7.19/+1.8 DSam TalbotExeter HarriersStreet29 Apr 
 6.77 Alex Meaklim Kingston AC & Polytechnic HarriersHarrow25 Jun 
 6.62 1AJevonni McFarlane Herne Hill HarriersTooting15 Apr 
 6.55 Jonty MitchellGuildford & Godalming ACAbingdon23 Jul 
 6.25 Eric Hammond-Sarfo Sutton & District ACCarshalton2 Apr 
 6.25 Verter Oppong Kyei Croydon HarriersHornchurch21 May 
 6.04 Jordan Aki-SawyerrHercules Wimbledon ACKingston10 Jun 
 6.00 Henry BoldenCamberley & District ACHillingdon30 Apr 
 6.00/+0.7 5Christopher SinclairHerne Hill HarriersCrystal Palace11 Jun 
 5.92 Aidan Jackson Camberley & District ACHarrow28 May 
 5.88 Odia DaleyHerne Hill HarriersPerivale19 Aug 
 5.77 Thomas Boutelle Herne Hill HarriersTwickenham18 Mar 
 5.71 William GwynneKingston AC & Polytechnic HarriersHarrow28 May 
 5.69/+3.5 wJames VancliffHolland Sports ACCarshalton9 Sep 
 5.68 Samir WilliamsCroydon HarriersCambridge19 Aug 
 5.58 Harry ReynoldsKingston AC & Polytechnic HarriersHillingdon30 Apr 
 5.46/+0.4 DRafe Scott Guildford & Godalming ACStreet29 Apr 
 5.39 Jonathan MackenzieWoking ACHarrow28 May 
 5.36/0.0 James VancliffHolland Sports ACCarshalton9 Sep 
Triple Jump (Standard: 11.30m[37ft0in])
 13.65/+1.0 1Alex Meaklim Kingston AC & Polytechnic HarriersKingston14 May 
 12.72 Verter Oppong KyeiCroydon HarriersCroydon23 Jul 
 12.06 Odia DaleyHerne Hill HarriersPerivale19 Aug 
 11.93 Emmanuel ThomasCroydon HarriersCambridge19 Aug 
 11.86 Harry ReynoldsKingston AC & Polytechnic HarriersPoole23 Jul 
 11.82 David BishopCrawley ACBromley28 May 
 11.55 Kieran WoodwardEpsom & Ewell HarriersEwell19 Jul 
 11.43 Harry ManningGuildford & Godalming ACPerivale28 May 
 11.27 Jonty MitchellGuildford & Godalming ACAbingdon23 Jul 
 11.21 Thomas BoutelleHerne Hill HarriersBattersea Park27 May 
 11.20 Harry BoydGuildford & Godalming ACAbingdon23 Jul 
 11.18 Henry BoldenCamberley & District ACHillingdon30 Apr 
Shot Putt (6kg) (Standard: 10.00m [33ft0in])
 14.35 1Dominic BarnabySouth London HarriersKingston10 Jun 
 12.92 DSam Talbot Exeter HarriersStreet29 Apr 
 12.87 1Dejean Marshall-Brown Herne Hill HarriersKingston13 May 
 12.53 1AAlexander Wiafe Croydon HarriersDartford30 Apr 
Discus (1.75kg) (Standard: 25.00m [82ft0in])
 35.83 DSam Talbot Exeter HarriersStreet30 Apr 
 34.83 1Dejean Marshall-Brown Herne Hill HarriersKingston13 May 
 30.86 Alexander Anderson Woking ACCrawley25 Mar 
 27.45 Alexander Wiafe Croydon HarriersCroydon23 Jul 
 26.00 Finlay BarberCamberley & District ACHarrow25 Jun 
 25.29 Rafe ScottGuildford & Godalming ACCarshalton10 Sep 
Hammer (6kg) (Standard: 25.00m [82ft0in])
 59.83 1Peter Cassidy Guildford & Godalming ACKingston13 May 
 54.28 Reiss Senior Herne Hill HarriersTooting Bec1 Apr 
 53.38 Munroe Ritchie Crawley ACCrawley25 Mar 
 25.10 1AChuks Ajeh Croydon HarriersDartford30 Apr 
Javelin (800g) (Standard: 35.00m [115ft0in])
 53.96 1Lekan Ogunlana Croydon HarriersKingston14 May 
 51.88 Elliot Bayley Horsham Blue Star HarriersBromley21 Aug 
 49.87 DSam Talbot Exeter HarriersStreet30 Apr 
 43.71 Finlay Barber Camberley & District ACHarrow25 Jun 
 43.29 Harry Gibbons Guildford & Godalming ACBournemouth15 Apr 
 42.22 Dylan Carlsson-Smith Shaftesbury Barnet HarriersBedford30 Apr 
 42.14 Thomas WestermanGuildford & Godalming ACGuildford30 Apr 
 41.89 Alex Tischler (U17) (U17)Herne Hill HarriersCarshalton17 Jun 
 39.29 Jonty Mitchell Guildford & Godalming ACAndover17 Jun 
 38.61 Sam Mace (U17) (U17)Walton ACKingston15 Apr 
 38.06 Tom WestermanGuildford & Godalming ACGuildford19 Aug 
 36.22 Samuel GurneyHercules Wimbledon ACKingston10 Jun 
 35.43 Craig RawlingsSutton & District ACLewes8 Jul 
Decathlon (U20M events) (Standard: 3500pts)
 7377pts 1Sam Talbot ()Exeter HarriersStreet30 Apr 
 4800pts 1Rafe ScottGuildford & Godalming ACCarshalton10 Sep 

Go to Top of Page

E&OE.

NOTES
These rankings are produced from the information held in our rankings database. For each performance we hold the athlete's name and their club. For some athletes we also hold their date of birth which allows us to verify the age group they were in at the time of achieving the performance. For those athletes we are able to create a "Profile" which shows, on one screen, all the performance data we hold for that athlete and this is shown as a link from the athlete's name. At no time do we display the date of birth of any living athlete.

SEND UPDATES FOR RANKINGS TO ONE OF THE FOLLOWING CONTACTS:-
Senior Women       Senior Men
Under-20 Women       Under-20 Men
Under-17 Women       Under-17 Men
Under-15 Girls       Under-15 Boys
Under-13 Girls       Under-13 Boys
WHEN SENDING E-MAILS PLEASE USE A MEANINGFUL SUBJECT (eg SURREY RANKINGS) - OTHERWISE YOUR MESSAGE MAY BE TREATED AS SPAM AND COULD BE REJECTED. IT IS IMPORTANT THAT YOU USE THE E-MAIL ADDRESSES SHOWN ABOVE SO THAT WE CAN RE-DIRECT THEM IF NECESSARY. ALSO, PLEASE ENSURE THAT YOU INCLUDE ALL OF THE FOLLOWING DETAILS FOR EACH PERFORMANCE:-

(1) Event; (2) Age Group; (3) Athlete's First Name & Last Name; (4) Athlete's Club and/or School; (5) the Performance and (6) the Date and Venue when and where it was achieved.